Świetlica wiejska w Szprudowie czeka na generalny remont

Świetlica wiejska w Szprudowie wymaga kapitalnego remontu (fot. tcz.pl)
Tczew - Świetlica wiejska w Szprudowie czeka na generalny remont
Świetlica wiejska w Szprudowie, jak w większości sołectw, jest miejscem spotkań mieszkańców, centrum integracji wsi. Ważnym jest więc, by dopasować ich standardy do potrzeb użytkowników, jednak często wymagają one generalnego remontu. O to nie muszą na szczęście martwić się już mieszkańcy wsi Szprudowo (gmina Gniew), którzy już niedługo bawić się będą mogli w nowej, zmodernizowanej świetlicy.

- Mieszkańcy wsi są niezmiernie zadowoleni z planowanego remontu. Nasza świetlica wymaga już gruntownego remontu, a jak wynika z planowanych prac zostanie przewrócona do góry nogami. Liczymy na to, że dzięki renowacji do świetlicy przychodzić zacznie jeszcze więcej mieszkańców, a my tym samym chętniej organizować będziemy przeróżne przedsięwzięcia. Mam też nadzieję, że świetlica będzie częściej wynajmowana na organizację imprez okolicznościowych - snuje już plany na przyszłość Małgorzata Gajewska, sołtys Szprudowa.

Modernizacja obiektu obejmować będzie roboty murowe, tynkowe i malarskie ścian wewnętrznych, remont sceny, modernizację pomieszczeń sanitarnych i kuchni, wykonanie ogrzewania w budynku, wymianę instalacji elektrycznej i wentylacyjnej wewnątrz pomieszczenia i remont dachu. W ramach zadania zagospodarowany zostanie teren wokół świetlicy, a w tym montaż ogrodzenia, wykonanie placu parkingowego i placu zabaw, a nawet dwóch boisk do kosza i piłki plażowej. Przewidywany koszt inwestycji wyniesie około 255 tys. złotych.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -7

  _gość

  22.02.2012, 07:52

  A CO NAS TO OBCHODZI?!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx9 
 • +7

  ja_gość

  22.02.2012, 08:10

  kapish?

  no wiesz - nie tylko ty przeglądasz ten portal, ale mieszkańcy całego powiatu. z kolei część ludzi tczewa chce wiedzieć, co dzieje się w całym regionie, a nie tylko przed ich blokiem. pozwól, że przykleję komentarz z innego wątku "każda firma chce się rozwijać - tcz.pl pewnie też. chcą zdobyć większą ilość czytelników z terenu powiatu, a co za tym idzie również reklamodawców. nie widzę w tym nic złego. informacje z pelplina i gniewa dlatego pewnie będą się pojawiać - jak ci to przeszkadza, to nie czytaj i nie komentuj "

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -2

  Looksfer_gość

  22.02.2012, 09:06

  Szprudowo jest znane na całym świecie dzięki dyskotece na ktorej 'zgineli dwa kaski'

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx4.xx5 
 • -4

  Tczewianin_gość

  22.02.2012, 09:17

  tylko Tczew

  Jako mieszkaniec Tczewa chcę znajdowac tu informacje o swoim mieście a nie o Pelplinie czy Gniewie. Bez sensu zapychanie miejsca na brak wieści o Tczewie.

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
 • +1

  hejaho

  22.02.2012, 09:35

  ?

  skoro chcesz czytać tylko o Tczewie, to po co czytasz tekst, który w nagłówku ma słowo "Szprudowo" - trochę konsekwencji

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • r_gość

  22.02.2012, 09:36

  nie przesadzajcie, przeszkadza wam taki artykul? po co w niego klikacie skoro was nie interesuje

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • osstry3_gość

  22.02.2012, 15:33

  Od 2003 roku w Szprudowie gra i korzysta jako szatni - świetlicy klub piłkarski Weber - jeszcze rok temu graliśmy w V lidze. Tą świetlice odwiedzało i korzystało z niej sporo ekip z naszego województwa. Także chociażby w Szprudowie w poprzedniej edycji Pucharu Polski - Gryf (pierwszy zespół) dopiero po dogrywce przeszedł do następnej rundy.

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.