Strażacy apelują o regularne przeglądy instalacji kominowych

Ciężki samochód ratownictwa technicznego strażacy otrzymali na początku roku (fot. tcz.pl)
Tczew - Strażacy apelują o regularne przeglądy instalacji kominowych
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 13. do 19. lutego zanotowano łącznie 27 zdarzeń, z czego 10 stanowią pożary, zaś 17 to miejscowe zagrożenia.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Ważniejsze zdarzenia

13.02.2012 r. Tczew ul. Lecha - obecność tlenku węgla w mieszkaniu

Na miejscu zdarzenia stwierdzono podwyższone stężenie tlenku węgla, zabezpieczono miejsce akcji oraz przewietrzono pomieszczenie mieszkalne. Zespół ratownictwa medycznego zdecydował o zabraniu 1 osoby do szpitala. Pogotowie gazowe ustaliło, że przyczyną występowania podwyższonego stężenia tlenku węgla była nieszczelność piecyka gazowego w łazience i odcięła dopływ gazu do niego. W działaniach udział brał 1 zastęp z JRG Tczew.

15.02.2012 r. Tczew, ul. Piaskowa - pożar mieszkania

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali pożar w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego. W mieszkaniu na piętrze, bezpośrednio nad pożarem, znajdowały się 4 osoby. Na palące się wyposażenia mieszkania podano prąd gaśniczy w natarciu, jednocześnie wentylowano klatkę schodową. Strażacy, którzy dostali się do osób znajdujących się w mieszkaniu na piętrze, przebywali z nimi w niezadymionym pomieszczeniu do czasu oddymienia klatki schodowej. Straty oszacowano na ok. 15 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia. W działaniach brały udział 4 zastępy z JRG Tczew.

W ubiegłym tygodniu zastępy PSP oraz OSP trzykrotnie brały udział w gaszeniu pożarów sadzy w przewodach kominowych. W związku z tym, prosi się właścicieli budynków o dokonywanie regularnych przeglądów instalacji kominowej.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  bert_gość

  21.02.2012, 06:46

  powinno sie karać a nie prosić, co chwilę można przeczytac że obowiązkiem jest czyszczenie przewodów kominowych i przeglądy przez kominiarzy, tylko kto to robi a kominiarze tylko twystawiają zaświadczenie i czysta kasa do kieszeni, a póżniej widzimy jak iskry z komina lecą

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx1 
 • -2

  gosc_gość

  21.02.2012, 18:17

  tak racja kominiarze nie wchodza wogule jestem mieszkancem ul.sambora 1 gdzie kominiaza na dachi nie widzialem od paru lat zeby czyscili tylko potrafia muwic ze nie ciagnie otwor wentylacyjny bo za szczele okna tylko ze te otwory wogulenie spradzali to jak stwierdzil to.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.