"Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG" - okazja dla myślących o własnym biznesie

W ub. roku z porad skorzystało wielu tczewian (fot. tcz.pl)
Tczew - "Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG" - okazja dla myślących o własnym biznesie
Tczewski Powiatowy Urząd Pracy wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku organizuje "Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG". W ramach przedsięwzięcia z fachowych porad będą mogli skorzystać wszyscy, którzy myślą o założeniu działalności gospodarczej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, pomiędzy godz. od. 10.00 a 14.00 w Centrum Wystawienniczo - Regionalnym Dolnej Wisły w Tczewie przy ul. 30-go Stycznia 4

- Zapraszamy wszystkie osoby zamierzające rozpocząć indywidualną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców zainteresowanych pozyskaniem środków na rozwój firmy. Spotkanie ma charakter dnia otwartego, którego celem jest przekazanie rzetelnych i niezbędnych informacji związanych z uruchamianiem działalności gospodarczej, przedstawienie możliwości uzyskania wsparcia finansowego oraz informacji w zakresie pozyskiwania środków finansowych na rozwój istniejących przedsiębiorstw. - zachęca Elżbieta Płóciennik, zachęca dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie.

W trakcie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości będą funkcjonowały stanowiska informacyjno-doradcze instytucji uczestniczących w procesie zakładania działalności gospodarczej, jak również innych podmiotów wspomagających przedsiębiorczość, przy których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać szczegółowe informacje. Zaplanowane są również pokazy multimedialne tematycznie związane z przedsięwzięciem oraz prezentacje osiągnięć przez osoby prowadzące działalność gospodarczą uruchomioną przy pomocy urzędu pracy. Dodatkowo doradcy zawodowi będą prowadzili rozmowy i badali predyspozycje osób zainteresowanych pod kątem prowadzenia działalności gospodarczej.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Piękny Marian

  05.04.2011, 19:52

  Taaaa...

  Pracy nie ma, a statystyka musi maleć. W Starogardzie Gdańskim już jest 13,5% bezrobotnych, u nas może więcej. PUP nie radzi też sobie w pośrednictwie pracy, a wykazać się trzeba. Ktoś jednak zapomina, że ciężko jest budować nowy biznes od podstaw, gdy te istniejące dookoła ledwo zipią. Kto rozpoczął w latach 90tych i rozwinął interes, to może jakoś przędzie, ale te młodsze firmy? Tak w ogóle to brak pracy wynika właśnie ze słabej kondycji przedsiębiorstw. Bez reform rządowych tu się nic nie zmieni. No i czas skończyć z gospodarką planowaną, czyli socjalizmem w wersji UE.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.