Tczewianie nie sprzątają po psach? Strażnicy to sprawdzą

W Tczewie jest kilka psich toalet (fot. tcz.pl)
Tczew - Tczewianie nie sprzątają po psach? Strażnicy to sprawdzą
Topniejący śnieg cieszy, bo coraz bliżej wiosny, ale i martwi - bo odsłania setki niemiłych niespodzianek - psich odchodów. Upstrzone miejskie chodniki i skwery nie zachęcają do spacerów. Dlatego właścicielom czworonogów, którzy zapominają, że posiadanie psa to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki, przyjrzą się strażnicy miejscy. Mogą posypać się mandaty.

"Tczew - miasto psich kup" - tak jeden z wątków na naszym forum nazwali internauci - i trudno się z nimi nie zgodzić, bo chodniki, z których niedawno zniknął śnieg, pełne są psich odchodów. Na problem zwracają nam też uwagę nasi czytelnicy:

- Mam już dosyć omijania slalomem tych "niespodzianek". Ludzie wcale nie zwracają uwagi na to, że są tu też dzieci, które nie mogą się nawet bawić na placach zabaw, bo aż skóra cierpnie na myśl o bakteriach i paskudztwach, jakie pozostawiają psy w swoich odchodach. Przykro mi że nikt z tutejszych posiadaczy zwierząt nie liczy się z resztą mieszkańców. - pisze nam w mailu Agnieszka.

Podobne sygnały trafiają również do strażników miejskich, którzy postanowili zająć się sprawą i przypomnieć właścicielom czworonogów, że posiadanie psów wiąże się z pewnymi obowiązkami:

- To wstyd, żeby miejskie ulice tak wyglądały - uważa Andrzej Jachimowski, komendant tczewskiej Straży Miejskiej - Dlatego podjęliśmy akcję - każdego dnia już od godziny 6 rano strażnicy wychodzą patrolować poszczególne rejony miasta i przyglądają się osobom wyprowadzającym swoje pupile. Trzeba dodać, że za zanieczyszczanie miasta można otrzymać mandat od 20 aż do 500 zł. Mnie naprawdę dziwi, że dla wielu posprzątanie po swoim psie jest takim problemem, tym bardziej, że na terenie miasta można nawet znaleźć bezpłatne woreczki na odchody. Znajdują się one razem z koszami na psie odpadki m. in. przy ulicy Harcerskiej, Żwirki, Wojska Polskiego, dwa na bulwarze, na Konarskiego i na Polnej.

Strażnicy mają nadzieję, że ich akcja przyniesie efekty i właściciele psów zaczną się poczuwać do swoich obowiązków. A w tym miejscu zacytujemy jednego z użytkowników naszego forum - "Powiedzmy stanowcze NIE dla życia w g...".

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Tczew właściciel jest zobowiązany chronić innych ludzi przed uciążliwością i zagrożeniem ze strony swojego czworonoga. Ma to się objawiać między innymi wyprowadzeniem psa na smyczy i w kagańcu. Poza tym "właściciel lub osoba nadzorująca psa, kota w miejscach publicznych zobowiązane są do niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta". Według przepisów osoba nadzorująca czworonoga, który zanieczyścił piaskownicę, jest obciążona kosztami dezynfekcji i wymiany piasku oraz stuzłotowym mandatem. Surowa kara grozi też właścicielom, którzy wyprowadzają psy bez kagańca i smyczy. Takie stwarzanie niebezpiecznych sytuacji kosztować może nawet 200 złotych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (90)
dodaj komentarz

 • -1

  Rogi

  05.03.2010, 00:12

  Taa woreczki. I każdy mieszka na Żwirki i bulwarze. W wielu miejscach śmietników jest za mało. Musiałbym chyba specjalnie iść na bulwar, żeby coś wyrzucić albo do domu zabrać, bo zanim się u nas jakiś kibel znajdzie...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +8

  MIO

  05.03.2010, 18:08

  KUPY SIĘ ROZKŁADAJĄ A ŚMIECI NIE

  I tu masz rację, to samo przyszło mi odrazu na myśl. Pozatym Tczewiacy uczepili się psich odchodów które są odpadami rozkładalnymi a sami wyrzucają poza smietniki mnóstwo śmieci które fruwają po mieście. I TO JEST PRAWDZIWY PROBLEM.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  roza_gość

  05.03.2010, 22:16

  szkoda fatygi

  np.ul Sambora pomimo iż prowadzi prościutko na bulwar jest kompletnie zaminowana psie toalety to fikcja nawet jak są to prawie nie urzywane

  Cytuj
  IP: 88.199.xx1.xx3 
 • +4

  Stefan21_gość

  05.03.2010, 00:30

  Kupa na kupie :))

  Jak śnieg topnieje to zawsze śmierdzi odchodami - i widać czy chodził tędy mały piesek, czy duży PIES.... :)) Jeszcze nie spotkałem osoby w Tczewie, która by sprzątała kupkę po swoim pupilu. A psiaków jest dużo - to i kupek i kup też... Ot taki zakupkany Tczew.... :)))

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx0 
 • +1

  kapiszon_gość

  05.03.2010, 12:33

  nie mogę się zgodzić - sam widziałem kilka osób, które po psach sprzątają - co prawda jest to promil właścicieli psów, ale coś jednak się zmienia. a pamiętacie takie czasy jak watahy kundli biegały po osiedlach i placach zabaw, jeszcze na początku lat 90-tych. ludzie wypuszczali psy na cały dzień i mieli to gdzieś - to się zmieniło, kwestia kup też się zmieni. ale znajdzie się nowy problem.

  Cytuj
  IP: 91.198.xx9.xx7 
  +3

  xxcxx_gość

  05.03.2010, 22:26

  ja nie mam problemu ze sprzątaniem po moim psie ale krew się zalewa jak patrzę na sąsiadów czy ludzi z ulic obok jak wychodzą ze swoimi psami ncentralnie na chodnik i ani myślą posprzątać po nich WSTYD kupując psa czy biorąc w opiekę ze schroniska każdy powinien wiedzieć ,że po pupilu należy posprzątać nic tylko zacząć fotki z okna pstrykać i podkablować gdzie trzeba bo przejść się nie da a mój pies w życiu nie zrobił by kupy na chodniku bo uczony był na zielonym i woreczki zawsze noszę przy sobie a teraz ludzie biorą psa wyjdą z nim przed dom i zadowoleni wstręt nie dbają o psy ani o porządek po nich ale psa dla szpanu mają bo kompletna rodzinka

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xx9 
 • +2

  Robike_gość

  05.03.2010, 04:26

  Chyba lepiej wyrzucić psią kupkę nawet do zwykłego śmietnika, niż zostawić na chodniku czy trawniku. Taki stan rzeczy, jaki teraz jest na naszych ulicach grozi epidemią!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx7 
 • +2

  C>K>M_gość

  05.03.2010, 15:53

  A widzisz, do zwykłego śmietnika NIE WOLNO! Grozi za to kara. A na Suchostrzygach tylko jeden pojemnik na kupy obok polo marketu.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx6 

  _gość

  05.03.2010, 18:07

  ale osoby sprzątające posesje też tych kup do domów nie biorą, więc chyba lepiej je wyrzucić do zwykłego śmietnika niż w nie wdepnąć

  Cytuj
  IP: 88.199.xx4.xx6 
  -2

  C>K>M_gość

  06.03.2010, 09:09

  gościu, publicznie namawiasz do popełnienia wykroczenia?:)

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx6 
 • -1

  gość_gość

  05.03.2010, 06:57

  Zgadzam się z Rogi. Idąc z dworca na ulicę Łąkową nie ma śmietnika na śmieci a co dopiero na psie odchody, nie wyobrażam sobie biec z psem na Kanonkę z rana , żeby pies zrobił ,, kupkę" sam przecież bym nie wytrzymał.Więc najpierw niech miasto zaopatrzy każdą ulicę w takie śmietniki , bo nie mam zamiaru nosić w torebce psiej kupki przez 20 minut bo tyle trwa poranny spacer z moim psem.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xx3 
 • +5

  Tczewianka_gość

  05.03.2010, 07:08

  Śmieszne

  Mieszkam na Konarskiego i jakoś nie widzę tych pojemników z woreczkami a o śmietnikach to nie wspomnę.Oczywiście właściciele psów nie są bez winy bo na chodnikach pełno leży odchodów ale najpierw niech zostaną wyznaczone miejsca na psią toaletę (a nie parę miejsc na pokaz). A jeżeli Straży Miejskiej wstyd to ja się pytam gdzie oni byli jak chodniki nie były odśnieżone i kiedy będzie można wieczorem wyjść na spacer żeby nie dostać po głowie.Bo chyba ich najważniejszym obowiązkiem nie jest chodzenie za psem i patrzenie gdzie się załatwi.

  Odpowiedz
  IP: 195.33.xx4.xx9 
 • sim_gość

  05.03.2010, 07:13

  "Taa woreczki"

  Nie no jasne nie róbmy sobie kłopotu szukając woreczków i śmietników. Przecież łatwiej jest zostawić "minę" na chodniku lub trawniku i szybko wraz z ukochanym czworonogiem ewakuować się z zafajdanego terenu. Myślenie w stylu masz kłopot podziel się z innymi - kłopot będzie mniejszy. Może wreszcie przyda się do czegoś nasza Straż Miejska.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx4 
 • ..._gość

  05.03.2010, 07:20

  przedwiośnie

  jedna z piekniejszych pór roku, zwłaszcza w tym roku, po tak długiej zimie. Człowiek rwie się do wyjścia z domu, kiedy tylko jest trochę słoneczka i co? I smród, brud i slalom pomiędzy ekskrementami. Rozumiem, że mnie, nie posiadjącemu psa, to strasznie przeszkadza i brzydzi, ale ciekawi mnie czy wam właścicielom tej manażerii to przeszkadza, czy nie? Ciekawi mnie, czy wasze ogódki i mieszkania są tak samo zawalone psimi odchodami? Jak wam ludzie nie wstyd...

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx7 
 • -2

  Łukasz

  05.03.2010, 07:32

  do SM

  Panie Jachimowski, otwórz Pan oczy! Gdzie masz śmietniki? W kieszeni ludzie mają te odchody nosić?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +5

  xx_gość

  05.03.2010, 22:40

  sm do roboty a nie za psami łazić

  za jakieś poważniejsze interwencje się bieżcie a nie jak tydzień temu przyglądać się zza rogu i nie zainterweniować w bójce na dąbrowskiego ŻAL ta wasza robota znieść was i już

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xx9 
 • +1

  GABI_gość

  05.03.2010, 08:00

  Zapraszam panów strażników szczególnie na ulicę jodłową tam to epidemia jakaś chyba.......:(

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx5.xx2 
 • +1

  piotrowaty_gość

  05.03.2010, 08:13

  ostatnio na gdańskiej widziałem mnóstwo kup i powiem szczerze,że to straszny widok.

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx1.xx8 
 • +1

  Jurr_gość

  05.03.2010, 08:18

  Dopóki miasto nie zorganizuje parku dla psów-dużego parku gdzie żaden czarny się nie przypieprzy że nie nie mamy smyczy to nie sprzątne ani kawałka kupy ani nie zapłace nawet złotówki podatku.Mogę sprzątnąć po sobie bo nie ukrywam czasem na spacerze mi się zachce a wstrzymywanie szkodzi.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx6 
 • +3

  vcx_gość

  05.03.2010, 08:31

  psu na budę ...

  Buahaha... Straż Miejska podjęła akcję?? A strażnicy to psów nie maja ?? No właśnie!! A sprzątają?? No właśnie!! Forumowicze nikt z Was nie ma sąsiada czy znajomego strażnika miejskiego- posiadacza czworonoga?? Albo wszyscy równo się traktujmy, albo ... psu na budę taka akcja. Pozdr :)

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx9.xx8 
 • -5

  Hanna_gość

  05.03.2010, 08:48

  psie kupy

  Mieszkam na Suchostrzygach, codziennie o godz.6.10 wychodzę do poracy idę przez całe osiedle i jeszcze nie spotkałam żadnego strażnika miejskiego, natomiast osób wyprowadzających psy mnóstwo, wystarczyłoby sprawdzić chociaż czy ci ludzie mają woreczki na psie odchody. A mój wniosek to podwyższyć podatki za psa i pieniądze przeznaczyć na osoby sprzątające po tych psach.

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx5.xx4 
 • -1

  hejaho

  05.03.2010, 09:00

  to chyba jakieś jaja?

  ":podwyższyć podatki za psa i pieniądze przeznaczyć na osoby sprzątające po tych psach." - to żart? Sprawa jest prosta - masz psa, to po nim sprzątasz. Mieszkam w domku jednorodzinnym, mam dwa pieski - oba srutają na trawniczek, ale ja po ich sprzątam, żeby moje podwórko było czyste. Czemu nie mogą tak samo postąpić ludzie z bloków? Ktoś wyżej pisał, że za mało jest woreczków na odchody - a co? Tak trudno wziąć zwykłą jednorazówkę i sprzątnąć kupkę swojego pupila?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 

  C>K>M_gość

  05.03.2010, 15:54

  A ile pojemników na psie odchody widziałaś na Suchostrzygach?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx6 

  Starszy pan_gość

  06.03.2010, 03:31

  Starość

  Jest takie przysłowie "zapomniał wół jak cielakiem był". Znając życie ma pani co najmniej 60 lat i wszystko pani przeszkadza.Najlepiej podnosić podatki a potem i tak nikt nic nie robi.Bo z tego co widziałem to kupy zawsze znikają po pierwszym deszczu a nie że ktoś posprzątał na chodnikach.

  Cytuj
  IP: 195.33.xx4.xx9 
 • +2

  arikos_gość

  05.03.2010, 08:54

  psy...

  Jestem posiadaczem psa i dbam o swojego pupila. Mieszkam w TTBS i wyprowadzam swojego psa pod Milen. Pilnuję, żeby nie napaskudził w miejscu, gdzie "normalnie" poruszają się ludzie - czyli w lub na ciągach komunikacyjnych. Sam też nie lubię "slalomować" pomiędzy psimi kupami - co niestety po zimie zdarza się nazbyt często (przykład: ul. Armii Krajowej na wysokości wylotu ul. Jurgo). Właściciele psów - dbajcie o to, gdzie załatwia się Wasz pupil, a nie będzie kłopotu. A Straż Miejska rzeczywiście nie jest chyba tylko od tego, żeby "czaić" sie na psa bez kagańca wyprowadzanego na smyczy (czepiają się do "słabszych" - moją żonę w takich sytuacjach niejednokrotnie straszono mandatami, ale do mnie słowa nie powiedziano) lub na kierowcę, który źle zaparkował. Niech taki entuzjazm wykażą też w miejscach gdzie ludzie boją się wyjść wieczorem, gdzie włamują się do samochodów lub okradają samochody, altany i balkony. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx8.xxx 
 • -1

  xyz_gość

  05.03.2010, 08:58

  Władze powinny poczynić kroki zmierzające do wyegzekwowania prawa! Te wszędobylskie psie kupy są po prostu odrażające!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx0 
 • +6

  _gość

  05.03.2010, 09:00

  Zapytuje się na co idą pieniądze z podatku za psa?( bo chyba nie na schronisko bo tam bieda aż piszczy) a są to nie małe pieniądze x ilość psów. Kupić odkurzacz do sprzątania kup, bezrobotnym dać pracę i wszyscy będą zadowoleni.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx0 
 • C>K>M_gość

  05.03.2010, 15:56

  Pisałem już o tym nie raz, wychodzi na to, że w tym chorym kraju pies to dobro luksusowe, jak wódka, fajki czy benzyna.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx6 
  +5

  xxcxx_gość

  05.03.2010, 22:37

  święta racja

  zgadzam się ciekawe na co idą pieniądze z podatku kiedyś kiedyś to chociaż darmowe szczepienia na wścieklizne było w tym wliczone a teraz ?????????

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xx9 
 • maxi_gość

  05.03.2010, 09:18

  psie kupki

  Proszę zwróci uwagę na ul Jednosci Narodu przy stacji Schel nie da sie poprostu przejsc nie ma gdzie na dwor dzieci wypuscic czas to zmienic proponuje mandaty w wys 500 zł moze zaczna wreszcie sprzatac bo 20 zł to zaden mandat..

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx0 
 • dzika_gość

  06.03.2010, 14:01

  gdyby tak każdy dostawał kilka mandatów po 20 zł to myślę, że też może czegoś nauczyć

  Cytuj
  IP: 87.205.xx8.xx6 
 • +1

  Krasnal_gość

  05.03.2010, 09:25

  kochane pieski

  Czytając Arikosa myślę ',że zerwał się z księżyca napewno parkuje tam gdzie są zakazy, na miejscach dla inwalidów a potem się dziwi że płaci mandaty.NIE zasłaniaj się żoną? tylko sorzątaj po swoim psie którego wyprowadzasz nad milen ja tam chodzę na spacery i teraz wiem kto pozostawia psie odchody.Super brawa dla STRAŻY MIEJSKIEJ >KARAC<KARAĆ i Jeszcze raz KARAĆ!!! Jak Tczewiacy jadą do Niemiec to zapinają pasy ,stosują się do znaków drogowych i bez szemrania płacą mandaty a w Tczewie PIĘKNYM MIEŚCIE psy " SRAJĄ - przepraszam za słowa " ale czego nie doświadczysz ,tego nie zrozumiesz?.

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • -4

  ja_gość

  05.03.2010, 09:46

  no ok teraz straz miejska bedzie pilnowala zeby wlasciciele sprzatali po swoich psach bo raczej wiecej min sie nie zmiesci na naszych chodnikach i trawnikach, a co z tymi "niespodziankami" ktore juz sa? kto je posprzata? czy wszyscy beda czekac az ludzie je zadepczą i wkoncu same znikna?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx5 
 • -2

  europejczyk_gość

  05.03.2010, 09:58

  podatki w gore

  jak zaplaci za psa 1000 zl na rok podatku to niebedzie tych kupek czas prezydencie podatki w gore a za nie zarejstrowanie psa 5000 zl i odrazu platne nie zaplaci to do pracy te kupki zbierac i problem rozwionzany tak jest na zachodzie i w unji ale polska to kraj bananowy w tczewie niebylo porzontku i niebendzie

  Odpowiedz
  IP: 217.237.xx9.xx0 
 • +2

  kapiszon_gość

  05.03.2010, 12:30

  a to skąd wnioskujesz że jeśli ktoś zapłaci, to i posprząta po psie. w Skandynawii płacą sporo za psa i uczą psy żeby załatwiały się do studzienek ściekowych - czy to jest normalne. poza tym na przykład w Niemczech płacisz sporo ale też i zorganizowane są w każdej dzielnicy porządne tereny do spaceru z psami, przy których nasz Park miejski to jest po prostu żart.

  Cytuj
  IP: 91.198.xx9.xx7 
  +2

  gość_gość

  06.03.2010, 03:46

  ??????

  Skąd się europejczyku urwałeś ???????? Na początku niech cie ta europa nauczy pisać bo wstyd przynosisz baranie jeden.Wnerwia mnie to że zawsze jakaś chora osoba porównuje nas do unii.Najpierw niech władza wyrówna warunki socjalne,pensje itd. a potem możemy się porównywać.

  Cytuj
  IP: 195.33.xx4.xx9 
 • +4

  pśarka_gość

  05.03.2010, 10:19

  pies

  co do miejsc dla psów powinno ich być więcej na Jedności Narodu takiego miejsca niema wcale ,a goni się nas za wypuszczanie psa luzem jak i za extremęty psie. Jest to wsamejżeczy śmieszne.Zrubcie miejsce dla psów a potem piście mandaty.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • +5

  xx_gość

  05.03.2010, 22:47

  wybiegi dla psów!!!!!!!!!

  a nie wszędzie coś budować!!!!!!!!!!! kasa kasa!!!!!!!!!!najlepiej to kazać psom do toalety się załatwiać a na dwór wcale z nimi nie wychodzić żałosne!!!!!!!!!wogóle zaczyna nie być miejsca dla psów w naszym mieście ŻALLLLLLLLLLLLLL

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xx9 
 • -2

  echh_gość

  05.03.2010, 10:39

  taa

  Nie ma co gadac. Powinni karac i to surowo a brak specjalnego smietnika czy specjalnych woreczkow to wymowka dla leniwych. trudno sobie zwykle woreczki kupic i do normalnego smietnika wrzucic kake??? Widzialem raz jak panienka wziela woreczek i do normalnego kosza wrzucila to reszta nie moze jakos bo potrzebuje specjalnych miesc orkow i koszy. Nie badzcie smieszni. Sprzatac po swoich kundlach bo nie wszyscy chca chodzic po g...!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +2

  kapiszon_gość

  05.03.2010, 12:26

  masz rację, też uważam, że należy pozbierać po swoim psiaku i wyrzucać to do pierwszego lepszego śmietnika, ale należy pamiętać, że Straż miejska może dac mandat również za to, że wrzuca się "kupkę" to zwykłego śmietnika. i co wówczas ???

  Cytuj
  IP: 91.198.xx9.xx7 
 • +5

  eayrah_gość

  05.03.2010, 11:35

  kupki

  powiem tak, psa mam, mieszkam na osiedlu Garnuszewskiego koło pksów i wychodząc z psem NIE MAM gdzie wyrzucić tego co pozbierałam po swoim psie.Jak pan strażnik miejski zwróci mi uwagę to pozbieram i wrecze mu osobiście woreczek i powiem zeby sam sobie wyrzucil :)

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx2 
 • -1

  dsp_gość

  05.03.2010, 12:17

  ludzie

  a jak by tak ludzie wszedzie zaczeli srac gowno to gowno i nie ma roznicy czy maly piesek czy czlowiek

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx8 
 • C>K>M_gość

  05.03.2010, 15:59

  Zgodnie z tym co proponują niektórzy to ludzie powinni móc się załatwiać do normalnych śmietników.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx6 
  +3

  Ciekawe_gość

  06.03.2010, 03:52

  gość

  Ciekawe czy nigdy nie robiłeś w "polu" a jeżeli tak to czy po sobie posprzątałeś?

  Cytuj
  IP: 195.33.xx4.xx9 
 • +3

  zosia samosia_gość

  05.03.2010, 12:37

  psie kupy

  Mam dużego psa wychodzę z nim sporadycznie bo mieszka w domku jednorodzinnym i zawsze sprzątam po nim. W kieszeniach kurtki nosze woreczki. Tylko kłopot z wyrzuceniem tego woreczka za mało śmietników. Pozdrawiam wszystkich właścicieli czworonogów

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx6 
 • -6

  ewa_gość

  05.03.2010, 13:43

  karać i jeszcze raz karać. powinien być pobierany wysoki podatek za psa to by odechciało im się mieć psy w domu.powinni sprawdzać czy jest opłacony podatek bo na pewno większość nie płaci za psa.gdzie ta straż miejska u nas na brzozowej to duże psy bez smyczy biegają i kagańca.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx2 
 • andzia_gość

  05.03.2010, 13:51

  ja też nie lubię chodzić między kupami i sprzątam po nim psiaku,bardzo bym chciała żeby inni tez sprzątali, bo przecież pies tego nie zrobi!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • -2

  pśarka _gość

  05.03.2010, 14:08

  te ''kundle '' są czyściejsze od niejednego człowieka no i wiencej kóltury mają .my wdomach mamy wc a one nawet własnego miejsca na polatanie niemają.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • +3

  zuz_gość

  05.03.2010, 14:25

  ogólnopolski

  to nie tylko tczewski problem http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7628287,Plakatem_w_psie_kupy.html

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • -2

  Marcin_gość

  05.03.2010, 16:14

  Brak Kultury !!!! Zapraszam przed blok na A.Krajowej 51 i tam panie po 8.00 wyprowadzaja pry,które srają gdzie popadnie,i te same po południu idą w te same miejsca na spacer ze swoimi wnukami. ZAPRASZAM !!!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx0 
 • leo_gość

  05.03.2010, 16:16

  najgorsi są tacy co załatwiają swoje sprawy nie pod swoim blokiem lecz sąsiednim ,mnie już to zaczyna wkurzać ciekawe jakby się czuli ci własćiciele kiedy ktoś by im narobił pod drzwi

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
 • ..._gość

  05.03.2010, 18:58

  ...

  haha, znam to, u nas też tak robią!! nie wiem juz czy śmiac się z tego czy płakać! to żenujące, wstyd i jeszcze raz wstyd...

  Cytuj
  IP: 89.200.xx6.xx0 
 • +2

  pipi_gość

  05.03.2010, 16:41

  mam wrażenie że to piszą pieski---takie błędy!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx8.xx7 
 • Marek_gość

  05.03.2010, 16:49

  Wstyd i tyle

  Mieszkam na bajkowym, i po prostu wstyd - jak śnieg stopniał to nie można było przejść, wszędzie kupy. Po kilku dniach stały się mniej widoczne, wiatr je wysuszył i teraz to "coś" wdychamy! Żyjemy podobno w demokratycznym kraju - może by warto przeprowadzić w mieście referendum na temat podniesienia podatku oraz kar za nie przestrzeganie obowiązku właściwej opieki nad zwierzakiem ( i to o kilkaset procent ). Może też w niektórych miejscach warto było by pomontować kamery - na dzień dzisiejszy technika pozwoli chyba ustalić kto jest kto i czyj piesek zanieczyszcza miasto ( zamiast biegać za właścicielami czworonogów, wystarczy wówczas przejrzeć film), dodatkowo zwiększyło by to bezpieczeństwo w mieście. Przykłady z "mojego podwórka". Stosunkowo niedawno kłóciłem się z sąsiadem, który wyprowdził małego pieska na rowerodrom, piesek oczywiście zrobił kupę, sąsiad posprzątał i był zdziwiony co ja od niego chcę!:( To że jest zakaz wprowadzania psów na rowerodrom, to że dzieci tam się bawią to dla niego nieistotne. Innemu facetowi żona zwróciła uwagę ( też na rowerodromie ), to powiedział że ma pieska na smyczy, a jak zrobi kupę to posprząta. Albo przyprowadzanie dziecka razem z pieskiem do piaskownicy! U mnie w bloku jeden z lokatorów wypuszcza pieska na korytarz, i na tym kończy się jego opieka - czasami pies kilka godzin czeka na wycieraczce pod mieszkaniem! I to robią ludzie niby inteligentni!!! Więc do czasu gdy nie wprowadzi się odpowiednich kar oraz poprzez podniesienie podatku nie ograniczy się pseudo wielbicieli zwierząt, to będziemy mieli to co mamy!!! Ps. Zwalanie winy na brak śmietników, wychodków dla psów jest śmieszne - tylko czym innym mogą próbować usprawiedliwić siebie - na bajkowym jest toaleta dla psów i tylko zarasta trawą:/!!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx8 
 • Marcin_gość

  05.03.2010, 17:52

  W końcu ktoś przychylny. Kupiłem kamere i posiadam nagrania jak pseudo pupile srają

  Cytuj
  IP: 78.88.xx7.xx0 

  Ruda_gość

  05.03.2010, 19:00

  Masakra!

  Zapraszam Panów Strażników na osiedle Bajkowe, pomiędzy godz. 7-8.00 rano, wszystkie szczęśliwe pieski wraz ze swoimi posiadaczami idą zrobić kupę właśnie na "PLAC ZABAW"!!!! A PSIA TOALETA jest po drugiej stronie ulicy!!! Ale po co chodzić tak daleko?

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx8 

  philips_gość

  05.03.2010, 20:12

  A pomyślałeś o innym rozwiązaniu, np. ZLIKWIDOWAĆ podatek i wtedy karać za niesprzątanie po psie? Skąd w ludziach tyle chęci robienia drugiemu pod górę?! Zdecyduj się na coś. Albo płaci się podatki i otrzymuje coś w zamian, albo się ich nie płaci i radzi sobie samemu, w tym przypadku sprząta po psie. To tak, jak płacić podatek gruntowy miastu i robić dodatkową zrzutkę na odśnieżenie ulicy. Jeżeli miasto kasuje forsę za posiadanie psa, to niech potem sprząta psie kupy, bo nie widzę innego zastosowania dla tych pieniędzy. Tylko nie pisz mi, że ta forsa idzie na utrzymanie schroniska, bo tam jest głód, smród i ubóstwo. Poza tym, schronisko powinno być utrzymywane z prywatnych pieniędzy, a nie państwowych. Piszesz o toalecie dla psów. A wyobrażasz sobie, że dymasz na drugi koniec miasta, bo tam jest szalet, a Ty nie masz własnego WC? Może zamiast stawiać "punkty WC" lepiej byłoby ogrodzić większy kawałek ziemi służący za wybieg dla psów? Pewnie tak, ale w Tczewie trzeba każdy metr ziemi wykorzystać na bloki. O skutkach tego już nikt nie myśli, że w takim zagęszczeniu ludzi będzie duże zagęszczenie psów. Nic tylko kazać płacić za nie wiadomo co i karać! Nie dać żadnej alternatywy, bo tu trzeba pomyśleć! Wyrzucić psią kupę do śmietnika? To jeżeli się nie mylę jest odpad biologiczny i nie można go tak po prostu wyrzucić. Ile jest śmietników wzdłuż Alei Kociewskiej? Chyba tylko te na przystankach autobusowych. No, to w towarzystwie śmietnika przystankowego zawalonego kupami oczekiwanie na autobus byłoby czystą przyjemnością! Dla równowagi napiszę, że ludzie powinni być karani za wyprowadzanie psa tam, gdzie nie wolno, np. na wspomniany przez Ciebie rowerodrom. Uważam, że osoba, której zwierzak (również kot) narobił do piaskownicy, powinna być obciążona kosztami wymiany piasku i dezynfekcji.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx2 

  Marek_gość

  06.03.2010, 10:51

  Wymówki i tyle

  Jak się czyta komentarze "że miasto powinno najpierw postawić więcej śmietników, wydzielić specjalne tereny dla psów, a jak są toalety to przenieś je bliżej bo akurat dla tej osoby to zadaleko itp." to poprostu ręce opadają i naprawdę nie ma co z takimi osobami co dyskutować, bo zawsze wymówki sobie znajdą! Odpowiednio wysokie mandaty ( 1000/2000 zł ) bardzo szybko by nauczyło ich kultury. Jeżeli ktoś ma wymagania od kogoś, to niech najpierw zacznie od siebie!!! Rozwalają mnie też komentarze, że płacą podatek za psa, więc niech miasto po nich sprząta. A kto powiedział że podatek służy do tego? A jeżeli już tak o opłatach mówimy, to może warto w spółdzielniach zastanowić się za wprowadzeniem opłat za pieska - skoro czynsz jest liczony od osoby( nawet małego dziecka ), to czemu nie od psa ?:)! To że ludzie nie sprzątają po swoich zwierzakach, świadczy o ich kulturze ale też świadczy o władzach miasta, które nie potrafią tego dopilnować ( i na pewno okazyjne akcje tego nie rozwiążą!!! ). Wczoraj czytałem że 8 dzieci w Polsce ma glisty psie umiejscowione w oku, nie wspominając o innych zachorowaniach, tak się zastanawiam, czy ktoś z rodziców sądził się z władzami miast o odszkodowanie.

  Cytuj
  IP: 88.199.xx6.xx8 

  philips_gość

  07.03.2010, 18:08

  Do "Marka". Widzę, że masz duszę niewolnika. Dla Ciebie podatki są po to, żeby je płacić i już, i wara, żeby płatnik pytał na co to idzie! Jesteś urzędnikiem, czy co?! Jeżeli dowalą Ci jeszcze kilka podatków, to też tak je po prostu łykniesz? Nie będziesz się zastanawiał dlaczego masz płacić podatek, np. drogowy, a forsa z niego zamiast na drogi idzie na wszystko inne? Piszę akurat o drogowym, bo na co idzie psi - nie wiem. Czytałeś o 8 dzieciach z psimi glistami w oku? A było tam napisane ile z tych dzieci ma psy w domu? Czy była sugestia, że zjadły psią kupę w piaskownicy (a'propos kup w piaskownicy, to znasz moje zdanie na ten temat i pewnie masz podobne)? A było napisane, czy zachowały podstawowe zasady higieny? Przestań myć ręce, a zobaczysz na co wkrótce umrzesz... Z jakiego powodu spółdzielnie miałyby brać opłatę za psa? Biorą za dzieci, bo trzeba śmieci po nich wywieźć, np. zasrane pampersy (nie ma nic do dzieci i tego co robią w pampersy - taka już ich rola), które trafiają do kontenera ze śmieciami. Poza pampersami są też inne śmieci. I za to jest opłata za dziecko, a nie za to, że miało pecha się urodzić. Jeżeli czyjś pies narobił na klatce, to trzeba wziąć za mordę jego właściciela, a nie uogólniać i kazać płacić wszystkim.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • +3

  _gość

  05.03.2010, 17:04

  A własnie, na co przeznaczona jest kwota z podatku od psa?? Mam 2 psy które zalatwiaja się na wlasnym podworku, ale podatek i tak place.. za co??

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx0 
 • _gość_gość

  05.03.2010, 17:56

  Ja nie widzę żadnego problemu,jeśli w okolicy "Twojego"bloku lub osiedla nie ma pojemników z woreczkami na odchody to po prostu weź woreczek foliowy z domu i po sprawie.Ale to oczywiście "za trudne!!!!!!!"

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx8 
 • +1

  tcz45

  05.03.2010, 18:36

  Akcja ,,Czyste miasto''

  Jestem jak najbardziej za czystym miastem, ALE najpierw niech Władza zaplanuje i utworzy specjalne strefy do załatwiania się psów.Powinny być na każdym osiedlu(po kilka) odpowiednio oznakowane-widoczne .Obok nich kosze na psie odchody. Może w ramach akcji ,,Czyste miasto'' współpracować z lokalną spółdzielnią mieszkaniową, wspólnotami mieszkaniowymi i właścicielami danych budynków. Wymagać od nich pewnej pomocy w tych sprawach. Bo nie chodzi też o to tylko by karać, ale odpowiednio mądrze zarządzać i wtedy wymagać. Np w takim parku miejskim dlaczego dotąd nie ma wyznaczonego OGRODZONEGO MIEJSCA-WYBIEGU DLA PSÓW ile może kosztować zrobienie tego. , no ile. To dobra inwestycja na przyszłość. Na nowym mieście okolice dworca PKP, Aleja Zwycięstwa, Gdańska, Wyzwolenia,KANONKA, Saperska itd itd.... to porażka jeśli chodzi o kosze i idąc dalej prawie nie ma żadnych koszy dla psów, jest też mało innych koszy na śmieci. Tak więc Apeluję Rady miasta by najpierw przygotowała infrastrukturę do tego, a potem napuszczała strażników miejskich na ludzi wyprowadzających psy. Jak będą wtedy ludzie nie stosowali się do tych zaleceń to karać. Czyste miasto to nie tylko psie kupy , ale napisy na ścianach, zdemolowane ławki, pomalowane wieże mostu, zabrudzony parking na bulwarze przez ZUK itd itp.....

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  xx_gość

  05.03.2010, 22:57

  co racja to racja

  święte słowa

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xx9 
 • -1

  mieszkaniec_gość

  05.03.2010, 18:54

  tak tak...........strażnicy się tym zajmą :-D

  strażnicy nie będą się zajmować psimi odchodami, gdyż skupiają się tylko na polowaniu na źle zaparkowane samochody! jeżeli właściciele psów sami się nie zajmą tym co ich czworonogie pupilki pozostawiają, to ani strażnicy ani wszyscy święci nie pomogą!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx8 
 • Whatever_gość

  05.03.2010, 18:59

  psie kupy

  Moim zdaniem nawet jak w Tczewie będzie milion koszy na psie kupy to i tak w niczym to nie pomoże bo to poprostu taka mentalność ludzi. Nie moje to co mnie to obchodzi, można "obsrać". Jeszcze jak leżał śnieg to dosłownie "zasrany" był tak że aż się rzygać chce. Następna rzecz- po co chodzić z psem gdzieś na jakiś teren który jest mało używany, może jakieś nieużytki(rozumiem że nie wszędzie takie są ale zawsze jest miejsce gdzie nie ma ścieżek nie chodzą ludzie, nie bawią się dzieci) nie po co najlepiej pod sama klatka nawalić bo się nie chce iść dalej a ty potem idź z dzieckiem małym na trawnik się pobawić to po paru minutach cale w gównie. ktoś tam wyżej pisał że niby nie można wyrzucać tego do śmietnika. Hmmm.... no pewnie niech leży WSZĘDZIE. Może i teoretycznie nie można wyrzucać ale tak na chłopski rozum , gdzie taka kupa jest bardziej szkodliwa: kiedy pełno jej na trawnikach,chodnikach,ulicach itp czy też bardziej szkodliwa jest wrzucona do torebki specjalnie do tego przeznaczonej i wrzucona do śmietnika?? Żeby nie było nie mam nic do psów taka ich natura że robią to tak a nie inaczej w tych a nie innych miejscach ale każdy właściciel czworonoga powinien zadbać o to aby sprzątnąć po swoim pupilku.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx6 
 • -1

  Zdegustowana_gość

  05.03.2010, 19:31

  Psie odchody... Tczew nimi stoi, niestety!

  Zapraszam na Jedności Narodu - tu jest tragedia! Pełno tych odchodów nie tylko na trawnikach - chodniki wyglądają po prostu obrzydliwie!!! Jeśli ktoś chce mieć psa - MUSI po nim sperzątać!!! Ulica to nie WC dla psów. Ludzie, opamiętajcie się! Tylko w mojej klatce jest 5 psów - policzcie ile ich jest na osiedlu!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx9 
 • +3

  Robike_gość

  05.03.2010, 20:17

  Kupa do śmietnika

  Ok, jeśli psiej kupki nie można wywalić do zwykłego śmietnika, to jak sprawa ma się do pampersów?

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx7 
 • -1

  Aneta_gość

  05.03.2010, 20:30

  Psie kupy przed szkołą specjalną w Tczewie

  Zapraszam do obejrzenia serii kup na trwniku tuż przed szkołą specjalną na ul. Grunwaldzkiej. Horror, myślę że panowie ze straży miejskiej właśnie tam powinni się udać. Dzieci uczęszczają tam do przedszkola a nieco starsi do szkoły.

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx5.xx6 
 • -1

  izaaa_gość

  05.03.2010, 21:29

  zasrani właściciele psów

  1/100 sprząta po swoich psach. Cała reszta to zasrane śmierdziele.

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx0.xx9 
 • -2

  zenia_gość

  05.03.2010, 21:47

  syf

  jakby dostali porządny mandat za te psie odchody to by sie nauczyli raz na zawsze, suchostrzygi są tak zawalonetymi odchodami, śmierdzi, prawdziwa epidemia, co kawałek leżą lunty jakich mało, nie wspomne o placach zabaw, prawdziwe POLE MINOWE, jak maja tam przebywać dzieci, Panie z administracji mają to w ...., choc widzą plac zabaw z okna przy Jagiełły 2, a STRAŻ MIEJSKA to nie wiem czy jeszcze taka instytucja istnieje w Tczewie

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx3 
 • Jurr_gość

  05.03.2010, 23:18

  Niestety w moim przypadku woreczek nie zda egzaminu.Mój pies jest naprawdę duży-poranna kupa musiałaby wylądować w "reklamówce".Czy coś takiego jest w planach?Reklamówka,siatka na kupy?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx6 
 • spiro_gość

  06.03.2010, 10:44

  plany ???

  mój pies też jest "naprawdę duży", do zbierania kupek używam zwykłych jednorazówek foliowych. Czasami jest tylko problem ze znalezieniem kosza na śmieci ale jak się chce sprzątać po piesku ( psisku ) to i to nie problem.

  Cytuj
  IP: 195.140.xx9.xxx 
 • -2

  Pipi_gość

  06.03.2010, 07:57

  Zasrany Tczew

  Toż tu Straż Miejska nie pomoże!!!!Widać ich z daleka to właściciele piesków wskoczą do klatki!

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx5.xx1 
 • +2

  C>K>M_gość

  06.03.2010, 09:13

  Pytanie do władz miasta, gdzie mogę znaleźć jakieś papiery na których będzie napisane na co zostały wydane pieniądze z podatków od posiadania psa?????? Portal tcz.pl też mógłby się tym zainteresować, zamiast napuszczać jednych na drugich.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx6 
 • ON_gość

  06.03.2010, 10:47

  Nareszcie

  W KOŃCU KTOŚ NAPISAŁ MĄDRE SŁOWA. BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na marginesie Straż Miejską mamy do kupy a nie do d... !!!!!!!!!!!

  Cytuj
  IP: 195.33.xx4.xx0 
 • -1

  Malenstwo_gość

  06.03.2010, 17:06

  Zapraszam na ulicę Łazienną, na tamtejszym placu, mimo że jest plakietka zabraniająca wyprowadzania psów ciągle są tłumy, które wyprowadzają psy i nie raczę po nich posprzątać

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx5.xx0 
 • AnKa_gość

  06.03.2010, 17:40

  pozbierajcie mozgi!! a nie kupy

  Wystarczyloby poprostu wydzielic wiecej miejsc dla psow...zrobic maly park dla psow...gdzie tu w tym Tczewie wyjsc z psem na spacer...gdzie sie nie ruszysz to krzywo patrza ze pies idzie... niech miasto postawi wiecej smietnikow..z najlepiej darmowymi woreczkami na kupy...i zrobi park dla psow...troche ich mamy w tczewie..TO taki klopot.??!?!??..zrobcie cos dla ludzi a potem wymagajcie...!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx1 
 • +1

  Fafa_gość

  07.03.2010, 23:13

  woreczki na kupki

  Darmowe woreczki na kupy?----i tak ktoś je zabierze do śniadania---ha ha!!!Jakie wymagania?--a toalet w mieście wciąż mało--tylko wieczorami straż miejska poluje na sikających po krzakach---sam nie wytrzymałem i zapłaciłem

  Cytuj
  IP: 77.253.xx4.xx6 
 • +1

  ja_gość

  06.03.2010, 17:42

  smieszne

  jesli pies robi na chodbnuiku albo w miejscu publicznym ok...posprzatam. Ale co komu przeszkadza ze zrobi gdzies na uboczu na trawce??? gdzie dzieci sien ie bawia bo to nie plac zabaw...ani laka!! Ludzie to jest dobre dla naszej gleby!!! MY tez sramy ! Psy tez musza to gdzies robic

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx1 
 • ixi_gość

  06.03.2010, 17:43

  kupa:P

  gdzie te psy mialy robic kupe jak wszystko bylo zasypane...najmniej sniegu bylo na chodnikach..zamarzlo a teraz to widac... norma..NIE WIDZE PROBLEMU.. jak wejdziesz w kupe to idz skreslic totka i umyj buty !

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx1.xx1 
 • -1

  pawel_gość

  06.03.2010, 19:07

  nigdy!

  napewno nie posprzatam po swoim piesku poniewaz w poblizu mojego domu nie ma ani woreczków ani w drodze do domu nie ma śmietnika.a napewno nie bede chodził z kupą w ręku przez cały spacer (ok40min)

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx5.xx7 
 • -1

  _gość

  07.03.2010, 11:02

  Najbardziej brudne od psich kupek jest osiedle Czyżykowo, prawie każdy emeryt chodzi z pieskiem, najgorsze jednak nie są te psie kupy tylko pieski bez smyczy i kagańca, a jak zwrócisz uwagę to obraza a strażnicy miejscy spacerują i wogóle uwagi nie zwracają, pragnę dodać, że dziecko nie może sobie biec chodnikiem, bo wiemy jak na takie zachowanie reaguje piesek... " ale on nie gryzie, nigdy nawet na nikogo nie warknął, nie wiem dlaczego teraz gonił chłopczyka"... żenada, 100 lat za murzynami, zero cywilizacji, nikt przy tym nie reaguje, emerytom na Czyżykowie wolno wszystko, mafia, bo tylko takie słowo przychodzi mi na myśl, ja lubię zwierzęta, ale piesek w domu to obowiązek i trzeba mieć tego świadomość, a jaka świadomość jest naszego społeczeństwa... niech każdy sobie odpowie sam :)) pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx0.xx2 
 • -1

  skandal_gość

  07.03.2010, 14:55

  ja to tym wszystkim właścicielom psów co nie sprzątają po nich nogi z d**y powyrywał... rzygać się chce jak się na dwór wychodzi... kupa na kupie i kupa kupę pogania... po prostu zero kultury u tych ludzi. Też przyjdę do takiego jednego z drugim i im nasram za przeproszeniem na wycieraczkę... a tak bo nie było żadnej toalety w pobliżu.. a nie będę szedł 20 minut z kupą w jelitach żeby toaletę znaleźć. KARAĆ KARAĆ i jeszcze raz KARAĆ inaczej się tych "ludzi" nie nauczy kultury.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx9 
 • -2

  Anonim_gość

  07.03.2010, 15:47

  Piesio

  Mój pies załatwia się w toalecie, nauczcie piesków dobrego wychowania, hahaha.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx8 
 • +3

  Bono516_gość

  07.03.2010, 16:24

  Aha

  Mieszkam na Gdanskiej nie ma tam żadnego pojemnika . Chciałbym taka inwestycje , ale zanim zdążyłbym dojść do bulwaru to pies załatwił by się około 5 razy . Jeżeli miasto jest oburzone NIECH NAJPIERW WYŁOŻY PIENIĄDZE I ZROBI PORZĄDNĄ INWESTYCJE . Potem można powiedzieć ze to my jesteśmy winni ! W Tczewie jest 5 tych pojemników . Jeżeli miało być tu czysto to powinno być ich około 300 . I jeszcze parę osób które by sprzątały miasto .

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx5 
 • sąsiad_gość

  07.03.2010, 17:12

  szczyt chamstwa i lenistwa!!!!!!

  witam wszystkich.Na ulicy(Nowa) wejście od podwórka mieszkają pewne panie.Pomimo wielokrotnych uwag dotyczących wyprowadzania psa poza podworko(nie wspomne już o sprzataniu po swoim pchlarzu)nie daje żadnego efektu.Te panie sa tak leniwe że nie maja ochoty wyjśc dalej niż na podwórko.a mieszkają raptem 1,5 m od wejścia do budynku.To sie nazywa szczyt chamstwa i lenistwa.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx9.xx3 
 • -4

  tczewiak_gość

  07.03.2010, 22:22

  psie kupy

  Jak Wam się nie chce sprzątać po psach to nauczcie je załatwiać się w domu. Każdy kto nie sprząta po swoim pieseczku to ignorant, samolub i potencjalny sprawca skażenia bakteriologicznego.

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx5 
 • -1

  pupa psia_gość

  10.03.2010, 18:51

  jest pojemnik na Ul.Zwirki jak slepi sa tczewiacy to nich idzie w to miejsce poemnik na psie kupy jest vis a vis mahatano za kszaczkami po tej samej sronie co polo jest i parkink a po druge na miejscu strazy miejskiej wlascicieli psow bym karal za brak kaganca u psa i ze lata bez smyczy gdzie powinien byc pies na smyszy i w kagancu do tego jeszcze za pupe ura zrobil bo napawde jak sie udzie ulicami czy na suchostrzyach przy blokah to trzeba sie uwarznie patrzec na co sie stapa bo kupa na kupe jest i kupa pogania a za psa powino byc jakis podatek odprowadzany i pies powinien miec czytnik wszczepiany jak by sie znalaz pis czy jak wlasciciel jest obciazony kosztami zlapania i doproadzenia psa do schroniska a jak nie odebieze go wlasciciel kara 10000zl

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx7 
 • +1

  xl_gość

  23.01.2011, 23:49

  gówniany

  proponuję ul.Zwycięstwa zamienić na Al,gównianą.Jak ma być inaczej jeżeli na klatkę /15 mieszkań/jest 8 psów.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx1.xx5 
 • +1

  czegewara

  24.01.2011, 11:09

  Czyste miasto

  Coś w tym jest, zbyt mało miejsc do wypoczynku ,psich toalet a nadmiar budownictwa . Miasto a szczególnie Suchostrzygi to dzielnica "Zapchaj dziura pod budowę" . Co do Bajkowego to faktycznie żadko widzę pieski w psiej toalecie ale na chodnikach to i owszem . Skoro mamy mało psich toalet, to opamiętajcie się właściciele piesków , plac gier i zabaw oraz chodniki ich wam nie zastąpią . Ich brak nie jest wytłumaczeniem wyprowadzania zwierząt gdzie popadnie .

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia