Paliło się w fabryce keramzytu i samochodowym warsztacie

Pożar warsztatu w Pelplinie (fot. www.osp.pelplin.pl)
Tczew - Paliło się w fabryce keramzytu i samochodowym warsztacie

zobacz galerię zdjęć: 3
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 16. do 22. zanotowano łącznie 16 zdarzeń, z czego 5 stanowią pożary, a 11 to miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

18.01.2012 r. Gniew, ul. Krasickiego - pożar w fabryce keramzytu,

W godzinach nocnych doszło do pożaru pyłu węglowego oraz filtra instalacji mielenia węgla. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej w celu obniżenia temperatury w filtrze workowym podały z drabiny mechanicznej jeden prąd wody. Następnie poprzez klapy rewizyjne w górnej części filtra przy użyciu keramzytu zasypano wnętrze filtra i pozostawiono otwarte klapy w celu oddymienia. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Tczew oraz 4 zastępy z OSP w Gniewie.

18.01.2012r. Czatkowy, gm. Tczew - dachowanie samochodu,

Po dotarciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali samochód osobowy znajdujący na dachu na przydrożnej posesji. Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie się kierującego do warunków panujących na drodze. Samochód postawiono pojazd na koła przy użyciu dźwigu typu HIAB. Kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG Tczew.

20.01.2012r. Rożental, gm. Pelplin, dachowanie samochodu,

Najprawdopodobniej na wskutek trudnych warunków panujących na drodze doszło do dachowania samochodu osobowego marki Audi. Pracujący na miejscu ratownicy przy użyciu narzędzi hydraulicznych do cięcia karoserii pojazdów wyciągnęli poszkodowaną osobę z samochodu i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego. Po zakończeniu czynności ratowniczych pojazd postawiono na koła i uprzątnięto miejsce zdarzenia. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

22.01.2012r. Pelplin, ul. Mickiewicza - pożar warsztatu samochodowego,

W południe, najprawdopodobniej w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, doszło do pożaru warsztatu samochodowego. W momencie przyjazdu pierwszej jednostki straży pożarnej na miejsce zdarzenia pożarem był już objęty w całości budynek wraz z wyposażeniem i znajdującym się w nim samochodem osobowym oraz opony samochodowe składowane w jego pobliżu. Po ugaszeniu widocznych objawów pożaru obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną na obecność ukrytych ognisk pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu uległa konstrukcja drewniana oraz wykończenie, wyposażenie warsztatu, opony składowane w pobliżu warsztatu oraz samochód osobowy Mercedes. W działaniach brał udział jeden zastęp JRG Tczew oraz trzy zastępy z OSP Pelplin.

20.01.2012r. Zabagno, droga krajowa nr 22 - wypadek drogowy

Samochód VW uderzył w tył samochodu marki Audi, a następnie uderzył w drzewo. W skutek zderzenia ranna została jedna osoba, której kwalifikowanej pomocy medycznej udzielili strażacy znajdujący się na miejscu zdarzenia. Po przejęciu poszkodowanego przez Pogotowie Ratunkowe został on odwieziony do szpitala. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Tczew ,1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 3 zastępy z JRG Starogard Gdański.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Tabasko_gość

  24.01.2012, 17:21

  'ważniejsze wydarzenia'

  A żadne z nich nie dotyczy naszego miasta.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia