Ruszają najważniejsze inwestycje w historii gminy

Wójt Roman Rezmerowski (z lewej) podpisuje umowę w wykonawcą (fot. tcz.pl)
Tczew - Ruszają najważniejsze inwestycje w historii gminy
Wkrótce ruszą prace związane z budową kanalizacji w podtczewskich miejscowościach. Na ten cel gmina Tczew pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Tak wielkich inwestycji jeszcze u nas nie było - przekonują gminni urzędnicy. Dzięki inwestycji powstanie 30 kilometrów sieci kanalizacyjnej i 27 przepompowni.

Prace ruszą w ramach realizacji unijnego projektu "Kompleksowy program gospodarki ściekowej Gminy Tczew". Środki w wysokości 67 procent wartości zadania gmina pozyskała z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 9,5 mln. zł - tak dużej inwestycji nie było jeszcze w historii gminy.

- To naprawdę duża rzecz - przekonuje wójt gminy Tczew, Roman Rezmerowski - Chcemy dla ochrony środowiska zrobić więcej i realizacją tego projektu stawiamy kropkę nad "i".

Realizowane zadanie ma na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej gminy Tczew poprzez budowę systemów zbierania ścieków komunalnych, przekierowanie istniejącego systemu kanalizacji wraz z likwidacją wyeksploatowanej oczyszczalni w Szpęgawie. Ścieki zostaną przekierowane poprzez sieć miejską do oczyszczalni w Tczewie.
W ostatni piątek przekazano już plac budowy wykonawcy - gdańskiej firmie "Centrum". Dzięki realizacji zadania o 30 zwiększy się procent skanalizowania gminy. Do nowej sieci zostanie przyłączonych 500 jednostek niepublicznych oraz 2800 osób z gospodarstw prywatnych. Nowa sieć powstanie w Miłobądzu, Maleninie, Mieścinie, Zajączkowie, Szpęgawie i w Tczewskich Łąkach. Dodajmy, że gmina Tczew zajmuje 16 miejsce na 123 gminy w Pomorskiem pod względem pozyskiwania środków unijnym.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • ka_gość

  10.11.2009, 08:42

  Pytać, nie pytać?

  Pytałem już kilka razy. Odpowiedzi nie uzyskałem ani razu. Logika podpowiada, że nie warto pytać po raz kolejny, ale ... moze jednak? Pytanie brzmi: czy budowa kanalizacji, kolektorów sciekowych, przepompowni wpłynie na cenę usług odbioru scieków od dotychczasowych klientów. Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • ..._gość

  10.11.2009, 13:51

  pytałeś w aspekcie miasta, a

  to kontrakt Gminy Tczew, a nie Miasta Tczew, czy ZWiK. Oni maja soje kolektory, swoje oczyszczalnie i swoje koszty. ZWiK nie ogłosił jeszcze przetargu na swoje kolektory. Koszty pewnie wzrosną, bo taka jest kolej rzeczy, ale zawsze to lepiej niż wylewać scieki na pola albo wywyozić z szamb.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx2.xx1 
 • +1

  Wójt_gość

  10.11.2009, 09:12

  Grzebień

  Grzebień by się wójtowi przydał

  Odpowiedz
  IP: 80.50.xx1.xx6 
 • ktos całkiem obcy_gość

  10.11.2009, 09:32

  nie wysilaj sie z pytaniami tu kazdy pisze swoje zale ale nikt tego nieczytta z radnych czy tam innych słózb a zeby z tych wypowiedzi brali jakis przyklad lub odp to pomazyc wystaczyło by nie odp na te ich wiadomosci pokazac ze mamy ich gdzies to moze by dalo im to do myslenia a tak walka z wiatrakami.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx0 
 • ka_gość

  12.11.2009, 15:33

  ???

  Ale do ekspoloatacji przejmie ZWiK. Stąd mój niepokój. Jeżeli przejmie ZWiK to wzrosną koszty i trzeba będzie podnieść cenę. A to już mnie nie bawi. Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia