W Pelplinie rusza Program Grupy Energa "Dynamiczni Seniorzy z energią"

(fot. pelplin.pl)
Tczew - W Pelplinie rusza Program Grupy Energa "Dynamiczni Seniorzy z energią"
Program Grupy Energa "Dynamiczni Seniorzy z energią" dedykowany jest osobom w wieku 55+ , które chcą aktywnie spędzać czas. Działania Grupy Energa skupiają się wokół ułatwienia im dostępu do opieki medycznej, profilaktyki prozdrowotnej i do zachęcania w uczestniczeniu w życiu kulturalnym i społecznym w swoim regionie.

Program promuje zdrowy styl życia i działania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Wiosną i jesienią (5 spotkań wiosną oraz 10 jesienią) odbędą się regularne zajęcia sportowe prowadzone we współpracy z AWFiS. Ponadto w ramach programu odbędą się Gminne Dni Seniora, na których można będzie skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, warsztatów i wykładów. Nowością w tegorocznej edycji programu będzie Olimpiada Seniorów, która odbędzie się jesienią 2018 roku w Gdańsku. Podczas Olimpiady, Seniorzy z gmin współrywalizować będą między sobą na specjalnie przygotowanym torze.

Celem działań jest nie tylko poprawa kondycji czy zdrowia, ale również integracja lokalnej społeczności i wzbogacenie oferty kulturalnej przeznaczonej dla osób starszych.


Zajęcia w Pelplinie, będą się odbywać w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1, ul. Sambora 5a, 83-130 Pelplin w poniedziałki w godz. 11.00-13.00. Pierwsze zajęcia zaczynają się 21.05.2018

Zapisy są przyjmowane bezpośrednio w Sekretariacie Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie lub pod nr. tel: 602-198-783

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • tczewianin_gość

  15.05.2018, 15:30

  Program Grupy Energa "Dynamiczni Seniorz

  Jak burmistrzem jest PiS-owiec to i są programy Energii, Mieszkanie + itp.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx2 
 • +1

  OLO_gość_gość

  15.05.2018, 19:42

  Energa niech spuści ceny za prąd. Od chorób jest NFZ

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.