Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego rywalizowały w Swarożynie

(fot. Gmina Tczew)
Tczew - Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tczewskiego rywalizowały w Swarożynie
XXI Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbył się w tym roku w Gminie Tczew, w miejscowości Swarożyn, 7 lipca. Oprócz rywalizacji, panie, tak jak zawsze, zafundowały widzom świetną zabawę. Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet, Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tczewie, Wojewódzki Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy wsparciu samorządów lokalnych oraz sponsorów.

Celem turnieju jest integracja środowiska wiejskiego w powiecie tczewskim, popularyzowanie dziedzictwa kulturowego regionu, pobudzenie aktywności wśród mieszkańców, inspirowanie do pracy zespołowej oraz kultywowanie tradycji.

O przepustkę do eliminacji wojewódzkich walczyły cztery koła: Brzuśce, Wielki Garc, Czatkowy oraz Morzeszczyn.

Panie zmagały się w pięciu konkurencjach, które były określone w regulaminie konkursu:

- kulinarna - dekoracje wielkanocne - "Pisanki i Mazurek",
- wokalna - piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. "Warto było i Megababki to my" lub "Magababki to my".,
- edukacyjna - tablica pod hasłem "Nasi bracia mniejsi",
- moda - "Deszczowa kreacja",
- taneczna - taniec dowolny.

Konkurencje były oceniane przez jury w składzie: Piotr Hałuszczak, Marek Modrzejewski i Tadeusz Szwarc. Gospodynie śpiewały, recytowały i tańczyły, wszystko po to, aby jak najlepiej wypaść. Punktacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie wygrało Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Brzuśce z gminy Subkowy. Wszystkie koła otrzymały nagrody. Koło Gospodyń Wiejskich z Czatków otrzymało nagrodę Wójta Gminy Tczew, którą wręczyła sekretarz Joanna Szlicht. W przyszłym roku zwycięskie Koło reprezentować będzie powiat tczewski na turnieju wojewódzkim. Wójt Gminy Tczew, jako gospodarz terenu, na którym odbywały się eliminacje, ufundował tort dla wszystkich uczestników Turnieju.

Drukuj
Prześlij dalej