Pojemniki do segregacji śmieci

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Pojemniki do segregacji śmieci
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że plastik rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat. A przecież można podarować mu drugie życie produkując z niego nowe pojemniki, opakowania i inne przedmioty, które używamy na co dzień. Hałdy śmieci na wysypiskach degenerują okoliczną roślinność w promieniu kilku kilometrów. Aby zminimalizować destrukcyjne oddziaływanie odpadów na środowisko konieczne jest ich prawidłowe gospodarowanie, które dzięki koszom i pojemnikom do sortowania śmieci pozwala na ich ponowne wykorzystanie.

Na czym polega segregacja odpadów? 
Odpady generowane w gospodarstwach domowych podlegają recyklingowi, jednak aby do niego doszło należy dokonać segregacji u źródła a więc w każdym domu i mieszkaniu co umożliwiają pojemniki do segregacji śmieci w domu. Selekcja odpadów komunalnych jest możliwa za sprawą oznakowanych koszy i pojemników do segregacji, których podział uzależniony jest od rodzaju surowca, z którego dany odpad został wyprodukowany. Segregacja odpadów stanowi najważniejszy sposób przyczyniający się do zmniejszenia ilości odpadów, które ulegają utylizacji z jednoczesnym odzyskiem surowców zdatnych do ponownego wykorzystania.
Gminy w Polsce prowadzą segregację śmieci w postaci kontenerowej lub workowej. Segregacja kontenerowa dedykowana jest mieszkańcom bloków i kamienic, z kolei workowa dotyczy domów jednorodzinnych. Podczas segregacji śmieci są grupowane na konkretne rodzaje: metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, odpady zmieszane, odpady biodegradowalne. W tym celu kosze i pojemniki są odpowiednio oznaczone.
 
Kosze do segregacji odpadów - kolory

W zależności od koloru danego kosza lub pojemnika na odpady inne będzie jego przeznaczenie:
- niebieski kosz - do segregacji papieru,
- kolor żółty koszy - do segregacji metali i tworzyw sztucznych
- czerwony kosz - można w nim umieszczać aluminiowe i metalowe śmieci
- zielony kosz - jest przeznaczony na szklane opakowania, butelki, słoiki i inne opakowania szklane
- brązowy kosz - do odpadów biodegradowalnych
- czarny kosz - do odpadów zmieszanych 
 
Segregacja śmieci - korzyści 

Pojemniki do segregacji śmieci na zewnątrz nadają estetyczny wygląd domowej segregacji odpadów, przynosząc też wiele innych korzyści, których nie sposób nie zauważyć. Recykling daje takie korzyści jak: oszczędność energii, zmniejszenie zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza, wykorzystanie surowców wtórnych na nowe tworzywa, ochrona środowiska naturalnego, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
 
Ekofabryka
Ekofabryka to czołowy dostawca pojemników - koszy do segregacji odpadów, którego produkty są wybierane zarówno przez klientów instytucjonalnych jak i gospodarstwa domowe.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:
- Pojemniki i kosze na śmieci / odpady,
- Pojemniki i kosze do segregacji śmieci /odpadów,
- Kosze uliczne,
- Wiaty i obudowy śmietnikowe,
- Belownice i zgniatarki,

- Wózki na odpady,
- Kompostowniki,
- Zbiorniki / pojemniki na deszczówkę,
- Popielnice i koszopopielnice,
- Pojemniki i skrzynie na piasek i sól,
- Kontenery samowyładowcze,
- Automaty kaucyjne - butelkomaty,
- Akcesoria do pojemników na odpady,
- Edukacja ekologiczna,
- Prezenty Ekologiczne.
 
Ekofabryka to m.in.:
- Profesjonalne doradztwo,
- Tania, bezpieczna i szybka dostawa,
- Możliwość zwrotu do 30 dni,
- Nowatorskie podejście do ekologii.
  
Adres firmy:
Grobla 25,
66-600 Krosno Odrzańskie
 
Telefon:
+48 68 30 30 30 8
 
Szczegóły oferty znajdziesz na:
https://ekofabryka.com.pl/


Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • qq_gość

  03.01.2022, 13:31

  a czy te pudła są robione z recyklingu ? np z butelek po szamponach czy na rynek jest wprowadzany nowe tworzywo sztuczne....no chyba że to sie nie liczy z ekofabryki :D

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx8 
 • Alex _gość_gość

  03.01.2022, 15:56

  Szkło

  Nie można zastąpić plastik szkłem, jak to bylo kiedys, ile jest butelek nie wykorzystanych do powtórnego użytku np od octu wina piwa wielu innych,ale sie nie oplaca.Niech wprowadza do sprzedaży p plastiki to bedzie czysto do okola.

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx8.xx5 
 • Segegacja_gość

  03.01.2022, 20:08

  Dobre

  A na wysypisku do (dzury) lecą folię

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.