Bezpiecznie na prostej drodze? Obalamy ten mit

Droga krajowa nr 91 w Tczewie zostanie wyremontowana (fot. tcz.pl)
Tczew - Bezpiecznie na prostej drodze? Obalamy ten mit
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

Proste odcinki drogi "prowokują" kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do zwiększania prędkości z jednoczesnym zmniejszeniem skupienia na drodze. Takie połączenie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo powstania wypadku. Dodatkowym czynnikiem, negatywnie wpływającym na bezpieczeństwo, w szczególności na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych jest możliwość wyprzedzania innych pojazdów - uważanego powszechnie za najbardziej niebezpieczny wśród manewrów w ruchu drogowym.

- Wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku ponad 3800 miało miejsce na prostych odcinkach dróg. Biorąc pod uwagę geometrię drogi stanowi to prawie 80% wszystkich zdarzeń. To właśnie proste odcinki dróg cechuje największe prawdopodobieństwo śmierci w wyniku wypadku drogowego. W poprzednie wakacje w tym z pozoru bezpiecznym miejscu zginęło 406 osób, gdzie w wypadkach na zakrętach dróg, uważanych za bardziej niebezpieczne, śmierć poniosło 129 uczestników ruchu drogowego. - informują policjanci.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +2

  Co to za zdjęcie?_gość

  22.07.2019, 08:14

  Tcz kłamie? Jaki remont?

  Droga krajowa nr 91 w Tczewie zostanie wyremontowana (fot. tcz.pl)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx3 
 • +6

  Nick_gość

  22.07.2019, 08:33

  Pierwszy mit to ten, że jak "nie stoją i nie suszą" to można zapi.er.d.a.lać. w zamian za prawko masz przestrzegać KRD. Nie pasi to oddajesz prawko do starostwa i kupujesz miesięczny. Połowa zniczy byłoby mniej.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xxx 
 • gosc_gość_gość

  22.07.2019, 11:20

  Szkoda słów

  Co mnie statystyki. Statystycznie Polak zarabia około 4 tyś bo do statystyki wlicza się wszystkich nawet władzę. Rząd daje przykład rozbijania się samochodami BOR. Ludzi trzeba uczyć myślenia na drodze a nie pokazywać im śmieszne statystyki a przede wszystkim pokazać wzorce którymi powinni być rządzący.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx0.xx5 
 • +1

  Ktoś_gość

  22.07.2019, 11:49

  Z Twojego punktu widzenia tak wygląda - otoczenia itp. Większość mojej najbliższej rodziny i znajomych zarabia właśnie w granicach tych 4 tyś. Dla kogoś innego większość otoczenia zarabia np. ok 10tyś na miesiąć.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx1 
 • -1

  leszcz_gość

  22.07.2019, 22:03

  "Z Twojego punktu widzenia tak wygląda - otoczenia itp. Większość mojej najbliższej rodziny i znajomych zarabia właśnie w granicach tych 4 tyś. Dla kogoś innego większość otoczenia zarabia np. ok 10tyś na miesiąć."

  No ale to jest brutto. No i on miał na myśli jedną pensję a nie rodzina+ znajomi :)

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx6.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.