Będzie promocja na cztery kopyta?

Turystyka jeździecka może być szansą dla Kociewia - ustalono podczas spotkania (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Będzie promocja na cztery kopyta?
W ostatni poniedziałek (18 stycznia) w Wyższej Szkole Polityki Społecznej i Gospodarczej w Starogardzie Gdańskim odbyła konferencja podsumowująca dotychczasowy rozwój i promocję turystyki jeździeckiej w naszym regionie. Na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Stowarzyszenia Gmin Kociewsko-Borowiackich "Bór", mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, przybyła blisko połowa reprezentantów kociewskiego biznesu hippicznego. Okazuje się, że to właśnie konie mogą być przyszłością turystyczną naszego regionu.

Gośćmi byli także reprezentanci najważniejszych samorządów oraz przedstawiciele Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Autorzy oraz koordynatorzy prac przedstawili głównie ubiegłoroczne, ale i w skrócie wcześniejsze efekty swej aktywności. W pięciu prezentacjach została przedstawiona pełna historia przedsięwzięcia: od pomysłu, przez proces długotrwałych, żmudnych, ale rodzących owoce konsultacji, po realizacje zadań w terenie i wstępną promocję marki, a skończywszy na perspektywach udanej ewolucji "K4K".

- Wszyscy zebrani mogli dowiedzieć się o początkach koncepcyjnych, które zarazem były pierwszym przejawem udanego, wielostronnego porozumienia różnorakich podmiotów, które to porozumienie zainicjowało właśnie SGK-B "Bór". Gminy, nadleśnictwa, zarządcy dróg oraz prywatni przedsiębiorcy połączyli swe siły dla "Kociewia na 4 kopyta". - wyjaśniają przedstawiciele LOT Kociewie - Zaprezentowaliśmy widzom i słuchaczom, jak inwentaryzowaliśmy osobiście wszystkie stadniny, kwatery agroturystyczne, hotele i wszystkie inne obiekty końsko związane z Kociewiem. Pracownicy biura przedstawili wydawnictwa, które zostały opracowane na bazie zebranego materiału: merytoryczne sprawozdanie oraz reklamowy przewodnik turystyki końskiej. Ten ostatni miał swoją prapremierę w październiku ubiegłego roku na XX Międzynarodowych Targach Tour Salon 2010 w Poznaniu. LOT KOCIEWIE stworzył także profesjonalną mapę promocyjną końskiej rekreacji oraz otworzył stronę internetową www.konie.kociewie.eu. To wirtualnie, a co na szlakach? Tego lata i tej jesieni LOT KOCIEWIE efektownie i zgodnie ze wszystkim standardami oznakował 120 km szlaku konnego.

Dwa ostatnie wystąpienia prelegentów były skupione na dalszej i bliższej przyszłości. Rysują się w niej wyraźnie perspektywy rozwoju zarówno internetowej, jak i tradycyjnej wydawniczej promocji krzepnącego produktu turystycznego. Tyle w prezentacjach i wykładach zaproszonych prelegentów. W odzewie z audytorium kociewskich koniarzy wyraźnie słyszalna byłą chęć ponownego spotkania wczesną wiosną. Wtedy to "zarządcy" projektu postarają się pochwalić kolejnymi wynikami. Wiosenne spotkanie i kolejne przybiorą jednak formę warsztatów z rozwoju turystyki konnej na Kociewiu, tak aby wspólnie w burzy mózgów proces kreacji kontynuować, przechodząc płynnie z początkowego stępu w następujący po nim solidny kłus.

Szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia przekaże:

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej
Ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 058 531 37 41
info@kociewie.eu
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  r_gość

  25.01.2010, 17:24

  Fajnie, że coś się dzieje... konie, szlak konny... No to WIO ;-)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx1 
 • turysta;)_gość

  25.01.2010, 20:50

  "Kociewie na 4 kopyta" przyznam, że dobry to zestaw ośrodków jeździeckich chociaż bardzo słabo był rozpowszechniony. Cieszy mnie to, że wkońcu ktoś zainteresował się końmi. Oby tak dalej!! ;) POZDRO

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.