Policjantka uczyła najmłodszych bezpieczeństwa

Policjantka uczy bezpieczeństwa (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjantka uczyła najmłodszych bezpieczeństwa

zobacz galerię zdjęć: 3
W ramach prowadzonych pomorskich działań profilaktycznych "Uczę się bezpieczeństwa" tczewska policjantka spotkała się z uczniami klas pierwszych Szkół Podstawowych nr 1 i 10 w Tczewie. Mundurowa podczas spotkania z uczniami podsumowała wiedzę z wrześniowych spotkań, podczas których była mowa o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, a na koniec wręczyła każdemu młodemu uczestnikowi kamizelkę odblaskową.

24 października br. policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie realizując działania profilaktyczne pn. "Uczę się bezpieczeństwa" powtórnie spotkała się z pierwszoklasistami ze Szkół Podstawowych nr 1 i 10 w Tczewie. Tematem przewodnim policyjnej lekcji było bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

-
W trakcie prowadzonych zajęć funkcjonariuszka przypominała najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak prawidłowo pieszy powinien poruszać się po drodze oraz co bezwzględnie trzeba zrobić aby bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. Mundurowa zwracała szczególną uwagę na noszenie odblasków w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Dzieci dowiedziały się od policjantki, że poruszanie się poboczem z nawet najmniejszym odblaskiem może uratować życie pieszemu.- mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Na koniec spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał od funkcjonariuszki kamizelkę odblaskową, która założona podczas codziennej drogi do szkoły na pewno zwiększy bezpieczeństwo małego uczestnika ruchu drogowego.

Policjantka planuje kolejne takie spotkania, podczas których będzie wręczała kamizelki odblaskowe uczniom biorącym udział w inicjatywie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • ._gość

  29.10.2018, 10:07

  .

  Dałbym się zakuć w kajdanki tej pani policjant ;)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx3 
 • -1

  Grey_gość

  30.10.2018, 07:54

  MmMM

  Nie Ty jeden. Policjantki mamy ładne:)

  Cytuj
  IP: 79.188.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.