W niedzielę (12.07) ponownie pójdziemy do urn

Wybory w czasie pandemii (fot. Tcz.pl)
Tczew - W niedzielę (12.07) ponownie pójdziemy do urn
Ponowne głosowanie w wyborach prezydenta RP (II tura) odbędzie się 12 lipca. Głosowanie potrwa od godz. 7.00 do 21.00. W Tczewie uprawnionych do głosowania jest 44 872 osób (dane na 3 lipca).

Do 7 lipca można zgłosić wniosek o dopisanie do spisu wyborców poza miejscem stałego zamieszkania, a do 10 lipca - pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

W lokalach wyborczych obowiązywać będzie reżim sanitarny - obowiązkowe maseczki lub przyłbice, dezynfekcja rąk, nie więcej niż 1 osoba na 4m2 w lokalu (nie licząc członków komisji).

Osoby niepełnosprawne, które w dniu wyborów chcą skorzystać z transportu samochodem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych i pomocy pracowników urzędu (tj. zniesienia wózka inwalidzkiego z mieszkania, wniesienia wózka inwalidzkiego do mieszkania, sprowadzenia z wyższych pięter budynku osób poruszających się o kulach) do siedziby obwodowej komisji wyborczej proszone są o zgłoszenie takiej potrzeby do Urzędu Miejskiego w Tczewie do dnia 10 lipca do godz. 14.00. pod nr tel. 58 77 59 309.


W dniu wyborów 12 lipca wyborcy niepełnosprawni mogą zgłaszać chęć udziału w głosowaniu bezpośrednio do kierowcy pojazdu - pod nr tel. 507 130 496 (kierowca dyżuruje w godz. od 12 do 15 i od 17 do 19), jednak osoby te muszą z mieszkania dotrzeć do podstawionego pojazdu we własnym zakresie lub przy pomocy członków rodziny. Numer rej. samochodu Renault Trafic GTC 04967.

Gdzie głosować?

Numery i granice obwodów głosowania, siedziby obwodowych komisji wyborczych znajdują się tutaj

Dopisanie do spisu wyborców

Jeżeli na pierwszą turę wyborów prezydenckich wyborca dopisał się do spisu wyborców poza miejscem swojego zamieszkania, to będzie w tym samym spisie uwzględniony również w drugiej turze głosowania. Jeżeli jednak w drugiej turze chce głosować w innym miejscu niż w pierwszym, to musi pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania z Wydziału Spraw Obywatelskich UM Tczew, przy ul. 30 Stycznia 1.

Jeżeli w pierwszej turze wyborca głosował w miejscu stałego zamieszkania, ale w dniu ponownego głosowania będzie przebywał poza tym miejscem, to powinien w nowym miejscu (nowym urzędzie gminy) zgłosić wniosek o dopisanie do spisu w tej gminie.

Dopisanie do spisu wyborców można zgłosić do 7 lipca.

Zaświadczenie o prawie do głosowania

Jeżeli wyborca pobrał zaświadczenie przed pierwszą turą głosowania, otrzymał dwa egzemplarze - po jednym na każdą turę. Nie trzeba w takim przypadku składać żadnego nowego wniosku. W dniu ponownego głosowania należy udać się do dowolnego lokalu wyborczego i zagłosować tam na podstawie drugiego posiadanego zaświadczenia. Jeżeli natomiast nie pobierał zaświadczenia przed pierwszą turą wyborów, ale chce je mieć na drugą turę, może wnioskować o jego wydanie do 10 lipca (piątek) w godzinach pracy Urzędu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (38)
dodaj komentarz

 • -9

  Lola_gość_gość

  07.07.2020, 08:53

  DUDA DUDA DUDA

  Głosujmy na PiS!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx2.xx5 
 • -2

  Sycylijczyk_gość

  07.07.2020, 09:43

  Popieram Rafała. Rownosc, wolnosc, demokracja !

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx0 
  -4

  Łupaszko_gość_gość

  07.07.2020, 10:53

  '' a'la long"

  Czaskowski tchórz wydygał dudy i wyborców!!!! Cwaniak z warszawy - tchórz.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx5.xx6 
  +5

  Łupaszko_gość_gość

  07.07.2020, 17:15

  '' a'la long"

  Zastanawia mnie tylko jedno jak taki czaskowski mogł zrobic taka kariere - przecież on ani beeee, ani meeeee nie potrafi powiedzieć :)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx5.xx6 

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  08.07.2020, 10:48

  Tylko Cywilizacja !!

  Duda i PiS kroczy małymi kroczkami do unicestwienia Narodu polskiego jak to powiedział były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz! Podłością być trollem PiS i przedstawicielem PiS jak Duda, Karczewski, Witek itp POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx1 
 • -3

  wyborca_gość

  07.07.2020, 09:10

  wybór należy do Ciebie

  Do wyborów zostało kilka dni. Będą one znów najważniejsze i kształtujące naszą Ojczyznę i nas samych na najbliższe 5 lat a może nawet na dziesięciolecia. Mamy więc mało czasu aby zastanowić się nad racjonalnym wyborem, który będzie dla nas jako Polaków najlepszy. Niedziela będzie tym dniem, w którym dokonamy wyboru pomiędzy szansą na trwanie i przetrwanie Polski a jej powolnym upadkiem. Niektórzy powiadają, że PiS i PO to jedno zło a tym samym, że A.Duda i R. Trzaskowski są jednako źli dla Polski. Uważam, że tak nie jest, ale nawet tak myśląc należy jednak wybrać pomiędzy "lepszym" dla Polski "złem" a "złem" katastrofalnym a tą katastrofę gwarantuje nam R. Trzaskowski. Katastrofę w obszarach: - tęczowej ideologizacji polskiej przestrzeni publicznej (LGBTQ+), - realnym poprzez możliwe kolejne rozbicie dzielnicowe Polski a tym samym jej powolnym zanikaniu i stawaniu się landem unijno-niemieckim, - ustrojowym państwa przejawiającym się w paraliżu decyzyjnym kończącym się być może nowymi przedterminowymi wyborami parlamentarnymi, - zwijania gospodarczego i społecznego Polski. I tak naprawdę wystarczy wskazać tylko te cztery kwestie, aby zagłosować na A. Dudę, bo każda z nich w swoim zakresie zawiera chyba całość planu R. Trzaskowskiego, złego dla Polski planu. Każdy ze wskazanych obszarów wydaje się mieć część wspólną: odzyskanie władzy przez totalnych i doprowadzenie do tego, co już było a tym samym powolną likwidację Polski. Źródło: tnij.tcz.pl/?u=7f736d ?: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :).

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx3 
 • +3

  Ela_gość

  07.07.2020, 11:18

  ....eeee...że co ?

  "Kolejne rozbicie dzielnicowe Polski" ??? Proponuję mnie TVN-u, mniej TVPiS-u, więcej własnego rozumu. W pierwszej turze nie głosowałam ani na Dudę, ani na Trzaskowskiego, ale jak czytam takie głupoty jak wyżej, to coraz bardziej utwierdzam się w swojej decyzji na temat drugiej tury. Ja nie chcę Polski, w której kto nie z PiS-em to wróg, to gorszy sort, to chamska hołota itd itp. Mam męża, trójkę dzieci, jesteśmy mocno praktykującymi katolikami, ale nie popieram biskupów, którzy w imię swoich własnych interesów i mamony, sprzymierzyli się z rządem. Nie popieram związków zawodowych, które zamiast bronić praw pracowniczych, kolaborują z rządem - zaczęło się od AWS-u i niestety z przerwami trwa to do dzisiaj. Nie ma co ukrywać - konflikt PiS versus PO dzieli społeczeństwo, ale różnica polega na tym, że Trzaskowski jeszcze nie zdążył mnie obrazić, nie zrobił ze mnie hołoty, nie pokazał mi ( jak pewna posłanka ) środkowego palca. Mój kandydat odpadł w pierwszej turze i jak na razie waham się co do mojego udziału w głosowaniu podczas drugiej tury, ale urzędujący prezydent swoimi krzykami powolutku zaczyna mnie do tego przekonywać. Nie dlatego, żeby zagłosować za kolejnym partyjniakiem Trzaskowskim, ale dlatego żeby zagłosować przeciwko Dudzie. Nie wiem, czy będzie lepiej, ale na pewno nie będzie gorzej. Prezydent powinien bronić wszystkich Polaków niezależnie od wyznania, orientacji seksualnej czy pochodzenia, a nie reprezentować wyłącznie swoich wyborców. Trzaskowski odbierze Wam 500+ ... ? BZDURA - tylko polityczny samobójca by się na to zdecydował. Trzaskowski zezwoli na śluby par homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci ? Podwójna BZDURA - to tego potrzeba dwóch rzeczy - politycznego samobójcy i zmiany konstytucji - nigdy nie zbierze się 307 posłów, żeby to poprzeć. Z trójki moich dzieci, dwoje jest adoptowane. Procedury, które musieliśmy przejść są tak rygorystyczne, że czasami człowiek aż miał chwile zwątpienia. W Polsce niemal niemożliwa ( ale prawnie dozwolona ) jest adopcja przez osobę nie będącą w związku małżeńskim - na ogół ośrodki adopcyjne preferują małżeństwa. Nie znam ośrodka adopcyjnego, który dopuściłby osobę żyjącą w związku homoseksualnym do adopcji, a w trakcie procesu jesteśmy tak sprawdzani, że jest to nie do ukrycia. Duda straszy LGBT, Niemcami, TVN-em ( podobno stacja niemiecka, a tak naprawdę jej właścicielem jest amerykańska grupa Discovery , a w końcu USA to nasz przyjaciel ), jest przeciwny szczepionkom na grypę czy koronawirusa - sorry, ale mam dość jego krzyków.

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
  -3

  Ewa_gość_gość

  08.07.2020, 00:03

  Zdrowie Trzaskowskiego !-

  Bosak wypije za zdrowie Trzaskowskiego !-Cywilizowana polonia na zachodzie Europy i w Polsce zagłosuje za Trzaskowkim ! To człowiek z kręgosłupem moralnym! Duda uniewinnił gwałciciela niepełnoletniej dziewczyny !! Katoliku czy to popierasz

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  08.07.2020, 10:53

  Mieszane uczucia !!

  Duda jak milczy sprawia wrażenie że myśli ta jak się wypowiada wrażenie znika! Trzaskowski gwarantem stabilizacji i Cywilizacji , Duda to powrót do Ciemnogrodu ! Czy można zaufać osobie która ułaskawia gwałciciela niepełnoletniej dziewczynki i mówi o sobie że jest Katolikiem ! ?

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx1 
 • +1

  kika_gość

  07.07.2020, 10:33

  O godz. 9 po Manhattanie latali z ulotkami przyd**asy Dudy ale tak sprintowali jak by się bali, że Rafał ze swoją ekipą ich goni.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • -5

  Lola_gość_gość

  07.07.2020, 10:48

  Chyba Ty się balas

  Cytuj
  IP: 188.147.xx2.xx5 
 • My wiemy _gość

  07.07.2020, 10:50

  Ten duda to ma nie pokolei w głowie zachęca do nieróbstwa kłamie jak gębę otworzy zrobił patologię z Polski ma 1 długopis i nie wie co podpisuje wypuszcza pedofili z więzienia i kryje ich w kościołach pozwala na terror milicyjny. Tylko Trzachu zrobi pożądek z marionetką raz dwa,Trzachu prezydentem Polaków i nikt tego nie zmieni jesteśmy razem za nim wszyscy nawet dzieci śpiewają o prezydencie Polski Panu Trzaskowskim

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx5 
 • Prawda Czasu__gość_gość_gość_g__gość

  08.07.2020, 00:08

  Trzaskowski - Prezydentem RP !!

  Trzaskowski to człowiek z kręgosłupem moralnym - Cywilizowany , Duda bez kręgosłupa moralnego, uniewinnił gwałcicta ,

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx0 
 • -2

  miejscowa_gość

  07.07.2020, 11:17

  tylko bydło

  od Trzaskoskiego Bosaka i Hołowni straszy ludzi zarazkami. Idziemy wybrać nam człowieka co to dba o naród a nie jakieś typy co to tylko dla siebie. Premier już powiedział co i jak a nie straszenie koroną i opluwanie patriotów! Rząd sobie poradził z tym wszystkim. Jest wolność wyznania i każdy prawdziwy Polak wie jak dać swój glos aby dla wszystkich było dobrze. Co nam totalniacy chcą dać żeby polska rodzina miała i zżyła jak wszystkie inne rodziny na świecie? Tylko zabrać i samemu się nachapać! a o moich dzieciach tylko PiS myśli a nie jakieś Bosaki czy Trzaskoskie! O Hołowni nie napisze bo to anty kościelna świnia a nie człowiek z naszej ojczyzny!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx3 
 • Ela_gość

  07.07.2020, 11:20

  Cały PiS..

  Bydło, świnia - ot cały PiS i ich szacunek dla przeciwników politycznych

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 

  Tak właśnie _gość

  07.07.2020, 12:47

  Tak wygląda kupiona dusza za 500zł i jej brednie w amoku pisdowskim pisane, wszystko się jej myli nawet nie wie jak wygląda 6 rano żeby wstać do pracy tylko brudne łapy wyciaga po moje podatki porostu obłęd pewnie jeszcze ta dusza ma czerwone oczy od wściekłości że Pan prezydent Trzaskowski wygra

  Cytuj
  IP: 109.197.xx7.xx5 
  +1

  Ewa_gość_gość

  08.07.2020, 11:03

  Urojenia !?

  Zwolennicy kłamstw Morawieckiego zapytajcie czy spłacił już zobowiązania po ojcu Kornelu Morawieckim i niech powie ile zaciągnął pożyczki z banków komercyjnych na wypłaty 500 plus oraz jakie jest zadłużenie Polski i jak ją zadłuża miesięcznie !! Dlaczego nie wyciąga wniosków związanych z wyprodukowanych bezpodstawnie kart wyborczych ! Co z rekompensatą za prąd !! Gdzie tysiące mieszkań!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx1 
 • jam_gość

  07.07.2020, 13:40

  Przecież wyboru niema... nieważny głos każdy powinien zrobić bo wstyd mieć kogokolwiek z tych kandydatów...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
 • miejscowa_gość

  07.07.2020, 13:49

  powiem NIE

  "Tak wygląda kupiona dusza za 500zł i jej brednie w amoku pisdowskim pisane, wszystko się jej myli nawet nie wie jak wygląda 6 rano żeby wstać do pracy tylko brudne łapy wyciaga po moje podatki porostu obłęd pewnie jeszcze ta dusza ma czerwone oczy od wściekłości że Pan prezydent Trzaskowski wygra"

  mnie nie kupili bo dusza należy do Pana boga a co dostaje na dzieci to się należy każdej Polskiej rodzinie. Nienawiść do mądrych przeszywa dusze melomanów z totalnej opozycji i niszczy narodowe wartości naszego kraju. Jak wygra Czosnkowski to najlepszy naród znów będzie musial wyjezdzac za chlebem z ojczyny łona! Chamstwa mamy dość i mówimy wam NIE! Kazda matka co ma 3 dzieci ma prawo je wychować bo nie zawsze ojców stać na utrzymanie to państwo musi pomagać. Nasz poseł o tym mowil często ale wrogowie kraju zakrzykują szacunek i odwage wypowiedzi!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xxx 
 • +1

  Ela _gość

  07.07.2020, 14:57

  Naród ...

  Naród, powiadasz, będzie musiał wyjechać za chlebem, jak wygra Trzaskowski. To pewnie córka Dudy przewidziała przyszłość i nie siedzi w tym ( ja mówi PAD ) kraju idealnym dla młodych, tylko zarabia w Wielkiej Brytanii ?

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 

  Gość_gość_gość

  07.07.2020, 16:07

  .....

  Do roboty! I kup sobie pigułki!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx7 
 • -3

  maniek_gość

  07.07.2020, 14:37

  wybór należy do Ciebie

  DESER DLA NAIWNYCH !! 1)Autor antypolskiej rezolucji przeciwko Polsce w parlamencie Unii Europejskiej 2) Trzaskowski mówił o porozumieniu polityków jego formacji z urzędnikami w Brukseli w sprawie zamrożenia unijnych środków dla Polski do czasu przejęcia rządów przez Platformę Obywatelską. 3)Uczestnik spotkań tajnej Grupy Bilderberg wywodzącej się od stowarzyszeń wolnomularskich, niejasnych interesów międzynarodowych a nie interesów Polaków i Polski. 4) Obietnice spełnione 4 na 59 wszystkich jako Prezydent Warszawy 5)Ratusz Warszawy pod wodzą Rafała Trzaskowskiego nie wypłaca nie i chce wypłacać odszkodowań przyznanych mieszkańcom poszkodowanym przez mafię reprywatyzacyjną. Ratusz Warszawy pod wodzą (Rafała Trzaskowskiego) skarży decyzje dotyczące przyznania odszkodowań dla poszkodowanych lokatorów przez mafie reprywatyzacyjne. 6) Zwolennik osiedlania w Polsce Islamskich Migrantów 7) Po co lotnisko w Polsce jak jest w Berlinie (kierunek prowadzonej polityki) 8) Wielomilionowe dotacje z publicznych pieniędzy (granty) dla środowisk promujących transwestytów i homoseksualistów - pieniądze można by było przeznaczyć dla dzieci wprowadzanie karty lgbt 9) Rekordowe na poziomie praktycznie nie spotykanym w innych samorządach kompletnie nieuzasadnione horrendalnie wysokie podwyżki cen wywozu śmieci w innych samorządach obniżki cen wywozu śmieci np. Chełm. 10) Wypłaty rządowych mikropożyczek dla przedsiębiorców na skandalicznie niskim poziomie 7%, gdy w tym samym momencie np. w Gorzowie Wielkopolskim - 92%. 11) Zaufany asystent Bronisława Geremka 12) Wielowątkowa afera jednej z najdroższych oczyszczalni ścieków na świecie oczyszczalni Czajka 13) Rozwożenie Warszawskich fekaliów po całej Polsce(Rafał Trzaskowski kompletnie bezradny wobec awarii Oczyszczalni sytuację musiał ratować rząd PIS 14) Doprowadzenie do gigantycznej katastrofy Ekologicznej sytuację musiał ratować rząd PIS 15) Fatalny stan finansów Warszawy. 16) Jak pojawił się KORONAWIRUS to uciekł na L4 17)Zablokowanie strategicznych dla Polski inwestycji 18) Rafałowi Trzaskowskiemu nie udała się nawet najprostsza w prowadzeniu hodowla kóz. Stado kóz, które było hodowane z publicznych pieniędzy w Warszawie praktycznie całe wyzdychało choć kozy są najprostsze w hodowli 19)Partia Trzaskowskiego to Reali przeciwnicy programu 500+ a zwolennicy migrantów .20) szczodrobliwy Trz. na ulicy wrecza emerytce zbierajacej na leki...20gr ,21)Przedwczesne zbieranie podpisow.22)jako poseł głosował przeciw ustawie obniżającej wiek emerytalny.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx3 
 • Ewa_gość_gość

  08.07.2020, 11:10

  Trzaskowski - Prezydentem RP !!

  To jedyny Cywilizowany i z kręgosłupem moralnym człowiek który nie będzie biegał nocną porą do prezesa !! Duda jak milczy sprawia wrażenie że myśli, a jak się wypowiada wrażenie znika! Cywilizacja lub Ciemnogród ! Polonia na zachodzie za Trzaskowskim i młodzież w Polsce oraz inteligencja !!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx1 
 • +1

  kika_gość_gość_gość

  07.07.2020, 15:10

  "Chyba Ty się balas"

  Uciekający poseł Sellim to widok fascynujący.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • Anna_gość

  07.07.2020, 15:24

  ".. . ale różnica polega na tym, że Trzaskowski jeszcze nie zdążył mnie obrazić, nie zrobił ze mnie hołoty, nie pokazał mi ( jak pewna posłanka ) środkowego palca."

  Trzaskowski pokazał ci środkowy palec głosując przeciw obniżeniu wieku emerytalnego. Pokazał też nam środkowy palec skarżąc Polskę do Niemiec. Pokazał śtodkowy palec spuszczajac góvvna do Wisły

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx7.xx2 
 • -1

  kika_gość

  07.07.2020, 15:24

  "Chyba Ty się balas"

  Gdzie mój komentarz , czy Sellim nie jest posłem?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx8 
 • Lola_gość_gość

  07.07.2020, 15:43

  Idź ze skiknij po bułkę

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • Lola_gość_gość

  07.07.2020, 15:44

  Głosujmy na Dude !Trza utrzeć nosa Trzaskowskiemu i jego bandzie .....

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • nic się nie poprawi_gość

  07.07.2020, 18:06

  zacznijcie w końcu myśleć

  Niema na kogo głosować! Naród jest tak głupi że nie wiem jak to skomentować, nie uczy się na błędach. Partie które skłóciły Polskę nadal walczą o władzę i nadal nic się nie zmieni, zacznijcie myśleć ludzie PiS i PO już były, a Wy nadal na nich głosujecie, znowu będziecie narzekać! PiS oddajcie moje pieniądze każdy coś dostał a single mają tylko zapier*alać! PO będzie potrzebowało wazeliny dużo bo będzie Unii w d*pę wchodzić ze wszystkim co się da, nie prubując się dogadać.

  Odpowiedz
  IP: 185.135.xxx.xx3 
 • -1

  Lola_gość_gość

  07.07.2020, 18:47

  Ty słuchaj obniżył Ci podatek dochodowy z 18 na 17

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • -1

  X42_gość

  07.07.2020, 20:17

  "Ty słuchaj obniżył Ci podatek dochodowy z 18 na 17"

  Jemu nie obniżył - bo to menel który pracą się nie zhańbił. Nie wie co to praca.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx5.xx8 
 • -1

  xxx_gość

  07.07.2020, 20:51

  Sam jesteś menel. mam stałą pracę. Serio? Aż 1% gdy inni dostają 500+ co miesiąc, małolaty nie muszą płacić podatków, emeryci dostali 13tki, bony na wakacje dla rodzin... Tak tanio to ja się nie sprzedam

  Cytuj
  IP: 185.135.xxx.xx3 
 • -2

  ghty_gość

  07.07.2020, 20:59

  Kończymy z rozdawnictwem głosujemy na rafała !

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx4.xx5 
 • -1

  Lola_gość_gość

  07.07.2020, 21:21

  Jakie rozdawnictwo kur** ja się pytam ???w każdym porządnym państwie są świadczenia na dzieci Dania,Anglia Niemcy Belgia itd i co tam też jest rozdawnictwo?ch** Was strzela zazdrosnicy chamscy,to są pieniądze dla rodzin na dzieci bo rodzinom należy pomagać i ch** Wam do tego

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx9 
  -1

  Lola_gość_gość

  07.07.2020, 21:22

  Skończyć to trzeba z Wami Peowcami chamami burakami bez kultury, PiS wygra i Wam pokaże

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx9 
 • +1

  JAN_gość_gość_gość

  07.07.2020, 21:31

  x

  ""Kolejne rozbicie dzielnicowe Polski" ??? Proponuję mnie TVN-u, mniej TVPiS-u, więcej własnego rozumu. W pierwszej turze nie głosowałam ani na Dudę, ani na Trzaskowskiego, ale jak czytam takie głupoty jak wyżej, to coraz bardziej utwierdzam się w swojej decyzji na temat drugiej tury. Ja nie chcę Polski, w której kto nie z PiS-em to wróg, to gorszy sort, to chamska hołota itd itp. Mam męża, trójkę dzieci, jesteśmy mocno praktykującymi katolikami, ale nie popieram biskupów, którzy w imię swoich własnych interesów i mamony, sprzymierzyli się z rządem. Nie popieram związków zawodowych, które zamiast bronić praw pracowniczych, kolaborują z rządem - zaczęło się od AWS-u i niestety z przerwami trwa to do dzisiaj. Nie ma co ukrywać - konflikt PiS versus PO dzieli społeczeństwo, ale różnica polega na tym, że Trzaskowski jeszcze nie zdążył mnie obrazić, nie zrobił ze mnie hołoty, nie pokazał mi ( jak pewna posłanka ) środkowego palca. Mój kandydat odpadł w pierwszej turze i jak na razie waham się co do mojego udziału w głosowaniu podczas drugiej tury, ale urzędujący prezydent swoimi krzykami powolutku zaczyna mnie do tego przekonywać. Nie dlatego, żeby zagłosować za kolejnym partyjniakiem Trzaskowskim, ale dlatego żeby zagłosować przeciwko Dudzie. Nie wiem, czy będzie lepiej, ale na pewno nie będzie gorzej. Prezydent powinien bronić wszystkich Polaków niezależnie od wyznania, orientacji seksualnej czy pochodzenia, a nie reprezentować wyłącznie swoich wyborców. Trzaskowski odbierze Wam 500+ ... ? BZDURA - tylko polityczny samobójca by się na to zdecydował. Trzaskowski zezwoli na śluby par homoseksualnych i adopcję przez nie dzieci ? Podwójna BZDURA - to tego potrzeba dwóch rzeczy - politycznego samobójcy i zmiany konstytucji - nigdy nie zbierze się 307 posłów, żeby to poprzeć. Z trójki moich dzieci, dwoje jest adoptowane. Procedury, które musieliśmy przejść są tak rygorystyczne, że czasami człowiek aż miał chwile zwątpienia. W Polsce niemal niemożliwa ( ale prawnie dozwolona ) jest adopcja przez osobę nie będącą w związku małżeńskim - na ogół ośrodki adopcyjne preferują małżeństwa. Nie znam ośrodka adopcyjnego, który dopuściłby osobę żyjącą w związku homoseksualnym do adopcji, a w trakcie procesu jesteśmy tak sprawdzani, że jest to nie do ukrycia. Duda straszy LGBT, Niemcami, TVN-em ( podobno stacja niemiecka, a tak naprawdę jej właścicielem jest amerykańska grupa Discovery , a w końcu USA to nasz przyjaciel ), jest przeciwny szczepionkom na grypę czy koronawirusa - sorry, ale mam dość jego krzyków."

  Mądra wypowiedz Trzaskowski może nie jest doskonały ale nie dzieli Polaków ,Co do przekrętów to Platforma mogłaby sie uczyć od PIS

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • maniek_gość_gość

  08.07.2020, 10:20

  mądra wypowiedź?

  Nie dzieli, bo jeszcze nie doszedł do władzy, nie bądźcie naiwni, facet, który nie ma żadnego programu wyborczego, który nie potrafi zarządzać miastem, a chce Polską, facet, który kłamie na każdym kroku i obiecuje" gruszki na wierzbie", uśmiecha się ironicznie, tłumacząc chamskie zachowanie, swego bojówkarza Nitrasa. Facet, o którym Leszek Miller powiedział, że jest amantem i to wszystko, co może zaoferować. Rafał, Trzaskowski, jako prezydent Warszawy, odwołuje się od wyroków sądu, żeby nie płacić ludziom odszkodowań za utracone kamienice, czy tak wygląda osoba, która mówi, że będzie dbać o obywatela? Człowiek, który twierdzi, że jest apolityczny, będąc wiceprzewodniczącym partii. Zero moralności uczciwości i programu dla Polski. Nie płaczcie potem, że macie źle w kraju, jeśli go wybierzecie. Pomyślcie, co PO zrobiło dobrego dla Polski, dla przeciętnego obywatela? Kto pomógł przedsiębiorcom, w czasach pandemii ? A ci pierwsze, co zrobili, po otrzymaniu pomocy, to obniżyli stawki godzinowe pracownikom, tłumacząc się kryzysem:-) Kto walczy o Polskę w Unii? PO, które śle donosy, kto pozwolił na to, żeby rzekomo wolny rynek w unii, stosował politykę protekcjonalną wobec firm niemieckich i francuskich? Właśnie dzisiaj ma być głosowana ustawa, w parlamencie europejskim, dotycząca transportu ciężarowego, nakazująca polskim firmom transportowym powrót bez ładunku do kraju, po to by wykluczyć ich, jako konkurencję :-). Takie jest prawdziwe oblicze Unii , nowi członkowie mają przestrzegać prawa i siedzieć cicho i potulnie, starzy, mogą wszystko. I nawet jeśli, Polska wygra w sądzie europejskim, tak jak z płaceniem podatku, przez zachodnie markety, to i tak Unia się odwołuje i dalej go nie płacą. Przestańcie wierzyć, że Unia jest dobrą ciocią, która daje Polsce kasę, po to, żeby kraj rósł w siłę, dają kiedy mają interes.Kto dopuścił do sprzedaży majątku narodowego w obce ręce i uzależnienie naszej gospodarki? Kto sprawił, że staliśmy się państwem, który istnieje po to, by byyć rynkiem zbytu i dostarczycielem taniej siły roboczej ? Zapomnieliście, jak ludzie pracowali na umowy śmieciowe, za 4 zł na godz. A pan Komorowski twierdził, odpowiadając młodej dziewczynie, która skarżyła mu się na swój kiepski los, że musi zmienić pracę, albo wziąć kredyt :-) I nigdy nie było na nic pieniędzy. a zadłużenie rosło. I jeszcze to rozdawnictwo, 500 plus itd.. Jak Pis to wprowadził to PO krzyczało, że zawali się budżet, a potem chcieli dawać 1000 plus :-). Opinia, że 500 + to tylko patologia, jest krzywdząca dla wielu normalnych rodzin, które dzięki temu mogą normalnie funkcjonować. I nie jest to żadne rozdawnictwo, bo z każdej "pięćsetki" wraca do budżetu 94,50 zł samego Vat-u, nie licząc podatku dochodowego, które płacą firmy. Poza tym w całej "starej europie" są zasiłki rodzinne i tam jakoś nikt nie mówi, że to rozdawnictwo. Nie twierdzę, że Pis jest ideałem, bo nie jest, ale myślę, że zrobili najwięcej, dla zwykłych ludzi, ze wszystkich rządów.a przede wszystkim nie dadzą sobie wcisnąć wszystkiego, co nam każe Unia. Do Pani, która twierdzi, że nie zna ośrodka adopcyjnego, który zezwoliłby na adopcję, przez homoseksualistów, oczywiście, że nie ma, bo nie ma takich przepisów, ale jeśli rząd przyjmie unijne wytyczne i uchwali takie prawo, to taki ośrodek nie będzie miał nic do gadania. Każdy ma prawo wyboru, czasem trzeba wybrać mniejsze zło, nie ma ideału, ale NIE, dla Trzaskowskiego. Nie wierzcie, w to, że on będzie łączył, najwyżej swoich kolesi. Widać to choćby w senacie. gdzie Pan Grodzki, celowo opóźnia wszystkie inicjatywy rządu. Określenie hołota dotyczyło opozycyjnej części sejmu, nie wiem dlaczego niektórzy biorą to do siebie. Zresztą opozycja zachowując się tak, jak się zachowuje niestety potwierdza słuszność tego określenia. Szybko zapomnieliście, co powiedział Neuman o Tczewie i polityce, jaką prowadzi Po ? Kłamstwo, kłamstwo i układy.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx2 

  Ewa_gość_gość

  08.07.2020, 11:14

  Mieszane uczucia !!

  Duda i PiS kroczy małymi kroczkami do unicestwienia Narodu polskiego jak to powiedział były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz! Podłością być trollem PiS i przedstawicielem PiS jak Duda , Karczewski, Witek itp POLSKO POWSTAŃ Z KOLAN

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA