Czym zajmowali się strażacy w minionym tygodniu?

Straż pożarna (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Czym zajmowali się strażacy w minionym tygodniu?
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 05.02.2018 roku do 11.02.2018 roku zanotowano łącznie 16 zdarzeń, z czego 6 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


05.02.2018 r. - Waćmierek, gm. Tczew - wypadek drogowy

Do zdarzenia, w którym brały udział 2 samochody osobowe, Audi A6 i VW Bora, doszło na drodze krajowej nr 22. Jedna osoba została zabrana do szpitala. W usuwaniu skutków wypadku brały udział 2 zastępy: z JRG w Tczewie oraz z OSP w Gniszewie.

09.02.2018 r. - Opalenie - pożar samochodu

Po przyjeździe na miejsce zastano samochód dostawczy, Peugeot Boxer, całkowicie objęty płomieniami. Pojazd znajdował się na prywatnej posesji, w pobliżu zabudowań. Pożar ugaszono po podaniu, na palący się samochód, jednego prądu piany. W akcji gaśniczej brały udział zastępy z OSP w Opaleniu i Gniewie oraz zastęp z JRG w Tczewie.


09.02.2018 r. - Tczew ul. Wąska - zatrucie tlenkiem węgla

Do zatrucia doszło podczas kąpieli, w wyniku niesprawnego piecyka gazowego. W momencie przyjazdu na miejsce zastępu straży, Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy osobie poszkodowanej. Przy pomocy detektora gazowego sprawdzono sąsiednie mieszkania w budynku, w których również stwierdzono obecność tlenku węgla. Pomieszczenia zostały przewietrzone a uszkodzony piecyk został odłączony przez przybyłe na miejsce Pogotowie Gazowe. Do szpitala została zabrana 1 osoba. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie.

10.02.2018 r. - Pelplin - wypadek drogowy

Do wypadku, z udziałem 2 samochody osobowe, Opel Astra i Renault Laguna, doszło na ulicy Mickiewicza. W wyniku zderzenia, 2 osoby podróżujące pojazdami zostały zabrane do szpitala. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział zastępy z JRG w Starogardzie Gdański, z JRG w Tczewie oraz zastęp z Posterunku JRG w Pelplinie.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA