Grupa Wsparcia dla "osieroconych rodziców" rozpoczęła działalność

Rączka dziecka i matki (fot. mybabyfingers.com)
Tczew - Grupa Wsparcia dla "osieroconych rodziców" rozpoczęła działalność
W parafii pod wezwaniem NMP Matki Kościoła w Tczewie odbyła się już msza święta inaugurująca działalność grupy dla "osieroconych rodziców", na której modlono się o siły i łaskę pocieszenia dla ludzi dotkniętych stratą. Panie zrzeszone w grupie zapowiadają kolejne spotkanie już w styczniu, natomiast następną mszę zaplanowano na luty.

Mszy świętej przewodniczył ks. prałat Stanisław Cieniewicz, dziekan dekanatu tczewskiego, natomiast homilię wygłosił duchowy opiekun grupy ks. Sławomir Ałaszewski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Uroczystość uświetnili pięknym śpiewem młodzieżowy Chór Juventus, grą na organach Daniel Krzemiński oraz grą na trąbce Karol Zakrzewski. Podczas mszy nastąpiło wyczytanie imion utraconych dzieci oraz zapalenie światełek pamięci pod nową figurą Matki Bożej Królowej Rodzin. Ku zaskoczeniu organizatorek pojawiło się sporo ludzi dotkniętych tą tragedią.

- Mój syn we wrześniu skończyłby 42 lata, straciłam go przez nieszczęśliwy wypadek w 8 miesiącu ciąży - powiedziała jedna z Pań, ocierając łzy, poproszona o podanie imienia.

Inna kobieta poprosiła o wyczytanie nie tylko swojego dziecka ale i brata. Powstała długa lista imion, którą na początku mszy drżącymi głosami wyczytały Agnieszka i Sylwia - założycielki Grupy. Podczas spotkania nikt nie wstydził się płakać, bo było wiadomo, że płacze przez tęsknotę za utraconym dzieckiem. Po uroczystości odbyło się na plebani spotkanie, w trakcie którego osieroceni rodzice mogli porozmawiać.

- Widać było i chyba wszyscy tam obecni zgodzą się ze stwierdzeniem, że rozmowa o tym co się stało, pomaga. Pomaga również świadomość, że nikt do zwierzeń nie zmusza i głos zabiera się tylko z potrzeby serca. - wyjaśniają założycieli grupy.

Grupa Wsparcia ma w planach regularne organizowanie spotkań o charakterze modlitewnym oraz niezależnych spotkań poza terenem parafii, aby móc wokół siebie skupiać ludzi potrzebujących pomocy w tak trudnej sytuacji jaką jest strata dziecka. Najbliższa msza odbędzie się 5 lutego 2011 roku o godzinie 15:00 w kościele NMP Matki Kościoła w Tczewie. Prawdopodobnie w styczniu zostanie zorganizowane również niezależne spotkanie w lokalu udostępnionym przez ludzi dobrej woli. Więcej informacji o działalności Grupy, planowanych spotkaniach oraz możliwości zgłaszania utraconych dzieci można uzyskać korzystając z danych kontaktowych:

www.postracie.tcz.pl
e-mail: postracie@wp.pl
GG: 31181979
Nasza Klasa: Grupa Wsparcia, Tczew
Facebook: Grupa Wsparcia, Tczew
Drukuj
Prześlij dalej