Blisko 80 wystawców zjechało z gołębiami do Pelplina

Kociewska Wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego (fot. K.Lubawski )
Tczew - Blisko 80 wystawców zjechało z gołębiami do Pelplina
W Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, odbyła się Kociewska Wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego. Głównym organizatorem wystawy był Pelpliński Związek Hodowców Gołębi Rasowych i drobiu Ozdobnego. Do Pelplina zjechało około 80 wystawców.

Patronat nad wydarzeniem sprawowali Andrzej Stanuch Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Józef Puczyński Starosta Tczewski oraz Leszek Burczyk Starosta Starogardzki.

- Możemy uznać, że odnieśliśmy sukces - mówi Krzysztof Lubawski, sekretarz wystawy - udało nam się pozyskać blisko 80 wystawców, którzy łącznie zaprezentowali ok. 50 ras ptactwa w tym było blisko 1000 ptaków, co zdecydowanie podniosło rangę wydarzenia. Bez wątpienia nie możliwe byłoby to bez ogromnego zaangażowania członków Związku na czele z komisarzem wystawy Mirosławem Gładykowskim oraz prezesem Związku Janem Walkiewiczem.

Oprócz wystawy i giełdy gołębi rasowych oraz drobiu ozdobnego, miał miejsce konkurs, którego wyniki zaprezentowane zostały na niedzielnym podsumowaniu i wręczeniu pucharów.

- Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy na kolejną wystawę już za rok. - mówi Nina Wilkos z Referatu ds. Promocji i Informacji UMiG Pelplin
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Merynos_gość

  19.01.2012, 09:32

  Sensacje XXI wieku:-)

  Czyli czym zajmuje się starosta tczewski..:-)

  Odpowiedz
  IP: 83.18.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.