Przyjmij cyklistów pod swój dach

Kongres ma pomóc walczyć o interesy rowerzystów (fot. tcz.pl)
Tczew - Przyjmij cyklistów pod swój dach
W maju tego roku Tczew będzie miastem goszczącym coroczne spotkanie sprawozdawczo-wyborcze członków Europejskiej Federacji Cyklistów. Propagatorzy dwóch kółek z całej Europy będą rozmawiać m. in. o organizacji ruchu rowerowego w miastach położonych nad wielkimi europejskimi rzekami. Do Tczewa przyjadą goście z całego świata. Organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że mieszkańcy Tczewa pomogą zapewnić noclegi osobom, które zjadą do grodu Sambora.

Po raz pierwszy w Polsce będziemy mieli możliwość goszczenia około 90 przedstawicielek i przedstawicieli 56 organizacji rowerzystów z 38 krajów Europy i innych części świata reprezentujących interesy ponad 170 milionów rowerzystów.

- W związku z organizacją Kongresu Europejskiej Federacji Cyklistów do Tczewa przyjadą goście z całego świata, większość po raz pierwszy zawita do Polski. Możliwość goszczenia osób z Europejskiej Federacji Cyklistów daje szansę pokazania gościom codziennego życia w polskim mieście, poznanie ludzi i kultur nawet z odległych zakątków Europy i świata. Uczestnicy Kongresu będą przebywać w Tczewie od 12 do 16 maja br. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z zespołu prasowego tczewskiego magistratu.

Wszyscy, którzy chcieliby i są w stanie przyjąć na nocleg uczestników Konferencji, proszeni są o kontakt z Małgorzatą Ciecholińską - oficerem rowerowym Tczewa, pod numerem tel. 501155253 lub adresem e-mail: ciecholinska.presto@gmail.com. Wskazane jest, aby osoby, które zechcą ugościć cyklistów, znały język angielski lub niemiecki. Informacje od osób zainteresowanych można zgłaszać do 26 kwietnia 2010 roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • longwayhome_gość

  19.04.2010, 07:27

  Pozdrowienia dla pani Ani :)

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xxx.xx7 
 • +1

  piton_gość

  19.04.2010, 11:36

  Zachęcam do przyjmowania turystów zza granicy, jeśli ktoś oczywiście ma warunki. Warto też wspomnieć, że często tacy goście chcą nam odwdzięczyć się gościną, a wtedy można zorganizować sobie ciekawą wycieczke z darmowym noclegiem (bilety lotnicze może czasem trafić za śmieszne pieniądze). W ten sposób możemy zafundować sobie weekend w Paryżu w cenie wekkendu w Borównie.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx8.xx1 
 • +9

  ?_gość

  19.04.2010, 14:33

  a można przyjąć gości BEZINTERESOWNIE ?

  Cytuj
  IP: 83.25.xx8.xx7 
  -1

  pingapinga

  20.04.2010, 08:10

  czy będzie ktoś z wysp kanaryjskich ?? jeśli tak to zamawiam :) hehehehehe

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  pierre.dzoncy

  19.04.2010, 19:54

  Gdybym miał warunki lokalowe, to z chęcią zaprosiłbym kogoś, dla kogo rower to coś więcej niż przejażdżka w pogodny weekend raz na miesiąc i ma doświadczenia z innego kraju. A przede wszystkim zaprosiłbym ze sobą na wycieczkę po mieście i okolicach, jakich władze miasta na pewno nie pokażą - z jednej strony to, co nazywają ścieżkami rowerowymi (krzywo ułożona/zniszczona, fazowana kostka, kilkucentymetrowe krawężniki, brak przejazdów itd), a z drugiej strony dość ładne i zróżnicowane tereny wokół miasta (od pagórkowatych lasów po płaskie Żuławy) Ciekawe czy byłaby możliwość właśnie takiej wspólnej przejażdżki z gośćmi, o ile odważą się wyjechać na miasto.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -1

  ccc_gość

  19.04.2010, 22:18

  c

  Nie można , musisz myśleć o przyszłości , Ludzie przyjmujcie zagranicznych gości i jak np ma się córki to lepiej brać faceta to może ożeni się z twoją córką i taka od razu jest ustawiona

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx6.xx6 
 • +2

  pingapinga

  20.04.2010, 08:12

  bardzo fajnie, że w Tczewie coś takiego jest organizowane, ale jakże brutalnie obnaża nasz potencjał. zapraszamy 90 osób i nie mamy dla nich noclegów - jak dla mnie wstyd. nie rzucajmy się z motyką na słońce.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Tczewiak_gość

  20.04.2010, 17:06

  Jezierski ma lokum

  Niech radny Jezierski weźmie ich pod swój dach - nachapał sie lewizny to ma nadmetraż !!! kto skontroluje jego lewy interes z Klausem na Westerplatte ?????

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.