Brałeś? Nie jedź! Ruszają policyjne kontrole

Brałeś? Nie jedź! Fragment znanej kampanii telewizyjnej
Tczew - Brałeś? Nie jedź! Ruszają policyjne kontrole
W ciągu najbliższych 24 godzin tczewska "drogówka" wyrusza w teren w poszukiwaniu kierowców, którzy wsiedli "za kółko" po narkotykach. Działania są efektem ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Brałeś? Nie jedź!". Jej głównym celem jest uświadomienie kierowcom, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków może skończyć się tragicznie i to nie tylko dla kierowcy, ale także dla pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest przestępstwem, a w społeczeństwie wciąż panuje błędne przekonanie, że jazda pod wpływem narkotyków jest bezpieczna i legalna. Okazuje się, że wszystkie narkotyki, z dopalaczami włącznie, zakłócają pracę zmysłów i wpływają na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Prowadzenie samochodu po ich zażyciu wiąże się z podobnym ryzykiem wypadku i takimi samymi konsekwencjami prawnymi, jak po spożyciu alkoholu. Zmianie takiego stanu rzeczy mają służyć m. in. policyjne akcje:

- Od dzisiaj (08.12) od godziny 6.00 do jutra (09.12) do godz. 6.00 policja przeprowadzi ogólnopolską akcję pod hasłem "Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada". Akcja prowadzona będzie także na terenie powiatu tczewskiego. Kierowcy w tym okresie mogą spodziewać się zwiększonej ilości kontroli na drogach. Można się też spodziewać, że zostanie wobec nas użyty test pozwalający na wykrycie narkotyków w organizmie.- wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Wkrótce policja poinformuje o efektach działań. Przedsięwzięcie jest akcją ogólnopolską - szczegóły na jej temat można znaleźć na stronie internetowej www.rozumwysiada.pl
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • -2

  Chrystofor

  08.12.2009, 00:19

  Test

  Jaki test będzie przeprowadzany? Z moczu? Tak na ulicy? Czy w radiowozie? :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • mr_x_gość

  08.12.2009, 07:39

  ...

  papierek na język i jak sie zabarwi to jest problem. testy na "siku" są za drogie.

  Cytuj
  IP: 81.219.xx6.xx6 
 • Chriss_gość

  08.12.2009, 09:47

  Akcja ok tylko powinna być przeprowadzona w weekend to napewno więcej amatorów tego typu używek by wpadło w ręce Policji.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xxx.xx4 
 • +2

  hehehe

  08.12.2009, 09:49

  :)

  Spójrz na me oczy czerwone Pytasz jak my możemy tak? Jak my możemy tak... Spójrz w nasze oczy czerwone Pytasz jak my może tak? bakamy tonę Baku Baku skonektowane z Gib Gib Gibonem, Gib Gib Gibonem

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Ooo tam w tle_gość

  08.12.2009, 13:26

  I po co uprzedzać? Jak już tak wszyscy zdradzają rąbka tajemnicy, to czemu nikt nie napisał artykułu, że będą naloty na użytkowników DC? Jeżeli byłbym narkomanem (to chyba właściwe określenie nawet dla osób, które biorą "tylko" od czasu do czasu), to po przeczytaniu tego artykułu wezmę sobie taksówkę. Patologię trzeba uzdrawiać bądź izolować. Niestety tu nie widzę ani jednego ani drugiego.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx1 
 • mr_x_gość

  08.12.2009, 14:24

  ...

  tak, tak! a jak pijesz piwo "tylko" od czasu do czasu, to jesteś alkoholikiem. ale z ciebie hipokryta!

  Cytuj
  IP: 81.219.xx6.xx6 
 • amfetaminka_gość

  08.12.2009, 16:32

  najmiej wypadków jest w holandi zalegalizować narkotyki a zakazać pić alkochol

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx8 
 • mr b._gość

  08.12.2009, 23:03

  Komiczne. Kiedyś kampanie reklamowe mówiły "nie bierz narkotyków" a teraz mówią "jak już weźmiesz to proszę Ciebie nie wsiadaj za kółko" GRATULUJĘ to się nazywa wyjście w stronę społeczeństwa ^^ Albo je zalegalizujcie albo wytępcie. przy drugiej opcji proszę także o usunięcie papierosów. one też irytują

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.