Ośrodek Zdrowia stanął w płomieniach

W gaszeniu ognia uczestniczyły 3 zastępy strażaków (fot. tcz.pl)
Tczew - Ośrodek Zdrowia stanął w płomieniach
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 18. do 24. października zanotowano łącznie 17 zdarzeń, z czego 9 stanowią pożary, zaś 8 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

20.10.2010 r. godz. 7:50, Czarlin, wypadek

Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło na drodze nr 91. Po przyjeździe jednostek straży na miejsce, zastano samochód fiat z uszkodzonym przodem, VW turan przewrócony na boku, oparty o słup oświetleniowy oraz VW passat z rozbitym przodem. W wypadku ranne zostały 2 osoby, które zabrane zostały przez pogotowie do szpitala. Prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z OSP Gniszewo.

20.10.2010r godz. 19:17, Zajączkowo, wypadek samochodowy

W zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranne zostały cztery osoby, natomiast dwie poniosły śmierć na miejscu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili zakleszczone w pojedzie osoby i przekazali ekipie pogotowia ratunkowego. Ruch na drodze 91 był całkowicie wstrzymany przez 3 godziny. W działaniach brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tczewie oraz 1 zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłobądzu.

22.10.2010 r. godz. 15:57 Gniew, ul. Witosa, pożar w Ośrodku Zdrowia.

Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie stwierdziły duże zadymienie w obiekcie. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukali obiekt w celu lokalizacji źródła pożaru. W pomieszczeniu piwnicznym znajdującej się w obiekcie apteki, zauważono zajęte ogniem wyposażenie. Po ugaszeniu, oddymiono pomieszczenia oraz za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono, czy ogień nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia. W działaniach brał jeden zastęp z JRG w Tczewie oraz dwa zastępy z OSP w Gniewie.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia