Pomogą zrealizować plany i zamierzenia

Karolina Kozera i Łukasz Brządkowski zapraszają do współpracy (fot. mat. starostwa)
Tczew - Pomogą zrealizować plany i zamierzenia
Trwa realizacja projektu "Trzy filary - Bank Partnerów Lokalnych". Przedsięwzięcie ma zachęcać trzy sektory - publiczny, biznesowy i pozarządowy do większego zaangażowania w pozyskiwanie środków unijnych oraz wzmacniać lokalne partnerstwo na rzecz rozwoju poszczególnych miejscowości powiatu. Istotną rolę w zadaniu odgrywają animatorzy lokalni.

Starostwo Powiatowe realizuje projekt od września tego roku. W ramach zadania w Tczewie działa dwóch animatorów - Karolina Kozera i Łukasz Brządkowski. Ich głównym zadaniem jest aktywizowanie społeczności do podejmowania wspólnych działań, pobudzanie lokalnych inicjatyw i pomoc w rozwiązywaniu problemów dotykających mieszkańców miasta. Jak to się odbywa w praktyce? Pierwszym krokiem jest rozpoznanie problemu. Każda grupa czy osoba ma swoje specyficzne potrzeby, które nie zawsze potrafi zdefiniować. Animator pomaga określić dokładnie, gdzie leży problem i stworzyć odpowiedni plan działania, żeby go skutecznie rozwiązać. Udziela wsparcia na każdym etapie realizacji planu, aż do jego finalizacji. Jednak nawet najlepszy pomysł nie będzie mógł być zrealizowany bez odpowiednich środków finansowych, dlatego rolą animatora jest też informowanie o możliwościach zdobywania funduszy, przede wszystkim ze środków unijnych.

- Animator spełnia rolę doradcy i pomocnika. Naszym zadaniem jest dotarcie do grup i osób aktywnych i ich wsparcie, aby osiągnąć wspólny cel - poprawę jakości życia w naszym mieście. Do nas może zgłosić się każdy - wszystkie osoby aktywne, które dostrzegają problemy w swoim otoczeniu i mają pomysł jak je rozwiązać. Mogą to być grupy formalne, nieformalne a także osoby indywidualne - podkreślają animatorzy projektu.

Osoby zainteresowane współpracą z animatorami, proszone są o kontakt drogą mailową na adresy: karolina-kozera@wp.pl i lukaszbrzadkowski@wp.pl.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • nikt_gość

  30.11.2009, 08:52

  lubię rude ;D

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx3 
 • miszcz!_gość

  30.11.2009, 11:06

  Ja też :D

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx4 
 • hmmmm_gość

  30.11.2009, 13:17

  lubie z ródą bródką:)

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xx2 
 • S_gość

  30.11.2009, 14:17

  A kto nie lubi :D

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx0.xx9 
 • +1

  pppppp_gość

  30.11.2009, 17:06

  Fajna ta Pani :)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xxx.xx5 
 • Rogi

  30.11.2009, 19:36

  Może nie na temat, ale też od razu rzuciła mi się w oczy. :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.