Reforma oświaty - przed nami kolejne etapy

Uczniowie gimnazjum nr 2 (fot. tcz.pl)
Tczew - Reforma oświaty - przed nami kolejne etapy
Jeszcze w marcu Rada Miejska ma przyjąć uchwałę, na mocy której, wprowadzana zostanie w Tczewie rządowa reforma oświaty. Przyjęta w styczniu wstępna wersja dokumentu została poddana ocenie kuratora oświaty - który zweryfikował ją pozytywnie.

Wprowadzanie reformy przebiega zgodnie z przyjętym wcześniej planem.

- To co przygotowaliśmy w zakresie reformy oświaty, jest najlepszym rozwiązaniem w obecnych realiach prawnych. Całość umożliwi dzieciom i młodzieży płynne przejście do nowego systemu - mówi Adam Urban, zastępca prezydenta Tczewa.

Głównie założenie planowanej reformy jest takie, że nastąpi przeniesienie klas VII (w całości) z dotychczasowych szkół podstawowych do nowych szkół podstawowych, które będą funkcjonowały w budynkach obecnych gimnazjów (z wyjątkiem Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2), przez trzy kolejne lata szkolne.

W roku szkolnym 2017/18 będzie to przebiegało w sposób następujący:

- 3 oddziały ze Szkoły Podstawowej nr 5,
- 4 z 5 oddziałów z Szkoły Podstawowej nr 10 (oddział integracyjny pozostaje w SP10) oraz
- 3 oddziały ze Szkoły Podstawowej nr 11 przechodzą do nowej Szkoły Podstawowej Nr 1 (obecne Gimnazjum Nr 1);

natomiast:

- 2 oddziały ze Szkoły Podstawowej nr 8,
- 7 oddziałów ze Szkoły Podstawowej 12 oraz
- 2 oddziały ze Szkoły Podstawowej nr 11 przechodzą do nowej Szkoły Podstawowej Nr 4 (obecne Gimnazjum Nr 3). Mowa tu o klasie usportowionej oraz klasie, w której największa liczba dzieci pochodzi z Osiedla Suchostrzygi i Bajkowego.

Jednocześnie nastąpi włączenie dotychczasowego Gimnazjum nr 2 do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, która będzie funkcjonować w dwóch budynkach, co najmniej do czasu wygaszenia gimnazjum.

Według szacunków wprowadzanie reformy w Tczewie w ciągu najbliższych trzech lat ma kosztować 700 tys. zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  Fiona_gość

  17.03.2017, 15:09

  Mam pytanie. Dlaczego do nowych szkół podstawowych (obecnie Gimnazjum nr 1 i 3) nie przenosi się dzisiejszych klas III czyli IV od września?? Uczniowie po edukacji w klasach I-III są przecież na nowo przydzielani do klasy IV. Pozwoliłoby to zachować ciągłość etatów dla nauczycieli w obecnych gimnazjach. Komu w mieście takie rozwiązanie nie jest na rękę? W większości samodzielnych gimnazjów w okolicy takie rozwiązania przyjęto. Rozwiązanie przyjęte przez tczewskich radnych powoduje,że rozbija się rodzeństwa w szkołach....

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx9 
 • +1

  memory_gość

  17.03.2017, 19:19

  kto za tym stoi

  Pewniej Pan z Urzędu Miasta, którego dziecko jest obecnie w 3 klasie w SP12 a miałoby trafić do SP4 (obecne Gim 3)

  Cytuj
  IP: 31.0.xx6.xx2 
 • -1

  a_gość_gość

  17.03.2017, 17:56

  Naszym radnym nie chce się pomyśleć dobrze, mogliby przenieść większośc roczników ale za trudne dla nich lepiej zrobić 2 reformy jedną teraz - przenieść klasy siódme a kolejną za 3 lata - zrobić nabory nowe ...... ciekawe kto na tym zyska? bo dzieci na pewno stracą....

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx3.xx5 
 • -3

  mama_gość

  17.03.2017, 20:47

  Ludzie zastanówcie się dobrze nad tą reformą. Przemyślcie co ona da nasze dzieciom? Lepiej by było gdyby te pieniądze przeznaczyć na zmniejszenie ilości dzieci w klasie. To w krótkim czasie przyniosłoby wymierne korzyści i uczniom, i nauczycielom i rodzicom, którzy obecnie większość czasu wolnego spędzają na odrabianiu lekcji z dziećmi. Już chyba tylko rodzice mogą zatrzymać tą nieszczęsną reformę. Pamiętajmy o strajku rodzicielskim każdego 10 dnia miesiąca!

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx8.xx0 
 • -1

  ma_gość

  18.03.2017, 09:06

  Niestety za późno na lamenty, trzeba było działać rok temu. Polacy grzecznie zjedzą każdą papkę, jaką przygotuje Prezes, nawet jak niedobrze się po niej robi i jeszcze podziękują.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.