Tcz.pl logo

Szukaj

Policja podała wstępną przyczynę wypadku na A1

Wypadek na A1 (fot. KPP Tczew)
Policja podała wstępną przyczynę wypadku na A1

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci ustalają przyczyny poniedziałkowej tragedii na A1 w Rombarku (powiat tczewski). Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj - Tragedia na A1. Płoną ciężarówki, nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA] Wczoraj, około godziny 18:30, Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na 42. kilometrze autostrady A1, w rejonie miejscowości Rombark, w kierunku Łodzi.

Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że w zdarzeniu uczestniczyło pięć pojazdów - trzy samochody ciężarowe, bus oraz samochód osobowy. W wyniku wypadku jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, natomiast druga została przetransportowana do szpitala. Reszta uczestników nie odniosła obrażeń. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły służby ratunkowe, w tym funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, policjanci ruchu drogowego oraz technicy kryminalistyki, którzy wykonywali czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Uczestnicy wypadku zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, a także pobrano materiał do dalszych badań laboratoryjnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku. - informuje sierż. Aleksandra Smukalska z KPP Tczew.

Aktualnie ruch w kierunku Łodzi, na odcinku od węzła A1 Ropuchy (Pelplin) do węzła A1 Kopytkowo, pozostaje wstrzymany z uwagi na prowadzone prace porządkowe. Wyznaczono objazd drogą krajową nr 91 z możliwością ponownego wjazdu na autostradę A1 w miejscowości Kopytkowo. Ruch w kierunku Gdańska odbywa się bez utrudnień. Zalecamy śledzenie aktualizacji, dotyczących sytuacji na autostradzie A1.


Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Aktualizacja, godzina 11.00:

Koniec utrudnienia w miejscu zdarzenia.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

  • +13

    lolo_gość

    12.08.2025, 14:04

    stop hejt

    Kiedy w końcu policja się zajmie jazdą na zderzaku. Na obwodnicy trójmiasta to jest przyczyna połowy wypadków. Łapać i karać takie ofermy życiowe.

    Odpowiedz
    IP: 185.241.xx9.xx8  #
  • +11

    Kierowca_gość

    12.08.2025, 15:24

    Popieram przedmówcę, zawsze trzymam odległość i za każdym razem znajdzie się jakiś kierowca który musi wjechać w miejsce trzymanej odległości

    Cytuj
    IP: 5.184.xx4.xxx  #
  • +9

    Jan_gość_gość_gość_gość

    12.08.2025, 17:44

    x

    "Popieram przedmówcę, zawsze trzymam odległość i za każdym razem znajdzie się jakiś kierowca który musi wjechać w miejsce trzymanej odległości"

    Tak jest jak piszesz , zawsze jakiś kretyn się wciska w tą lukę bo zyska 2-3 sekundy Tylko w przypadku kolizji to winny będzie tenostatni co nie zachował bezpiecznej odległości

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx2.xx8  #
  • +3

    WcClicker_gość

    12.08.2025, 21:46

    Autodrom

    Najgorsze i co mnie najbardziej wkurza. A nie raz przeraziło, jadąc na tempomacie wyskakuje kobita bądź dziadek lub młody ktoś, w ostatniej chwili wyprzedza, zmuszając mnie do wyhamowania w ostatniej chwili np do 110 i tak jedzie i jeszcze pretensje. Bo wolno to bezpiecznie. Nie ta droga!!. Druga sprawa dystanse, faktycznie czasami to nie wiem czy nie zgubiłem pasażera bo w lusterku ewidetnie chce usiąść na fotelu obok. Tiry tez ciągle tragedia na autostradach. Więc czym jest masa i bezwładność za ciągnikiem. Ale sami się czesto wciskają i cisna 93, no 96 ale yo już sraka leci, a to jak nie chciało tak nie idzie...I km sznurka za nim zwłaszcza teraz latem gdy ruch ponadwzmożony. Na autostradzie to tragedia jak jeżdżą ludzie, jak nie patrza w lusterka, myślą o sobie i udają, ze nie widzą co robią czy co zle robią, okropnie się jeździ. Choć droga piękna jak wstążka

    Odpowiedz
    IP: 37.248.xx0.xx4  #
  • +2

    tammi_gość

    14.08.2025, 13:30

    z treści komentarza wynika, że w zasadzie wszyscy wszystko źle robią i nikt nie umie jeździć. Tylko autor komentarza to potrafi, wszystko co robi jest bezbłędne i idealne. A, no i najgorsi są, tak jak szanowny Pan pisze, młodzi, starzy i kobiety. Przyznaję jeden z fajniejszych wpisów jakie ostatnio widziałem:) Pozdrawiam!

    Cytuj
    IP: 88.220.xx9.xx0  #
  • +1

    Lus._gość

    14.08.2025, 17:10

    Prawy pas .

    Łapać karać tych co w kółko jada lewym pasem,mamy prawostronny ruch. Będzie mniej wypadków i jazdy na zderzaku.Jak ktoś chce jechać szybciej to zjeżdżać a nie popylac 80 lewym.

    Odpowiedz
    IP: 83.18.xx6.xxx  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.