Jutro policjanci biorą na celownik pieszych i rowerzystów

Kontrola policji (fot. Tcz.pl)
Tczew - Jutro policjanci biorą na celownik pieszych i rowerzystów
31 lipca pomorscy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego oraz egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący - pieszy oraz kierujący - rowerzysta.

W najbliższą środę na terenie województwa pomorskiego policjanci przeprowadzą działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Szczególną uwagę zwrócą na egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący - pieszy oraz kierujący - rowerzysta.

Zarówno pieszy, jak i rowerzysta nie są chronieni przez poduszki powietrzne, strefy zgniotu, czy pasy bezpieczeństwa. Jedyną ochroną rowerzysty jest kask. Z tego powodu tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa na drodze.


Policjanci będą reagować na wszelkie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu. W ramach działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" należy spodziewać się większej liczby patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na miejsca w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń.

- Jednocześnie przypominamy, że poza obszarem zabudowanym, od zmierzchu do świtu, pieszy jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Nawet niewielki odblask sprawia, że pieszy staje się widoczny dla kierującego. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • -1

  Lewak na rowerze_gość

  30.07.2019, 18:26

  Czefkowo rowerkowo

  Ha ha ha ha pedalarzom wszystko wolno - bo oni nawet nie wiedzą czego im nie wolno. tnij.tcz.pl/?u=8dabdb

  Odpowiedz
  IP: 37.57.xx5.xx3 
 • -5

  ,_gość_gość

  30.07.2019, 20:01

  ,

  rowery rzadza ;)

  Cytuj
  IP: 178.235.xx9.xx1 
 • +5

  Witam _gość_gość

  30.07.2019, 19:05

  Rower

  Ja rzadko wychodzę na rower, jedynie w potrzebie raz na dwa tygodnie... i jadę sobie ostatnio na rowerze oczywiście chodnikiem dla rowerów, nigdzie się nie pcham i przed pasami staję i tal czy siak i podjeżdża policja i mnie pyta skąd mam rower... super akcja

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx5 
 • +3

  ,_gość_gość

  30.07.2019, 20:02

  ,

  masakra z tczewska policja

  Cytuj
  IP: 178.235.xx9.xx1 
  +2

  Tymon_gość

  31.07.2019, 07:44

  Pewnie komuś ukradli a ty wzbudzasz podejrzenia bo zamiast jak inni cisnąć rowerem po chodniku i przejściu dla pieszych to się zatrzymujesz jakbyś miał coś na sumieniu.

  Cytuj
  IP: 82.145.xx3.xx7 
 • +18

  Jus _gość

  30.07.2019, 21:06

  Czy ktoś wierzy?

  Czy ktoś wierzy że taka akcja cokolwiek poprawi? Piesi nadal będą przechodzić jak święte krowy z telefonami po pasach, mamuśki z wózkami będą traktować zebrę jak miejsce spaceru, rowerzyści z maksymalną prędkością będą wjeżdżać na skrzyżowanie sądząc naiwnie że każdy kierowca zawsze ich zauważy, piesi będą chodzić po drodze dla rowerów, rowerzyści będą ostrzegać dzwonkiem pieszych jadąc po chodniku a kierowcy będą utrudniać pieszym i rowerzystom życie jak tylko to możliwe. Nie wierzę w powodzenie takich akcji , nie w Polsce a na pewno nie w Tczewie.

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx0 
 • mieczyslaw

  31.07.2019, 11:33

  Genialne

  Niech się wezmą a kierowców aut, którzy nie potrafią zachować odpowiedniego odstępu w trakcie wyprzedzania jednośladów!

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  Rower_gość

  01.08.2019, 00:13

  Rower

  "Pewnie komuś ukradli a ty wzbudzasz podejrzenia bo zamiast jak inni cisnąć rowerem po chodniku i przejściu dla pieszych to się zatrzymujesz jakbyś miał coś na sumieniu."

  Tak mam na sumieniu ostrożność i szanowanie własnego życia na każdej drodze jakiej się poruszam, bo wolę zwolnić i zejść z rowera i go przeprowadzić przez pasy niż wpoerdzielic się jak większości rowerzystów przed maskę samochodu i do tego mają jeszcze pretensje a nawet jeden z drugim nie potrafi się rozejrzeć

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx5.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA