Tcz.pl logo

Szukaj

"Złomiarze" okradli stocznię - straty na kilkaset tysięcy złotych!

stocznia (fot. Marcin Burclaw/Admiral Boats)
"Złomiarze" okradli stocznię - straty na kilkaset tysięcy złotych!

zobacz galerię zdjęć: 1
Tczewscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dwukrotnie okradli teren stoczni, zabierając miedziane elementy transformatora i okablowanie. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy, sprawcy zostali zatrzymali, gdy próbowali sprzedać swoje łupy na skupie złomu. Policjanci odzyskali część ukradzionego mienia, a 34 i 43 latkowi postawiono zarzuty.

Policjanci z Tczewa pracowali nad sprawą kradzieży, do której doszło na terenie stoczni. Jak ustalili kryminalni mężczyźni w wieku 34 i 43 lat dwukrotnie weszli na teren obiektu i ukradli miedziane elementy transformatora oraz okablowanie.

Każdorazowo łączne straty wyceniono na kwoty sięgające 200 tysięcy złotych. Podczas działań operacyjnych kryminalni ustalili pojazd, którym poruszali się podejrzani. Trop doprowadził funkcjonariuszy na jeden z lokalnych skupów złomu, gdzie zauważyli wytypowane wcześniej auto. W jego wnętrzu odnaleziono część ukradzionych elementów. Jak się okazało, sprawcy próbowali spieniężyć swój łup. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do tczewskiej komendy. Obaj usłyszeli dwa zarzuty kradzieży, za które grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (15)
dodaj komentarz

  • +10

    Marian_gość

    25.11.2024, 14:14

    Rabusie

    Ach Rabusie z Tczewa zawsze przypał.... Ołówki święta zamiast na Teneryfie to na Przeróbce. Można było odczekać i 100km odjechać do innego miasta, ale niestety tęgie głowy zamuliły.Wesolych świąt Rabusie.

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx5.xx4  #
  • -2

    Po rozum do glowy_gość

    25.11.2024, 15:26

    zlodzei trzeba tepic !

    zapewno jestes z bandy PiS, ze popierasz i doradzasz zlodziejom, bo to nie jest twoje mienie, gdyby bylo twoje to, bys morde wydzieral i opluwal policje, ze nie zlapali zlodzei

    Cytuj
    IP: 95.223.xx1.xx3  #
    +4

    OSKAR_gość

    26.11.2024, 08:15

    Mylisz się jak zawsze jestem z gangu PEŁO.

    Cytuj
    IP: 84.38.xx8.xx6  #
  • -4

    Gosć_gość_gość

    25.11.2024, 18:15

    Prezydencie, Samorządzie, pytanie podstawowe- łatwe nawet dla Was: gdzie straż miejska? gdzie policja? I ostatnie pytanie: kiedy odejdziecie z resztka honoru? Bo na to, że zrobicie cos dobrego w mieście nie ma juz co liczyć (podobnie jak i przez ostatnie lata).

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx6.xx5  #
  • +1

    md_gość

    25.11.2024, 18:20

    Zniszczyli za 200 k, sprzedali na złom za 1zł

    Odpowiedz
    IP: 188.47.xx4.xx8  #
  • md_gość

    25.11.2024, 18:20

    miało być 1k :/

    Cytuj
    IP: 188.47.xx4.xx8  #
    +3

    qq_gość

    26.11.2024, 06:49

    tak..na paraportaliku nie ma opcji edytuj

    Cytuj
    IP: 46.175.xx6.xx8  #
  • +18

    Michał_gość

    25.11.2024, 18:58

    Mam dość złodziei, okradli mnie wiele razy, kamery, monitoringi, pilnowanie, pies, prywatna posesja to nic. Policja wszystko umarza. Ciężko zarobione pieniądze idą do kogoś do kieszeni, kto spienięża za bezcen, za kilka groszy, to co kupiło się za ileś set... Poczucia bezpieczeństwa nie mam, zwłaszcza, że policja woli dawać mandaty i pilnować tego czego nie trzeba. Zwykł szary obywatel jest od dawania pieniędzy za wykroczenia, a złodzieje wychodzą na wolność i robią dalej to co wcześniej, kradną.

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx0.xx3  #
  • +3

    Y&_gość

    26.11.2024, 12:45

    Cynizm

    Należy doprowadzić temat na właściwe tory! Kto doprowadził Stocznię do upadku i kto dopuścił do pozostawienia majątku do takiego stanu, bez zabezpieczenia umożliwiające go taki proceder!! Gdzie oni są, oraz dlaczego nie ponieśli konsekwencji??? W Polsce jest wysoka skala skrajnej biedy, a kim są sprawcy/ nie po łażą kradzieży/ ale trzeźwy umysł zawsze wskazany!!!

    Cytuj
    IP: 37.31.xx4.xx1  #
  • Adolf_gość

    25.11.2024, 20:18

    Stocznia

    Ta cala stocznia to juz tylko ochlapy dla zlomiazy gdzie sie podzialy te suwnice cala stal jeslu ktos jeszcze pamieta

    Odpowiedz
    IP: 37.47.xx0.xx7  #
  • Mirek_Vetrex_gość_gość

    25.11.2024, 20:38

    Stocznia

    Nawet wiem kogo złapali :) Nie raz widziałem ich samochód zaparkowany od strony wału wiślanego.

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx7.xx3  #
  • +11

    Jarek_gość

    25.11.2024, 20:49

    PiS i pianą na ryju

    "zapewno jestes z bandy PiS, ze popierasz i doradzasz zlodziejom, bo to nie jest twoje mienie, gdyby bylo twoje to, bys morde wydzieral i opluwal policje, ze nie zlapali zlodzei"

    Czubie z pianą na ryju co mają złomiarze wspólnego z pisem???? Wszędzie widzisz PiS. Kibole mieli ustawkę wina PiS , pociąg odwołany wina PiS, złom ukradziono wina PiS itd. lecz się na nogi bo na zryty czerep już za późno. Jak ten dekiel pisze te wysrywy to pianą mu się toczy z ryja z tej nienawiści.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx0.xx9  #
  • +8

    Masz racje_gość

    25.11.2024, 22:28

    Masz rację gościowi odwaliło. Ale z jednym się zgodzę PiS to złodzieje, PO to złodzieje. Od kilkunastu lat te same śpiewki ... a siedzi ilu ?

    Cytuj
    IP: 5.173.xx0.xx0  #
  • +2

    karo_gość_gość

    26.11.2024, 10:15

    Ta firma już praktycznie nie istnieje. Obecny "menadżer' zrobił wiele, żeby zostały tylko resztki dla złodziei!

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx9.xx1  #
  • -1

    Oboj3tnu_gość

    26.11.2024, 19:16

    Wy

    Ja pier.Czy wy wszyscy jesteście z innej planety .Zaraz obrażacie wszystkich ,jeżeli jesteście ludźmi honoru to po co te pseudonimy , ura bura żenada

    Odpowiedz
    IP: 37.31.xx8.xx0  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.