Obszar metropolitalny na polu kultury. Wspólne działania - także w Tczewie

Karta do kultury (fot. mat. prasowe)
Tczew - Obszar metropolitalny na polu kultury. Wspólne działania - także w Tczewie
Tczewskie jednostki kulturalne aktywnie działają w ramach obszaru Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot - Miejska Biblioteka Publiczna i Fabryka Sztuk dołączyły do akcji Metropolitalna Karta do Kultury. Alicja Gajewska z Fabryki Sztuk zachęca też do współtworzenia metropolitalnego kalendarza imprez.

Od 6 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie można otrzymać Metropolitarną Kartę do Kultury.

- Jest to bezpłatna karta biblioteczna, dostępna we wszystkich dziewięciu filiach tczewskiej książnicy, którą otrzyma każdy czytelnik - mówi Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. - Na jej podstawie będzie można wypożyczać książki oraz korzystać z czytelni, nie tylko w Bibliotece Publicznej w Tczewie, ale również w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i czternastu innych instytucjach w województwie pomorskim.


Karta zapewnia także dostęp ze zniżkami do innych tczewskich placówek kulturalnych i będzie honorowana w Centrum Kultury i Sztuki oraz Fabryce Sztuk, a także trójmiejskich muzeach, teatrach, kinach, kawiarniach, księgarniach, m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Wybrzeże, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, i wielu innych.

Lista wszystkich partnerów Karty do Kultury jest dostępna na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku - inicjatora, organizatora przedsięwzięcia, na stronie:
http://www.wbpg.org.pl/tresc/zni%C5%BCki-z-kart%C4%85-do-kultury-partnerzy

To jednak nie jedyne działania na polu metropolitalnej współpracy na rzecz kultury. Planer kulturalny to niekomercyjny serwis internetowy, który zbiera informacje o wydarzeniach kulturalnych. Wystarczy wejść na stronę www.planer.info.pl , aby sprawdzić, co ciekawego dzieje się w pobliżu. Są tam krótkie zapowiedzi wernisaży, koncertów, spotkań autorskich, konferencji, warsztatów.

- Każdy z nas może go współtworzyć - a dzięki przedsięwzięciu wszystkie metropolitalne imprezy możemy znaleźć w jednym miejscu - mówi Alicja Gajewska.


W serwisie ogłaszają się instytucje kultury, organizacje pozarządowe, klubokawiarnie, grupy nieformalne, artyści indywidualni. Do Planera dołączyć może każdy, kto organizuje wydarzenie kulturalne w województwie pomorskim. Przydatną funkcją Planera jest newsletter, czyli powiadomienia e-mail o nowych wydarzeniach kulturalnych, jakie pojawiły się w serwisie. Takie powiadomienia można otrzymywać codziennie lub raz na tydzień. Planer pozwala wybrać kategorie tematyczne (na przykład newsletter tylko z działów "muzyka" i "kino"), a nawet miasta (nowe wydarzenia tylko z wybranych miejscowości).

Tczewskie jednostki kulturalne aktywnie działają w ramach obszaru Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot - Miejska Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury i Sztuki i Fabryka Sztuk dołączyły do akcji Metropolitalna Karta do Kultury.

O zniżkach w CKiS więcej tutaj .

Drukuj
Prześlij dalej