Przeprowadzono policyjne kontrole, by dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły

Policjanci patrolowali okolice szkół (fot. mat. policji)
Tczew - Przeprowadzono policyjne kontrole, by dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły
W ciągu ostatnich dwóch tygodni tczewscy policjanci prowadzili działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". W tym czasie sprawdzano m. in. oznakowanie dróg w okolicach szkół i stan techniczny autobusów szkolnych. Policjanci uczestniczyli też w spotkaniach z dziećmi, w czasie których rozdawali najmłodszym materiały edukacyjne. Wszystko po to by dzieci mogły bezpiecznie poruszać się po drogach.

Przez pierwsze dwa tygodnie rozpoczętego niedawno roku szkolnego tczewscy policjanci prowadzili działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". W tym czasie w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze dokonali przeglądu dróg, ulic i chodników w okolicach placówek oświatowych. Kontrolowano między innymi prawidłowość ustawienia znaków drogowych, barierek zabezpieczających miejsca niebezpieczne i działanie sygnalizacji świetlnej.

- Sprawdzaliśmy też stan techniczny autobusów szkolnych. Na drogach dojazdowych do szkół prowadzono także wzmożone kontrole kierowców, m. in. po to by przypomnieć o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w tych miejscach. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji. - Równolegle z tymi działaniami funkcjonariusze prowadzili też spotkania z pierwszoklasistami. Podczas takich zajęć najmłodsi otrzymywali materiały edukacyjne na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Między innymi dzięki takim akcjom z roku na rok spada w powiecie tczewskim liczba wypadków drogowych z udziałem dzieci. W czasie ostatniego roku szkolnego nie zanotowano żadnego wypadku w okolicach szkół z udziałem najmłodszych.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +4

  TCZEWIAK5

  15.09.2010, 00:21

  takie akcje są potrzebne

  a szczególnie rozmowy z policją. Często policjant swoim autorytetem jest w stanie więcej dziecku wpoić niż rodzić więc ja jestem za jak najczęstszym prowadzeniem takich akcji.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  szkoła 11_gość

  15.09.2010, 08:22

  Tylko przy dojeździe do 11 od strony Jedności Narodu żadnego policjanta nigdy nie widać . Poco te wszystkie kontrole i pouczenia jak rodzice a w szczególności mamuśki odwożąc dzieci na godzinę ósmą rano wstają pewnie na ostatnią minutę , potem się muszą umalować no i wtedy jest jazda . Przy bloku J.Narodu 28 i 27 siedem zaczyna się wyścig z czasem . Nie daj boże że zza jakiegoś auta parkującego wyjdzie nagle jakieś dziecko lub dorosły . Wtedy będzie winny pieszy bo mamuśka będzie się tłumaczyć że ona jechała prawidłowo. Tylko że jak jej autu na progu spowalniającym podskakuje na pół metra to znaczy że ona nie jechała tak jak powinna na drogach wewnętrznych . ten problem niejednokrotnie był już zgłaszany , a tu cisza , nikogo to nie interesuje . Tym bardziej POLICJI ustawili by się gdzieś rano przed ósmą tylko tak żeby ich nie było widać z daleka , to te wszystkie mamuśki i nie tylko mieliby przechlapane . Gwarantuje że pierwszego dnia byłoby z dwadzieścia mandatów . ???????????????

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx6 
 • -2

  ella_gość

  15.09.2010, 08:49

  Apel do policjantów

  Panowie stojący z szuszarką - nie stawajcie koło budowlanki przy E75, a jeżeli już musicie tam suszyć, to róbcie to tak, by skutecznie nie utrudniac zjazdu z jedynki; stwarzacie niebezpieczeństwo

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • -5

  mieczyslaw

  15.09.2010, 09:37

  Apel do policjantów ~ ella_gość

  Czy prawo pozwala policji stawać sobie z "suszareczką" gdziekolwiek? Ich chyba również obowiązują przepisy prawa o ruchu drogowym, a z tego co mi wiadomo, tam wyraźnie prawodawca określił, gdzie i jak można parkować. A w momencie "suszenia" radiowóz jest zwykłym pojazdem i obowiązują go przepisy jak każdego innego kierującego pojazdem. Chyba, że ma włączone sygnały świetlne lub dźwiękowe, a takiego "suszącego" radiowozu jeszcze nie spotkałem - pewnie by im kamuflaż popsuło i utarg by zmalał.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • TOMEK_gość

  15.09.2010, 15:10

  SP2 W PELPLINIE

  do panów policjantów z tczewa i pelplina. sprawdzcie bezpieczeństwo dzieci przy szkole nr 2 w pelplinie na ul. kościuszki.dzieciaki biegające pomiedzy koparkami i innym sprzetem, jakikolwiek brak nadzory ze strony dyrekcji szkoły. tam może dojsc do tragedi

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx0 
 • kierowca_gość

  15.09.2010, 22:07

  tylko nie chowajcie radarów w krzakach, tam gdzie nie trzeba. wystarczy w miejscach naprawdę niebezpiecznych

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.