Wypadek w Dalwinie - kierowca "przeleciał" 3 metry od auta

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Wypadek w Dalwinie - kierowca "przeleciał" 3 metry od auta
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 27. lutego do 4. marca zanotowano łącznie 40 zdarzeń, z czego 20 stanowią pożary, 18 miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

01.03.2012 r. - wypadek samochodowy

Samochód osobowy Ford Mondeo uderzył w przydrożne drzewo, na drodze w Dalwinie. Wskutek dużej siły uderzenia kierowca został odrzucony na 3 metry. W pojeździe nastąpiło wyrwanie silnika i całkowitemu zniszczeniu uległ przód auta. Poszkodowanemu strażacy udzielili pomocy przedmedycznej i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dotarł na miejsce zdarzenia. W likwidacji skutków zdarzenia udział brały dwa zastępy z JRG w Tczewie oraz jeden z OSP Turze.

02.03.2012 r. - pożar garażu

Pożar garażu na ul. Krótkiej, w którym znajdował się samochód Fiat 126 p. Wskutek pożaru całkowitemu spaleniu uległo wyposażenie garażu wraz z pojazdem. Podczas działań użyto kamery termowizyjnej celem sprawdzenia wnętrza pomieszczenia pod kątem możliwej obecności osoby poszkodowanej. W gaszeniu pożaru udział brały trzy zastępu z JRG w Tczewie.

02.03.2012r. - samochód przewrócony na wiadukcie

O godz. 17:11 dyżurny operacyjny powiatu przyjął zgłoszenie dotyczące przewróconego samochodu ciężarowego na wiadukcie przy ul.1-go Maja. Na miejscu dowodzący działaniami ratowniczymi stwierdził, że auto przewróciło się wskutek uderzenia w belkę ograniczającą wysokość przejazdu na wiadukcie. Kierowca samochodu nie doznał obrażeń. W celu przywrócenia bezpiecznego przejazdu przez wiadukt, postawiono leżący samochód na koła, sprzątnięto jezdnię z porozbijanych elementów skrzyni ładunkowej oraz płynów eksploatacyjnych. W akcji uczestniczyły 3 zastępy z JRG w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej