Z seniorami o bezpieczeństwie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Z seniorami o bezpieczeństwie
Profilaktyk z tczewskiej komendy spotkała się z seniorami ze Stowarzyszenia Represjonowanych Polaków po III Rzeszy, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Policjantka realizowała w ten sposób jedno z działań priorytetowych, które ma za zadanie ostrzec osoby starsze przed oszustami wykorzystującymi ich ufność. W spotkaniu wzięło udział 100 osób.

11 października br. o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie integracyjne Stowarzyszenia Represjonowanych Polaków po III Rzeszy w restauracji Rezmer przy ul. Piaskowej w Tczewie.

- Przewodniczącym spotkania był prezes zarządu Pan Jerzy Tarasiewicz. Policjantka na spotkaniu omówiła przestępstwa dokonywane na seniorach. Mundurowa wyjaśniła podstawowe metody oszustw tj. ,,na policjanta" oraz na ,,wnuczka". Profilaktyk w rozmowie z seniorami skierowała się z apelem do uczestników, aby zachowywali czujność i dokładnie weryfikowali każdą otrzymaną informację na telefon komórkowy. Policjantka przytoczyła seniorom przykłady stosowanych przez oszustów wiadomości tekstowych oraz fałszywych linków. Na koniec spotkania mundurowa zaproponowała seniorom, aby swoje oszczędności lokowali na kontach bankowych, ponieważ przy wypłacie większej gotówki, pracownik banku weryfikuje cel wypłaty w szczególności, gdy właścicielem konta jest osoba starsza. - relacjonuje st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.

Seniorzy aktywnie brali udział w spotkaniu i zadawali pytania, na które policjantka odpowiadała bardzo wyczerpująco. Zajęcia te były idealną okazją, żeby przypomnieć wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także opisać najnowsze sposoby przestępców na wyłudzenie od seniorów pieniędzy. W spotkaniu udział wzięło 100 osób.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  ._gość

  17.10.2022, 18:58

  pogadanka

  Co to daje i do kogo te pogadanki docierają , zablokowane mózgi i prymitywne zarządzanie sobą nic nie zmienią. Głęboko wierzące co im tuba propagandy każe , ŚLEPO PODPORZĄDKOWANY kościołowi co namawia na otwarte serce dobroci i sam z tego korzysta .

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.