Dodzwonisz się bez kłopotu, gdy nie ma prądu? Energa przekonuje, że tak

Przerwy w dostawie prądu na razie nam nie grożą (fot. tcz.pl)
Tczew - Dodzwonisz się bez kłopotu, gdy nie ma prądu? Energa przekonuje, że tak
Koniec z problemami przy zgłoszeniach awarii prądu - przekonują przedstawiciele Energi. Operator, zgodnie z zapowiedziami, całkowicie zmienił system przyjmowania powiadomień od klientów oraz informowania o awariach czy planowych wyłączeniach energii. Przedtem zdarzało się, że osoby usiłujące dodzwonić się na numer alarmowy, miały z tym spory problem.

20 wyspecjalizowanych pracowników Telefonicznego Centrum Zgłoszeniowego przez całą dobę w dni robocze i 10 w niedziele i święta, czeka na informacje od klientów o przerwach w dostawach prądu. Za pomocą odpowiedniego oprogramowania przekazują oni zgłoszenia bezpośrednio do regionalnej dyspozycji mocy, która zarządza pracą sieci energetycznej i koordynuje prace w zakresie usuwania awarii. Klienci dzwoniący na numer pogotowia energetycznego mogą też odsłuchać nagranej informacji o aktualnie trwających awariach i przypuszczalnym terminie ich naprawy, a także zapoznać się z godzinami planowanych wyłączeń prądu.

- Zmiana sposobu przyjmowania zgłoszeń o awariach i powiadamiania klientów pozwoli dyspozytorom skupić się na ich najważniejszym zadaniu - zarządzaniu ruchem w sieci - wyjaśnia Leszek Nowak, prezes spółki Energa-Operator. - To wpływa na szybkość usuwania awarii i usterek oraz poprawia jakość obsługi odbiorców, co jest naszym celem strategicznym.
Z danych zebranych w ciągu dwóch tygodni po uruchomieniu systemu, wynika, iż 98 proc. osób dzwoniących na numer 991 uzyskuje połączenie, blisko 40 proc. poprzestaje na odsłuchaniu informacji, a rozmowa z osobą przyjmującą zgłoszenie trwa średnio 2,5 minuty.

Do 31 sierpnia br system obejmie wszystkie oddziały spółki.

Telefon alarmowy - 991 - Kiedy wzywać Pogotowie Energetyczne?

• gdy zauważysz uszkodzenia linii energetycznych
• gdy zauważysz uszkodzenia zamknięć lub wejść do obiektów energetycznych (np. zerwane kłódki, uszkodzone zawiasy, otwarte drzwi do stacji transformatorowej)
• gdy zauważysz, że licznik działa nieprawidłowo, wymieniałeś bezpiecznik przedlicznikowy i zerwałeś plombę, wykonywałeś remont instalacji itp.
• gdy zauważysz, że nie ma prądu w Twojej dzielnicy/miejscowości

Gdy zabraknie prądu, sprawdź, czy awaria wystąpiła w Twojej instalacji lub instalacji administratora budynku (ENERGA odpowiada za sieci energetyczne dochodzące do budynku). Sprawdź bezpieczniki. Jeśli są sprawne, zapytaj sąsiadów, czy oni także nie mają energii elektrycznej. Jeśli także nie mają, zobacz, czy nie ma zasilania na całej ulicy. Zadzwoń na 991 i podaj następujące dane:
• miejscowość, z której dzwonisz
• adres
• imię i nazwisko
• od kiedy nie ma prądu

Jak pracuje Pogotowie Energetyczne?

Pracownicy Pogotowia Energetycznego naprawiają bądź zabezpieczają doraźnie w celu późniejszej naprawy uszkodzone linie energetyczne niezależnie od pory dnia, 24 godziny na dobę. W pierwszej kolejności usuwane są awarie stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, np. przewody leżące na ziemi, przewrócone słupy linii energetycznych, zerwane przewody przesyłowe itp. W dalszej kolejności przywracane jest zasilanie domów i obiektów przemysłowych.
Kiedy dochodzi do uszkodzeń urządzeń energetycznych?

Uszkodzenia sieci energetycznej spowodowane są najczęściej czynnikami atmosferycznymi, takimi jak wichury, burze, oblodzenie linii oraz związane z nimi zrywanie przewodów przez spadające pnie i konary drzew. Niekiedy bywają wynikiem kradzieży elementów sieci dystrybucyjnej. Każde zauważone uszkodzenie sieci energetycznej należy zgłaszać pod numer alarmowy 991.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • -4

  Jan_gość

  08.04.2011, 07:58

  Odmiana przez przypadki.

  Wydaje mi się, że jeżeli ENERGA, to powinno być ENERGY. ENERGII, to dopełniacz od słowa ENERGIA. Szkołę kończyłem czterdzieści lat temu, nie jestem polonistą i być może się mylę.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx2 
 • +2

  polonista_gość

  08.04.2011, 08:21

  mylisz się

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +1

  hejaho

  08.04.2011, 08:38

  powiem szczerze, że w wypadku jakiejś awarii, jeszcze nigdy nie udało mi się dodzwonić na numer alarmowy - albo zajęte, albo nikt nie odbierał. kpina jakaś. miejmy nadzieję, że to co obiecują, to prawda

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +4

  ja_gość

  08.04.2011, 09:12

  inny operator

  Chcemy innego operatora w mieście! Czas monopolu powinien się skończyć!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx9 
 • Bobo_gość

  08.04.2011, 09:30

  Chcemy więcej silnych wiatrów!! Będzie weselej, po cholere Wam prąd?

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx9.xxx 
 • -8

  hehehe

  08.04.2011, 12:45

  ...

  zjedz grochówkę :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  zenon_gość

  08.04.2011, 23:34

  :)

  Zgłoszenie w gda bo w tcz nie odbierali(imprezka) i po 2 godz był prąd czyli migiem;) hehehe, Ludzie Policję tam wzywali żeby ich budziła

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx6.xx5 
 • do Zenka_gość

  09.04.2011, 12:20

  Ojj Zenku, pomyśl zanim coś napiszesz, imprezka powiadasz, ciekawe skąd wiesz, może sam w niej brałeś udział hehe to już nie czasy kiedy pije się i imprezuje w takich zakładach, teraz każdy szanuje i obawia się o swoją pracę...

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx2.xx3 
 • markusgd_gość

  07.12.2013, 23:24

  991.................. to lipa .

  Odpowiedz
  IP: 46.205.xx2.xx2 
 • odbiorca_gość

  09.12.2013, 07:33

  zgłoszenia

  W przypadku masowych awarii dodzwonić się na 991 graniczy z cudem!!! Poza tym od 1 grudnia 2013 zarząd ENERGA odprawił ok 40% załogi, i kto ma usuwać te awarie!!!

  Odpowiedz
  IP: 176.108.xx3.xx0 
 • Z_gość

  04.05.2017, 21:33

  H... prawda

  H... prawda.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia