Okradli siłownię i włamali się do własnej szkoły

Nastolatkowie trafili wczoraj w ręce policji
Tczew - Okradli siłownię i włamali się do własnej szkoły
Wczoraj (08.10) policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali dwóch nastolatków, którzy w ciągu ostatnich kilku tygodni dokonali szeregu kradzieży i włamań. Chłopcy okradali mieszkania, samochody, a nawet... siłownię, z której wynieśli ponad 200 kilogramów sprzętu sportowego. "Dzieła" dopełnili włamaniem do sklepiku szkolnego w swoim gimnazjum, skąd ukradli słodycze i napoje. Teraz piętnastolatek i o rok od niego młodszy kolega staną przed Sądem Rodzinnym.

Pelplińscy policjanci zatrzymali dwóch "przedsiębiorczych" nastolatków wczoraj. Chłopcy w wieku 14 i 15 lat pod koniec sierpnia włamali się między innymi do siłowni miejscowego klubu sportowego:

- Nastolatkowie zabrali stamtąd ważące ponad 200 kilogramów wyposażenie siłowni, m.in. nakłady i sztangi. Okradali również mieszkania i włamywali się do samochodów. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji - W ostatnią środę wieczorem gimnazjaliści postanowili pójść do swojej szkoły. Nie była to jednak wyprawa "po wiedzę". Chłopcy włamali się do szkoły, a następnie do sklepiku szkolnego, skąd ukradli słodycze i napoje.

Obaj chłopcy są doskonale znani pelplińskim policjantom - w przeszłości wielokrotnie dokonywali podobnych czynów. I tym razem za kradzieże i włamania staną przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o dalszym ich losie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • slabo_znany_gość

  09.10.2009, 13:42

  doskonale znani

  wymiotowac sie chce od tego sformułowania

  Odpowiedz
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • doskonale_znany_gość

  09.10.2009, 15:20

  Mam rozwiązanie...

  Ten tekst "doskonale znani/znany" świadczy tylko o tym, że patologię cieżko wyleczyć. Resocjalizacja zazwyczaj nie przynosi efektów - więzienia i poprawczaki to miejsca, gdzie przestępcy uczą się jak być jeszcze lepszymi - czyli gorszymi. Kara powinna być prosta i jednoczesnie skuteczna. Za takie przestępstwa i wykroczenia jakich się dopuścili powinna być kara publicznej chłosty - np na rynku. Kara cielesna + publiczne upokorzenie - czyli ukaranie na oczach ludzi - przyniosłby większe efekty i nikomu by nie zaszkodziła a koszty były by nieporównywalnie mniejsze niż więzienia/poprawczaka. Za recydywę - obcięcie palca to dość mocny argument żeby się do recydywy nie posuwać. Brak kilku palców po kilku karach to chyba dobry argument dla najbardziej zdemoralizowanych typów. A co z naprawieniem szkód? Praca za najniższą możliwą stawkę przy zajęciach, których nikt inny nie chciałby wykonywać. Dać im różowe kamizelki z napisem "złodziej" i kazać oczyścić kanal młyński ze śmieci i zarośli, sprzątać psie kupy z trawników, zbierać gumy poprzyklejane do ławek w parku. Kasa szła by na fundusz odszkodowań doa poszkodowanych, a sami ukarani - robiliby tak długo, aż spłaciliby długi.

  Odpowiedz
  IP: 83.13.xxx.xx0 
 • taki sobie gość_gość

  10.10.2009, 00:03

  konsekwentność

  popieram wypowiedź poprzednika/poprzedniczki. To właśnie przez brak konsekwentnej kary i odpowiedzialności za swoje czyny takie bydło się panoszy i czuje się bezkarne.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx6 
 • gość_gość

  10.10.2009, 01:18

  patos

  dziki kraj,dzikie miasto,mieszkańcy też,paaaatosssssssss

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx2 
 • _gość

  10.10.2009, 08:02

  I to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie, bo teraz to w oczach innych nastolatków to są bohaterami, a jakby mieli za swoje czyny odpracować karę sprzątając miasto z "psich kup" ubrani w różowe kamizelki z napisem "złodziej" to by tak różowo nie było! Popieram pomysł przedmówcy!!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx5 
 • KTOS CAŁKIEM OBCY_gość

  10.10.2009, 22:23

  "I to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie, bo teraz to w oczach innych nastolatków to są bohaterami " tak bohaterowie ostatniej akcji - debilizm jest czasami mocniejszy do czynów człowieka :/

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx0 
 • Ala_gość

  10.10.2009, 22:45

  przykro mi to czytac, bo sam jestem nastolatka, a w zadnym wypadku nie sa oni dla mnie bohaterami. zwykla patologia i co zrobic z takimi/. co do oosoby ktora mowi o takich karach to nie wiem skad taki pomsyl, wystarczylo by zeby musilei oni naprawic swoje szkoly i zajeli sie czyms pozytecznymw ramach kary to szybko by im sie odechcialo podobnych rzeczy, kary cielesne nie sa rozwiazaniem, szczegolnie jezeli nei chcemy zeby byla przemoc, tzn, zeby wlasnie osoby z takich srodowisk sie nie bily, ale to tylko moje zdanie.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx7 
 • NAKRECONA_gość

  11.10.2009, 16:37

  DOBRZE TACY POWINNI JUŻ DAWNO SIEDZIEĆ

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia