III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - tczewska młodzież najlepsza

Finał był wyjątkowo szczęśliwy dla tczewian (fot. mat. organizatora)
Tczew - III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna - tczewska młodzież najlepsza
W siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Tegorocznym zwycięzcą został Artur Rona, maturzysta z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Jego kolega Kamil Myrda, reprezentant tej samej placówki, zajął 40 miejsce. W drodze po zwycięstwo pokonał ponad 4 500 osób. Dzięki swojej determinacji wygrał nie tylko zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, ale także bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Artur Rona startował w olimpiadzie od pierwszej edycji i co roku dostawał się do finału:

- Tym razem musi mi się udać. W końcu mówi się do trzech razy sztuka! Chcę studiować w Wyższej Szkole Logistyki, więc zrobię wszystko, żeby wygrać - mówił Artur Rona podczas marcowego finału. Obietnicy dotrzymał. Zdobył 82,5 pkt. na 100 możliwych, co dało mu zdecydowaną przewagę nad pozostałymi finalistami. - Jestem bardzo zaskoczony. Podejrzewałem, że mogę zająć wysokie miejsce, ale nie myślałem, że wygram. Teraz przynajmniej wiem, że te godziny nauki nie poszły na marne - cieszył się tegoroczny maturzysta, tuż po ogłoszeniu wyników.

Wątpliwości nie miała Bernadeta Szymańska, nauczycielka Artura. - Liczyłam na ten sukces. Trzy lata nad tym pracowaliśmy. Mówię my, bo przygotowanie olimpijczyków nie jest łatwe. Sama muszę się cały czas dokształcać, bo przecież branża logistyczna nie stoi w miejscu - przyznała wzruszona.

Poza Arturem, do finału zakwalifikował się również jego kolega ze szkoły - Kamil Myrda. Drugoklasista zdobył 39 punktów i tym samy uplasował się na 40. miejscu.

- Artur zostawia w szkole godnego zastępcę. To bardzo zdolny uczeń, dlatego wierzę, że Kamil osiągnie podobny sukces. Zresztą sam powiedział: "tegoroczna olimpiada to tylko rozgrzewka. Za rok pokażę na co mnie stać" - dodaje Bernadeta Szymańska.

Jednak fantastyczne wyniki uczniów, to nie koniec sukcesów. Najlepszą Szkołą III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie. Zgodnie z regulaminem olimpiady, za najlepszą szkołę uznaję się taką, której przedstawiciele zdobędą w finale najwięcej punktów, przy czym dla wyników laureatów trzech pierwszych miejsc stosuje się mnożnik. Nagrodą był zestaw piętnastu licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu, ufundowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania oraz oprogramowanie SKK SMART do realizacji operacji magazynowych razem z kolektorem danych od firmy SKK Systemy Kodów Kreskowych.

Finaliści III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej otrzymali częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL, a wysokość tego zwolnienia była uzależniona od miejsca, jakie zdobyli. Wszyscy natomiast zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się między innymi: laptopy, konsole Sony PSP, dyski przenośne, a także zestawy upominków (walizka, plecak, zestaw piknikowy) ufundowanych przez firmę Dachser, prenumeraty pism logistycznych, książki o tematyce logistycznej i programy Cartall Truck od firmy Emapa. Dla trzech najlepszych olimpijczyków firma Kuehne + Nagel ufundowała natomiast płatne praktyki logistyczne!

III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się 22 października 2010 roku. Wówczas do I etapu przystąpiło 4673 uczniów ze 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 613 uczestników ze 100 szkół. Półfinał odbył się 10 grudnia 2010 roku w dwunastu miastach Polski. Ostateczna rozgrywka odbyła się 18 marca 2011 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. W finale startowało 53 uczniów.

- W ciągu tych trzech lat olimpiada stała się jednym z najważniejszych wydarzeń z zakresu edukacji logistycznej w naszym kraju. Najlepiej świadczy o tym ciągle rosnąca liczba uczestników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że fakt ten doceniły też firmy z branży, które chętnie wspierają finansowo organizację tego wydarzenia. - podsumował sukcesy olimpijczyków Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury. Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +3

  _gość

  28.04.2011, 09:07

  Benia ......... gratulacje !!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx4 
 • +3

  gość_gość

  28.04.2011, 11:47

  MISTRZ

  Benia nowym mistrzem logistyki

  Cytuj
  IP: 83.7.xx5.xx2 
 • +1

  _gość

  28.04.2011, 09:54

  Super, gratulacje!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +1

  om_gość

  28.04.2011, 10:01

  Brawo bernatka :*

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx6 
 • +1

  _gość

  28.04.2011, 12:18

  BENIA :D jaki joker :D

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx6 
 • +1

  _gość

  28.04.2011, 15:11

  Hehe

  Tulipanek ;D

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • +2

  JAZDA !!_gość

  28.04.2011, 18:37

  brawo pani szymi :) i dla artura oczywiście :)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx5 
 • +2

  daria_gość

  28.04.2011, 20:29

  GRATULACJE

  Wielki szacunek dla kolegi Artura :) i Pani Bernadety MOJE GRATULACJE

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.