Służby w gotowości. Zima ich nie zaskoczy?

Zima nie zaskoczy drogowców? (fot. tcz.pl)
Tczew - Służby w gotowości. Zima ich nie zaskoczy?
Chociaż śnieg i mróz jeszcze nie uprzykrzają nam życia, to już coraz bliżej do nadejścia zimy. Miejskie służby odpowiedzialne za zimowe utrzymania są już w gotowości. Przekonują, że zima ich nie zaskoczy.

Sprzęt używany w akcji odśnieżania miasta czeka w posterunku już od 24. października, zaś 1. listopada został przeniesiony na bazę Zakładu Usług Komunalnych.

- Zgromadziliśmy 360 ton piasku. Podpisaliśmy również umowę na dostawę soli, która od początku listopada będzie na bieżąco dostarczana w miarę potrzeb. Podczas tegorocznej zimy będziemy również korzystać z pomocy więźniów, którzy w okresie letnim odpowiadali za utrzymanie czystości na terenie miasta. - tłumaczy prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki. - Najgorszą sytuacją dla służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie miasta, są okresowe ocieplenia - śnieg zaczyna topnieć, spływać, potem to zamarza. Wtedy jest gorzej niż gdy mamy niewielki mróz utrzymujący się w ciągu całego okresu zimowego.

Zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg na terenie Tczewa koordynuje Zakład Usług Komunalnych. Zimowym utrzymaniem dróg, podobnie jak w ubiegłym roku, zajmie się wyłoniona w wyniku przetargu firma. Na terenie grodu Sambora znajduje się blisko 60 kilometrów dróg pierwszej i drugiej kategorii odśnieżania. W ubiegłym roku akcja "Zima" pochłonęła z miejskiego budżetu kilkaset tys. zł. W tym roku niektóre samorządy już myślą, jak oszczędzić podczas zimy - np. władze Pucka zastanawiają się, czy nie usuwać śniegu... z chodników tylko po jednej stronie ulicy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +3

  gościu_gość

  02.11.2011, 00:44

  akcja zima

  Sprzęt już czeka, a zima jak zwykle nas zaskoczy, pójdżmy za przykładem za przykładem Pucka! ha, ha, ha ! szczególnie na nowym wiadukcie, może zmieszczą się autobusy lub ciężarówki mijające się. No chyba, że nie będzie problemu, bo go jeszcze nie oddadzą do użytku!!!

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xxx.xx7 
 • +1

  g_gość

  02.11.2011, 06:49

  zima

  przgotowanie przygotowanie, a życie życiem. ja jestem bardziej ciekaw jak sobie poradzą z zjazdem do tunelu koło dworca PKP. gołoledź snieg itd. może być ciekawie, chyba że została ołożona mata grzejna. pozdro

  Odpowiedz
  IP: 193.227.xx3.xx1 
 • +5

  zezol_gość

  02.11.2011, 07:37

  zaskoczy na bank !

  Stawiam browara, że zaskoczy !

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +6

  jarq

  02.11.2011, 09:43

  W tym roku zima ZUK zaskoczy i jej nie bedzie ;]

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • jarek_gość

  02.11.2011, 11:09

  Proszę ujawnić ulice które będą odśnieżane. Od paru lat nie istnieje na tej liście ul. Nizinna na Osiedlu Stszyca, czyżby najdłuższa ulica na osiedlu (ponad 30 posesji) nie znajdowała się w Tczewie . Czy mieszkańcy nie płacą podatków, a może są równi i równiejsi. W zeszłym roku osobiście zatrzymałem pług śnieżny odśnieżający "ładne ulice", uzyskałem odpowiedź , że tej ulicy nie kazano odśnieżać. Mam wielką nadzieję, że co nie które osoby doznają "olśnienia" i sprawdzą ile ulic wchodzi w skład Tczewa.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx0 
 • +2

  Madzia2004_gość

  02.11.2011, 13:40

  co roku to samo:-)

  Co rok słyszymy, ze drogowcy są świetnie przygotowani do zimy, zapewniają , że sprzęt jest gotowy, piasek i sól, ale jak juz ta zima przyjdzie to..... ojej, zima zaskoczyła drogowców:-)hehe. Pewnie i w tym roku tak bedzie.

  Odpowiedz
  IP: 46.134.xx3.xx2 
 • -1

  Tczewianin_gość

  02.11.2011, 14:52

  Zima

  Jakoś nie wierzę bredniom ZUK. Bankowo znowu zasypią bulwar śniegiem z kupami a kasy szybko zabraknie na odśnieżanie.

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
 • _gość

  02.11.2011, 19:27

  gosc

  nie muwcie hop do puki zima nie przyjdzie?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx0 
 • +2

  Zed_gość

  03.11.2011, 09:35

  Może sprzęt czeka, może nawet w tym roku pan Maryś K. będzie dysponował większą ilością soli, a piasek pełen kamieni nie będzie pochodził z worków po powodzi, ale nie sądzę by dyrektor ZUKu na drogę wypuścił piaskarki czy solniczki, przecież jest zima to musi być ślisko.... Lepiej zaoszczędzić, nie wykorzystać itak skromnego budżetu i pochwalić się przed UM swoimi osiągnięciami!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA