Wesoło na Starym Mieście - obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej (fot. tcz.pl)
Tczew - Wesoło na Starym Mieście - obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej
Jak co roku, na placu Hallera w ostatnią środę (05.05) odbyły się tczewskie obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Był kiermasz, nie zabrakło także konkursów, występów artystycznych i niespodzianek dla publiczności. Tczewska impreza, podobnie jak inne tego typu inicjatywy w całej Polsce, miała na celu aktywację i integrację środowisk skupiających osoby niepełnosprawne.

Dzięki zorganizowanym obchodom, tczewianie mieli świetną okazję, by zapoznać się z twórczością, wykonywaną w ramach warsztatów terapii zajęciowej i przez podopiecznych domów pomocy społecznej. Festyn poprowadził Zbigniew Flisikowski. Na scenie zaprezentowały się liczne zespoły - m. in. grupa gości z Litwy.

- Bawimy się tak już od kilku lat - wyjaśniała nam Urszula Giełdon, kierownik tczewskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Chodzi o to, by przez nasz festyn ożywić Stare Miasto, pokazać jak można się wspaniale tutaj bawić. Ale przede wszystkim chcemy udowodnić tczewianom, że wszyscy, bez względu na nasze ułomności, mamy takie same potrzeby, chcemy tak samo żyć. Z roku na rok świadomość społeczna jest coraz lepsza, ale takie imprezy są nadal bardzo potrzebne.

Organizatorem imprezy było Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej w Tczewie odbędzie się również VI Przegląd Twórczości Teatralnej "Życie to teatr". Organizatorzy zapraszają 7 maja (piątek) od godz. 10.00 do Centrum Kultury i Sztuki. Wystąpią m.in. niepełnosprawni artyści z Rokocina, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Narków i Torunia.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • a kogo_gość

  07.05.2010, 00:21

  To oburzające na zdjęciu nie ma Sosnoffskiego - dlaczego ??? TCZ dlaczego???

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx8 
 • +1

  maala_gość

  07.05.2010, 00:41

  Gratuluję pani Urszuli wspaniałej inicjatywy i osobistego, wrażliwego podejścia do sprawy - więcej takich osób w naszym mieście!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • +1

  Judyta M_gość

  07.05.2010, 08:54

  Serdeczne pozdrowienia dla pracowników i uczestników Domu Opieki na ul. Nowowiejskiej

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • +1

  bb_gość

  07.05.2010, 10:33

  Bravo !

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx9 
 • +1

  ..._gość

  07.05.2010, 11:31

  Jeszcze jakby było więcej budynków przystosowanych dla osób niepełnosprawnych to byłoby lepiej.

  Odpowiedz
  IP: 213.156.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.