Tczewscy policjanci przygotowują dzieci na ferie

Spotkania przed feriami (fot. KPP Tczew)
Tczew - Tczewscy policjanci przygotowują dzieci na ferie

zobacz galerię zdjęć: 4
Tczewscy policjanci mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych rozpoczęli cykl spotkań z uczniami ze szkół podstawowych. W zeszłym tygodniu mundurowi odwiedzili pierwszoklasistów z pięciu szkół, gdzie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Takie spotkania odbywają się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. "Uczę się bezpieczeństwa".

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych oraz zabaw dla uczniów, które nie zawsze są dla nich bezpieczne. Dlatego tczewscy policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych w powiecie mówiąc o bezpieczeństwie w czasie ferii. Mundurowi odwiedzili pierwszoklasistów z pięciu szkół, gdzie przypominali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie zabaw na świeżym powietrzu. Spotkania odbyły się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. "Uczę się bezpieczeństwa".

- Jednym z zagrożeń o którym przestrzegali policjanci było niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy. Stróże prawa informowali również młodych ludzi co należy zrobić gdy załamie się pod naszym ciężarem lód i jak postępować gdy ktoś jest świadkiem takiego niebezpiecznego zdarzenia. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.- Wśród porad nie zabrakło również informacji o zagrożeniach wynikających z rzucania się śnieżkami. Funkcjonariusze podkreślali, że nie zawsze jest to bezpieczna zabawa. Policjanci mówili, że nie należy nigdy doczepiać sanek do samochodu i organizować w ten sposób kuligu.


Mundurowi przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i w co powinien być wyposażony pieszy w porze wieczorowo-nocnej poza miastem. Na zakończenie spotkań policjanci wręczyli pierwszoklasistom elementy odblaskowe w postaci ledowych latarek, które będą oświetlać najmłodszych w czasie zimowych zabaw

Policjanci prowadzą corocznie działania profilaktyczne oraz czuwają nad bezpieczeństwem przez cały okres trwania ferii.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  kik_gość

  25.01.2018, 09:10

  A o tym by nie chodzić oglądać piesków i kotków w piwnicy? Zawsze o tym powinni mówić

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA