"Warto znać Kociewie" - multimedialnie o naszym regionie

Laureaci tegorocznego konkursu (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - "Warto znać Kociewie" - multimedialnie o naszym regionie
W ub. środę (24.03) w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu "Warto znać Kociewie". W tym roku konkurs zorganizowany został pod hasłem "Rodem z Kociewia". Zadaniem uczestników biorących udział w konkursie było przygotowanie prezentacji multimedialnych prezentujących postać znanych osób wywodzących się z regionu Kociewia.

Do ścisłego finału wybrano prace 12 uczestników konkursu. W jury, które przyjrzało się wszystkim pracom, zasiedli Emilia Laskowska (Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE), Małgorzata Kruk (Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie) oraz Krzysztof Dulny, (Gazeta Tczewska).

Kto jeszcze w finale?

- Patrycja Rożek, ZSO Starogard Gdański
- Karol Szczepiński, ZSR CKP Skarszewy
- Mateusz Burchard, ZSE Tczew
- Kamil Świder, ZSE Tczew
- Ewelina Machuta, ZSE Tczew
- Paulina Lisewska, ZSBiO Tczew
- Mateusz Wudyka, ZSRiK Tczew
- Sebastian Stromski, ZSRiK Tczew
- Monika Skowron, ZSRiK Tczew
Jurorzy zdecydowali, że najciekawszą pracę przygotował Mateusz Dąbrowski, (Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie -prezentacja o Kazimierzu Deynie). Drugie miejsce zajęła Wiktoria Mazurek, (Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, prezentacja o Grzegorzu Ciechowskim) zaś trzecią pozycję Paweł Orlikowski, (Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie - prezentacja o ks. Januszu St. Pasierbie).

- "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie" - pisał Wincenty Pol. Maksyma ta często okazuje się niezwykle cenna - mówił podczas finału konkursu starosta tczewski, Witold Sosnowski - Jednak, aby docenić jej wartość, należy najpierw zdawać sobie sprawę z niezwykłych osób, które mieszkają w naszym regionie i urokliwych miejsc, które znajdują się w naszym kraju, regionie, czy powiecie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +5

  kierowca roweru_gość

  30.03.2010, 00:29

  deja vu

  I znowu Sosnowski!

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx6 
 • hehehe

  30.03.2010, 10:02

  ...

  ile można, pytam się ile ?? sosnakowski wszędzie - a niebawem na plakatach :)))

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +2

  wazne że dużo_gość

  30.03.2010, 14:25

  nieważne jak i gdzie

  parasole rozdawał--- hehehe

  Cytuj
  IP: 83.25.xxx.xx5 
 • +3

  GDA_gość

  30.03.2010, 07:28

  Zauważyłem, że na zdjęciach...

  Ci co stoją obok Pana Sosnowskiego nigdy się nie uśmiechają. Ły?

  Odpowiedz
  IP: 64.191.xx4.xx1 
 • xxl_gość

  30.03.2010, 20:41

  refleksja po konkursowa

  nie uśmiechają się bo biorą przykład z urzędnika państwowego...chcą być jak on...poważni. A swoją drogą Pan starosta jest zarazem prezesem LOT-u, może pokaże nam te szczególne urokliwe miejsca w Tczewie, bo to Kociewie...

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx7 
 • Ewelina Machuta_gość

  31.03.2010, 10:29

  aż tak smutno to tam nie było.. chociaż mieliśmy 30 minut spóźnienia XD ale tylko dlatego że powiadomienie nie dotarło hehe

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx1 
 • Ewelina Machuta_gość

  31.03.2010, 10:31

  spóźnieni :P

  nie było aż tak smutno.. chociaż mieliśmy 30 minut spóźnienia, ponieważ powiadomienie nie dotarło hehe ale ogólnie miła atmosfera to trzeba przyznać :)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia