ZUS apeluje - "Nie daj się oszukać"

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - ZUS apeluje - "Nie daj się oszukać"
Zakład Ubezpieczeń Społecznych znów otrzymuje sygnały o oszustach podszywających się pod pracowników ZUS. W minionym tygodniu do gdyńskiego Inspektoratu ZUS dotarły sygnały o podającym się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mężczyźnie odwiedzającym domy emerytów. W jednym przypadku zażądał wpłacenia 1, 8 tys. zł celem zwiększenia emerytury, a w innym prosił o stawiennictwo świadczeniobiorcy wraz z małżonką w placówce ZUS.

Wizyty pracowników poza siedzibami jednostek ZUS, odbywają się jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszy z nich to kontrola prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich. Oznacza to, że pracownik ZUS może przyjść do naszego domu (lub innego miejsca wskazanego w zwolnieniu jako miejsce pobytu w czasie choroby) sprawdzając, czy wykonujemy zalecenia lekarskie. Drugim przypadkiem wizyt jest kontrola przeprowadzana u osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Kontrolę taką prowadzą wyłącznie inspektorzy kontroli na podstawie stosownego upoważnienia. Kontrola tak jest zawsze zapowiadana wcześniej. Każdy pracownik ZUS przeprowadzający kontrolę posiada odpowiednia legitymację.

- W razie wątpliwości co do tożsamości osoby przedstawiającej się jako pracownik ZUS można zadzwonić pod numer 22 560 1600 i poprosić o pomoc w zweryfikowaniu sprawy i potwierdzenie tożsamości pracownika. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina również, iż wiadomości pocztą elektroniczną wysyła wyłącznie do klientów, którzy zdecydowali się na taką formę kontaktu i zawsze są one wysyłane od indywidualnego opiekuna. Wszystkie inne informacje wysyłane pocztą elektroniczną rzekomo w imieniu ZUS mogą zawierać wirusy i nie należy ich otwierać.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Tczewianka_gość

  13.07.2017, 09:40

  odpowiedź

  Drogi Panie, odkąd uniemożliwiliście kontakt telefoniczny z placówkami, żeby obywatel d*** nie truł i nie przeszkadzał w kawkowaniu i plotkach to proszę samemu dzwonić na podany numer. Ciekawa jestem jak szybko Pana połączą z właściwą osobą.

  Odpowiedz
  IP: 46.169.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.