Na placu Papieskim przy kościele NMP Matki Kościoła pojawiła się szopka bożonarodzeniowa. To inicjatywa Fabryki Sztuk.
Wnętrze szopki zdobią malowidła z postaciami przedstawionymi na złotym tle. Można dostrzec Trzech Króli, pasterzy, aniołów i... Kociewiaków. Ewidentnie widać inspirację ikoną. Autorami szopki są pracownicy Fabryki Sztuk: Emilia Kalinowska, Natalia Kuśmierczuk i Józef Ziółkowski. W pracach technicznych pomogli pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie.
Szopki kiedyś stawiano wyłącznie w kościołach. Obecnie są nieodłącznym elementem przestrzeni publicznej w wielu miejscowościach, który przypomina nam o istocie świąt Bożego Narodzenia.
Wnętrze szopki zdobią malowidła z postaciami przedstawionymi na złotym tle. Można dostrzec Trzech Króli, pasterzy, aniołów i... Kociewiaków. Ewidentnie widać inspirację ikoną. Autorami szopki są pracownicy Fabryki Sztuk: Emilia Kalinowska, Natalia Kuśmierczuk i Józef Ziółkowski. W pracach technicznych pomogli pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Tczewie.
Szopki kiedyś stawiano wyłącznie w kościołach. Obecnie są nieodłącznym elementem przestrzeni publicznej w wielu miejscowościach, który przypomina nam o istocie świąt Bożego Narodzenia.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.









![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)



















Komentarze (2)
dodaj komentarz
qq_gość
23.12.2022, 19:37
Szopka to jest cały rok...na Wiejskiej
Mn_gość
24.12.2022, 16:00
Szkoda, że nie kolo ratusza jak dawniej