Komunikat meteorologiczny - silny wiatr i opady śniegu

W całym mieście trwa wielkie odśnieżanie (fot. tcz.pl)
Tczew - Komunikat meteorologiczny - silny wiatr i opady śniegu
Meteorolodzy z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzegają przez silnym wiatrem i opadami śniegu, które w ciągu najbliższych godzin mają przejść nad Pomorzem.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Zjawisko: Silny wiatr, Intensywne opady śniegu, Zawieje/zamiecie śnieżne
Stopień zagrożenia:1
Ważność: od godz. 20:00 dnia 01.12.2010 do godz. 15:00 dnia 02.12.2010
Obszar: Województwo pomorskie

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości 45 do 55 km/h, w porywach 65 do72 km/h, nad morzem 55 do 65 km/h w porywach 80 do 90 km/h z kierunków wschodnich. W czwartek, od godzin popołudniowych wiatr będzie stopniowo słabł. Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 8 cm. Opady śniegu i silny wiatr powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Skutki: Uszkodzenia budynków, dachów; szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i drzew; utrudnienia komunikacyjne, tworzenie się zasp.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  pani basia_gość

  01.12.2010, 17:55

  Boże jedyny, toć to bedzie Armagedon

  .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • +8

  PogodneMyśliJohnnegoBravo

  01.12.2010, 19:25

  http://www.youtube.com/watch?v=uaaU79lNab4

  Palacz (do telefonu): Kotłownia, słucham! Moje uszanowanie dla pani Kierowniczki... Głos z tłumu: Uwaga chłopaki! A teraz zaśpiewamy naszą piosenkę! Tłum: Raz, dwa! Raz, dwa, trzy! Pięć, sześć, siedem! Osiem! Raz, dwa! Raz, dwa, trzy ! Pięć, sześć, siedem ! Osiem ! Palacz (do tłumu): Proszę chwilowo o spokój! Gdyż ADM do mnie dzwoni! Palacz (do telefonu): Słucham pani kierowniczko. Tak jest. Aaaee... Aaaee... Pani kierowniczko... Pani kierowniczko, ja to wszystko rozumiem... Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno! Tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury! Czy ja palę? Pani Kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło! Nie no, nie ma za co. Moje uszanowanie dla pani Kierowniczki! Moje uszanowanie! Palacz (do taksówkarza): Dwie... [Ekipa rozmawia przy stoliku w kotłowni] Taksówkarz (do Palacza): Jedna, wozem jestem...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • spacerowicz_gość

  01.12.2010, 23:39

  Zima już dłużej nie mogła czekać... na drogowców ;-)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx0 
 • _gość

  02.12.2010, 10:06

  Nie padało nie padało w Tczewie aż tu nagle pewnego dnia zima jednak tez dotarła. I sniegu nasypała:)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.