Na kłopoty - Kłopotek. Poseł z PSL częściej będzie bywał w Tczewie

Poseł Kłopotek otworzył filię swojego biura w ostatni poniedziałek (fot. tcz.pl)
Tczew - Na kłopoty - Kłopotek. Poseł z PSL częściej będzie bywał w Tczewie
W ostatni poniedziałek (22.02) jeden z najbardziej rozpoznawalnych posłów w środowisku "ludowców" - Eugeniusz Kłopotek - otworzył w Tczewie filię swojego biura. Parlamentarzysta obiecał pojawiać się w grodzie Sambora raz na dwa miesiące, by spotykać się z działaczami PSL-u, ale także z mieszkańcami, którzy będą mogli "dołożyć posłowi".

Eugeniusz Kłopotek będzie urzędował "po sąsiedzku" z posłem Platformy Obywatelskiej - Janem Kulasem. Obaj panowie mają swoje biura w budynku dawnego domu kultury przy ul. Kołłątaja 9. A skąd pomysł na rozpoczęcie działalności właśnie w Tczewie?

- W naszym parlamencie jest nas tylko 31 i nie wszystkie okręgi wyborcze mają posłów z ramienia komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kiedy spotkaliśmy się po wyborach w 2007 roku w parlamencie, wówczas jako członkowie PSL-u, powiedzieliśmy sobie, że każdy z nas weźmie pod opiekę jeden okręg wyborczy, gdzie nie ma posła z PSLu. Wtedy już wcześniej współpracowałem z okręgiem koszalińskim, dlatego zdecydowałem się wziąć go pod opiekę. Jest tam filia mojego biura. Ale ostatnio kilkukrotnie przebywałem i w Tczewie, w Nowym Dworze Gd., i w Gdańsku, stąd zrodziła się taka myśl, by otworzyć filię również w Tczewie, granicząc z moim województwem kujawsko-pomorskim. Łaski nie robię, trzeba pomóc - nie ma sprawy. - wyjaśniał Eugeniusz Kłopotek.

Z obecności parlamentarzysty w Tczewie ucieszył się prezydent miasta, Zenon Odya:

- Im więcej biur poselskich, tym lepiej - podsumował włodarz miasta.

Jak będzie funkcjonować biuro przedstawiciela "ludowców"? Na bieżąco sprawami interesantów będą się zajmowali członkowie powiatowych struktur PSLu - sam poseł będzie pojawiał się w Tczewie średnio raz na dwa miesiące. Parlamentarzysta planuje organizowanie konferencji prasowych, dyżurów poselskich i spotkań otwartych, podczas których, jak to określił sam Eugeniusz Kłopotek - "ludzie będą mogli dołożyć posłowi". Pierwszy dyżur zaplanowano na 13 kwietnia. Podczas konferencji zapytaliśmy posła, czy można liczyć na jego pomoc w ratowaniu niszczejącego mostu przez Wisłę:

- Na pewno będzie interwencja z mojej strony, tylko pytanie na ile będzie skuteczna. To przecież ewenement, że tego rodzaju most ma w swoim zarządzaniu powiat - no bidulki, jak oni mogą coś zrobić. Powiat jest najbiedniejszym ogniwem administracji. - parlamentarzysta obiecał skonsultować się w tej sprawie z posłem Janem Kulasem i senatorem Andrzejem Grzybem i podjąć interwencję.

Podczas poniedziałkowego spotkania z prasą Eugeniusz Kłopotek odniósł się również do spraw ogólnokrajowych - zdradził, że Polskie Stronnictwo Ludowe w kampanii prezydenckiej postawi na kobiety - w wyścigu mają stanąć cztery panie - m. in. Jolanta Fedak - minister pracy i polityki społecznej oraz Ewa Kierzkowska - wicemarszałek. Wyraził też swoją opinię o obradującej obecnie komisji hazardowej - "Na końcu będziemy mieli trzy prawdy - prawda PiS, prawda PO i prawda ks. Tischnera - g.. prawda".
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • +8

  PSL_gość

  24.02.2010, 08:17

  Piotr Odya z PSL na prezydenta

  Ludziska ten szef PSL w Tczewie nazywa się Piotr Odya - tak samo jak wiecie kto. Pewnie gość będzie teraz startować na miejsce naszego Zenka - ALE JAJA.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • inn_gość

  24.02.2010, 08:44

  a znieżność nazwisk to przestępstwo? ;)

  Cytuj
  IP: 83.14.xx3.xx2 
 • +4

  mat_gość

  24.02.2010, 08:39

  wg mnie jest to najgłupszy poseł wszystko wie , i we wszystkim ma racje .

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx2 
 • +6

  Mroczny_gość

  24.02.2010, 09:16

  Co to jest PSL?

  Skrót PSL: Pcha Swoich Ludzi

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx7 
 • +1

  do inn_gość

  24.02.2010, 09:21

  zbieżność to nie przestępstwo, ale dawanie się wykorzystywać innym gościom w ich rozgrywkach to krótkowzroczność i nie szanowanie swego nazwiska.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx4 
 • -2

  inn_gość

  24.02.2010, 14:02

  a ja myśle, że próbujesz tu obrazić konkretnie jedną osobę. Tak jak zrobiłeś to w swoim pierwszym komentarzu.

  Cytuj
  IP: 83.14.xx3.xx2 
 • S_gość

  24.02.2010, 15:34

  To u nas jest PSL?

  Wow nie wiedziałem, że w Tczewie i okolicach funkcjonuje PSL. Jakoś słabi chyba są.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx2 
 • +1

  Max_gość

  24.02.2010, 15:52

  Nadszedł czas kampanii

  Takie tam biuro komu potrzebne? I tak nic po za kampanią to nie ma na celu. Dziwne że Kłopotka nie witał poseł Kulas. A PSL to chyba mało znaczy, bo chodzą plotki, że po następnych wyborach parlamentarnych tzw. języczkiem uwagi będzie SLD.

  Odpowiedz
  IP: 91.94.xx3.xx3 
 • +2

  Nie zorientowany_gość

  24.02.2010, 16:15

  Kto jest w PSL w Tczewie?

  Może wiecie kto jest w Tczewskim PESEL-u? Bo jak już wiemy że jest to mozeby sie ukazali i powiedzieli co zamierzają.

  Odpowiedz
  IP: 87.96.xxx.xx7 
 • +3

  Zabagno_mieszkaniec_gość

  25.02.2010, 07:27

  Całe WLKOWYJE są w PSL

  Ogądasz serial RANCZO? Wójt ROMan gminy naszej tczewskiej jest w PSL, chyba jego Czerpach też jest. Sekretarz też się ostatnio zapiała chyba. Oczywiście Piotr radny powiatu praconik gminy też jest nawet szefem partii tej - więc chyba to on wszystkim rządzi. Pytasz co zamierzają? A kto to wie - pewnie chcą opanować świat! Ha ha. Najwazniejse że u nas tego śmierdzącego zakładu nie zbudowali parę lat temu.

  Cytuj
  IP: 87.96.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia