Kosmos, zima, karnawał - takie były ferie w Fabryce Sztuk

Ferie w Fabryce Sztuk (fot. J. Cherek/FS)
Tczew - Kosmos, zima, karnawał - takie były ferie w Fabryce Sztuk

zobacz galerię zdjęć: 13
Kosmos, zima, karnawał - takie tematy dominowały podczas zajęć dla dzieci, które Fabryka Sztuk zorganizowała w okresie zimowej "laby". Z kolei w ostatnią sobotę odbyło się zakończenie ferii po kociewsku, z okazji Światowego Dnia Kociewia, który świętujemy rokrocznie 10 lutego.

Maskotka koci... koci KOCIEWIAKA stała się motywem przewodnim obchodów. W wybranych punktach usługowych, sklepach i instytucjach kultury dzieci szukały ukrytych sobowtórów zabawki. Pierwszym i zarazem głównym zwycięzcą podchodów został Jacek Czapla. Dzieci brały też udział w warsztatach tworzenia z filcu wspomnianej maskotki i malowania na szkle kociewskich motywów. Nie brakowało chętnych do poczęstowania się grochowinkami i bómbonami z dołączonymi słówkami w gwarze kociewskiej.
Fabryka Sztuk dziękuje Miejskiej Bibliotece Publicznej, Centrum Kultury i Sztuki, barowi mlecznemu "Kociewiak", kwiaciarni "Wiszące ogrody", zegarmistrzowi Tempo Kucner i P.H.U. Kesa Krzysztof Sturgulewski za pomoc w organizacji podchodów miejskich.
Fot: Jacek Cherek i Fabryka Sztuk


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA