Uwaga! Silny wiatr w województwie pomorskim

IMGW

odbyło się
03
02.2011
Czwartek
Tczew - Uwaga! Silny wiatr w województwie pomorskim
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni:

Zjawisko: silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od godz. 09:00 dnia 03.02.2011r. do godz. 09:00 dnia 04.02.2011r.
Obszar: Województwo pomorskie

Przebieg:

Przewiduje się wiatr umiarkowany i dość silny, w strefie brzegowej dość silny, okresami silny (do około 50 km/h), po południu w porywach 60 do 72 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W nocy początkowo zachmurzenie małe lub umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Miejscami (głównie w części zachodniej województwa pomorskiego) opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki powodującej gołoledź. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem umiarkowany do dość silnego, rano od zachodu wzrastający na silny (od 35 do 50 km/h), w porywach od 55 do 70 km/h, w strefie brzegowej porywy od 65 do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Skutki:

Uszkodzenia dachów; szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi; utrudnienia komunikacyjne. Śliskość na drogach. Tworzenie się zasp, ograniczona widzialność.

Uwagi:

W dniu jutrzejszym dalszy wzrost prędkości wiatru, szczególnie w strefie brzegowej do 110 km/h.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  ```_gość

  03.02.2011, 11:02

  ```

  grubo, czas na żagle :)

  Odpowiedz
  IP: 81.190.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia