Sprawdź, jakie propozycje stacji rowerowych zgłosili mieszkańcy

Rower
Tczew - Sprawdź, jakie propozycje stacji rowerowych zgłosili mieszkańcy
Rower Metropolitalny coraz bliżej. Gdzie zdaniem mieszkańców powinny stanąć stacje, na których będziemy "parkować" jednoślady?

Zakończyły się konsultacje stołeczne dotyczące lokalizacji stacji roweru publicznego, jakie powstaną w ramach SYSTEMU ROWERU METROPOLITALNEGO.  W ramach konsultacji mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi mailowo, przez Facebooka oraz osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta.

- 5 lipca, na zakończenie konsultacji, odbył się warsztat z mieszkańcami w ramach comiesięcznego spotkania Zespołu ds. polityki rowerowej. 14 osób podzielonych zostało na dwie grupy, które pracowały nad mapą proponowanych lokalizacji, uwzględniając uwagi, jakie wcześniej zgłosili mieszkańcy. - mówi Grzegorz Pawlikowski, oficer rowerowy Tczewa.

Efekt prac obu grup to większa liczba stacji, a tym samym większa gęstość systemu. Ostatecznie mieszkańcy zdecydowali o 28 lokalizacjach (pierwotnie 22) po 5 rowerów, z wyjątkiem dworca PKP gdzie zostanie ich zlokalizowanych 15. Łącznie w Tczewie planowane jest zlokalizowanie w ramach systemu ok. 150 rowerów.

- Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie biorą udział w konsultacjach społecznych. Mamy nadzieję, że System Roweru Metropolitalnego spełni ich oczekiwania - mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

Mapę z rozmieszczeniem stacji po konsultacjach może zobaczyć na stronie www.rower.tczew.pl

Wdrożenie systemu w 14 miejscowościach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk/Gdynia/Sopot planowane jest na jesień 2018 r.

Projekt ,,Budowa Systemu Roweru Metropolitarnego OMG-G-S"  jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (Poddziałanie.9.1.1.) w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Koń Szyderca_gość

  17.07.2017, 09:51

  zwykle 2-4 osoby i kilku radnych

  "Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie biorą udział w konsultacjach społecznych".

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +1

  rover_gość

  17.07.2017, 17:00

  rower

  Witam chciałem napisać nowy temat odnośnie rowerów ,jednak zrezygnowałem ale muszę to napisać eh. Otóż jechałem ostatnio rowerem i niestety nie miałem ze sobą pompki i pomyślałem że są stacje napraw rowerów i tam pewnie można napompować....a tu porażka podjechałem do dwóch stacji aż miałem ciśnienie bo nie były sprawne ... Więc po co robią te stacje jak i tak nie patrzą na ich stan w póżniejszym czasie.Mam nadzieje że jak powstaną stacje rowerowe to będą sprawne rowery.....

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xxx.xx1 
 • +3

  adasdsa_gość

  17.07.2017, 20:26

  Też kiedyś chciałem skorzystać z narzędzi, ale na bulwarze... to co tam zastałem było straszne. Narzędzia do niczego się nie nadawały. Dodatkowo jeden zardzewiały "francuz". Było to w takim stanie, że aż obrzydzało człowieka jak dotykał to w rękach.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx3 
  +3

  gość_gość

  17.07.2017, 21:59

  To nie było robione dla ludzi tylko dla interesu...

  Cytuj
  IP: 84.38.xx8.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.