W Wirtach odbędzie się I Jarmark Kociewski

Ogród w Wirtach (fot. K. Frydel)
Tczew - W Wirtach odbędzie się I Jarmark Kociewski
Ten rok dla Arboretum w Wirtach jest niezwykły. Przyjechał zespół Mazowsze, a przy okazji telewizja pokazała piękno tego kociewskiego zakątka całej Polsce. Natomiast w sierpniu tradycyjnie nastąpi tam podsumowanie dorocznego Pleneru Artystów Ludowych Pomorza, który odbywa się w Kasztelanii Bytońskiej (dla niewtajemniczonych - w szkole w Bytoni) i kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła. Jednak tegoroczne podsumowanie będzie miało inna rangę i bogatszą oprawę, niż zwykle. Otóż, nie będzie kiermaszu... Ale za to będzie jarmark. I Jarmark Kociewski w Wirtach!

Przedsięwzięcie przygotowywane i realizowane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział kociewski w Zblewie i Nadleśnictwo Kaliska. Wydarzenie zaplanowane z dużym rozmachem. Z wielością atrakcji przewidzianych na ponad sześć godzin zabawy.

Impreza zacznie się w samo południe leśno - myśliwskim akcentem. Potem popisy estradowe - muzyczne i aktorskie, także "po naszamu". Będą konkursy wiedzy leśnej, oczywiście z nagrodami i turniej wiedzy o Kociewiu. Plac zabaw dla dzieci, Fabryka Imprez, warsztaty twórcze i specjalne stoisko Lasów Państwowych - tam też będzie można wygrać nagrody. Równolegle trwać będą rozgrywki w petanqe O Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Kaliska prowadzone przez Kaliski Klub Petanqe. Okolice wiaty i alejaw centum Arboretum zapełnią się straganami i stoiskami z kociewskim jadłem przygotowanym przez, słynące z kulinarnego mistrzostwa, koła KGW oraz z dziełami artystów i rękodzielników.Tych biorących udział w bytońskim plenerze i nie tylko. Kto nie przepada za kociewką kuchnią, będzie mógł odwiedzić Kawiarenkę "Kropek". A co do KGW - przeprowadzony zostanie plebiscyt publiczności na najlepszą prezentację koła KGW.


Wszyscy goście będą mogli przyłożyć rękę do tworzenia wspólnego dzieła malarskiego. Zapowiada się wesołe, ciekawe, pełne atrakcji dla całych rodzin niedzielne popołudnie.

Wszystko to 26 sierpnia bieżącego roku, w niedzielę, w samo południe w Arboretum Wirty.

Drukuj
Prześlij dalej