Pełną parą idą szkolne inwestycje

Przy szkole jest już m. in. boisko do piłki plażowej (fot. tcz.pl)
Tczew - Pełną parą idą szkolne inwestycje
Wakacje w pełni, ale w szkołach praca wre. Placówki przygotowują się na rozpoczęcie roku szkolnego. Nowa infrastruktura powstaje m. in. na terenie I Liceum Ogólnokształcącego. Wykonawca chce zdążyć przez pierwszym dzwonkiem.

Przy "ogólniaku" przy ulicy Szkoły Morskiej rozpoczyna się budowa bieżni ze skocznią i rzutnią. Inwestycja jest uzupełnieniem powstałej wcześniej infrastruktury - wielofunkcyjnego boiska oraz boisk do gry w piłkę plażową:

- Docelowo chcemy te boiska doposażyć w słupki odgradzające. Zadania z tym związane pokrywamy ze środków własnych - przeznaczyliśmy na to 170 tys., pojawiały się jednak oszczędności i ostateczny koszt budowy bieżni to około 130 tys. zł. - wyjaśnia nam starosta tczewski, Witold Sosnowski.

Bieżnia powinna być gotowa już na początku sierpnia. Starostwo w najbliższym czasie planuje również budowę parkingu dla korzystających z "orlika" zlokalizowanego przy Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich. Powstanie miejsc postojowych będzie kosztować ok. 40 tys. zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  robak

  16.07.2010, 00:12

  bardzo miło czyta się informacje, że powstają nowe obiekty, które służą nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też dorosłym; nawet całym rodzinom; liczę też na to, ż wszyscy korzystający będą traktować nowe obiety z należytą starannością; ba - nawet będą czuwać by osoby niedojrzałe nie przychodziły tam tylko po jedno - dewastację; widac zmiany; dobrze że przy szkołach powstają boiska - bo tych wciąz za mało; zobaczyć można zainteresowanie orlikami; jest w naszym mieście wielu chętnych, by korzystać z tych obiektów;

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  wacek_gość

  16.07.2010, 01:02

  inwestycje

  widać można coś robić i zrobić. Starostwo pakuje pieniądze w obiekty sportowe we wszystkich szkołach średnich.Widziałem,że w II ogólniaku też budują kolejne boisko.Będzie młodzież miała warunki do uprawiania sportu ,a nie przesiadywania na "stricie".Oby tak dalej !

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • -2

  ._gość

  16.07.2010, 09:44

  Oczywiscie, ze takie boiska sa potrzebne. Przy kazdej szkole powinno byc porzadne boisko. Ale czy wydawaniae 500 tys zł na boisko to nie lekka przesada? A tyle kosztowalo w przyblizeiu boisko przy gimnazjum 3, przy 1 lo, przy katoliku (Tak tak wiem ze prywatna) czy nie wystarczyloby porzadnie ogrodzone , z normalna nawierzchnia boisko ? Tylko super profesjonalne boiska przy ogolniakach- ton ie sportowe szkoly. Gdyby zrobic boisko za 250 tys, to za pozostale 200 tys, mozna pomalowac wszystkie sale w szkole, korytarze i zakupic nowe lawki, tablice, albo kupic 20 tysiecy ksiazek

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -6

  mieczyslaw

  16.07.2010, 10:44

  to jeśli prywatna, to po co Twoje pytanie?

  mają pieniądze, to budują. Sami wiedzą najlepiej jak je zagospodarować i czy takie, a nie inne boisko jest im potrzebne. Zapominasz, że to są pieniądze wydane na nasze dzieci i nie są one wydatkiem, który ponosi się co roku, a raz na kilka-kilkanaście lat, w zależności od tego jak porządnie zbudowano obiekt oraz czy użytkownicy potrafią go szanować. To są inwestycje, na które nie warto żałować pieniędzy, ponieważ dają zajęcie młodzieży, co przekłada się na spokój i porządek w mieście, mniejszą ilość dewastacji, itp. Jednym słowem: opłaca się wydawać taką kasę na: parki, boiska, skate-parki, place zabaw, itp.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • spacerowicz_gość

  17.07.2010, 22:44

  Boisko to nie wszystko. Grafik musi być: kiedy szkoła macierzysta korzysta, kiedy "zaprzyjaźnione" z okolicy, a kiedy reszta... Trzeba zatrudnić ludzi: świątek-piątek do 22.Ogrzać budynek przy boisku (jakoś duże rachunki wychodzą!). No i jeszcze to nieszczęsne odśnieżanie zimą... :-D

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia