W dwudziestą rocznicę papieskiej wizyty odnawiają kapliczkę

(fot. mat. prasowe)
Tczew - W dwudziestą rocznicę papieskiej wizyty odnawiają kapliczkę
W czerwcu 2019 mija 20.rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i mszy homilijnej, jaką w Pelplinie odprawił ojciec święty. Z tej okazji spółka Inwest-Kom dokonała renowacji kolejnej kapliczki, tym razem w Gogolewie.

Renowację ceglanej kapliczki powierzono ekspertowi pracy z kamieniem i cegłą - panu Andrzejowi Tworkowskiemu. Z jego relacji wynika, że najtrudniejszy do odnowienia był czterospadowy dach kapliczki, który wymagał wymiany sporej ilości coraz trudniej dostępnych dachówek.

Ponadto naprawa objęła wyłomy w cegle, tynki we wnęce, których cześć została skuta, wzmocniona, a całość tynku zaimpregnowana i odmalowana. Sporo trudu i staranności wymagało także oczyszczenie i unormowanie spoin białej cegły. Poprawiony został również kamienny fundament, którego cokół miał nieprawidłowe odwodnienie.


Odnowiona kapliczka znajduje się w Gogolewie przy polnej drodze w kierunku Brodów Pomorskich i wpisuje się w przygotowywany sukcesywnie szlak kapliczek, na który składają się już cztery odrestaurowane kapliczki: w Tymawie, Piasecznie i dwie w Gogolewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  rysiekkk_gość

  05.06.2019, 08:15

  bałwanom stop

  i te przydrożne bałwany niczego nie wnoszą w przemianę ludzkich serc, szczególnie teraz , gdy wychodzą pedofilskie afery.

  Odpowiedz
  IP: 185.230.xx8.xx0 
 • -2

  Doktryna_gość

  05.06.2019, 08:54

  Właśnie tak masz myśleć, wyrzec się Boga i jakiejkolwiek wiary, później wartości moralne znikną, a od tego krótka droga do samozaglady. Smutni ludzie, głupi ludzie

  Cytuj
  IP: 178.235.xx4.xx8 
  +1

  Jotpecwaj_gość

  05.06.2019, 11:00

  do Doktryna

  Czesi dawno temu pozbyli się rozpasanej i pedofilskiej instytucji. Oni nie są moralnie gorsi od nas, i zagłada narodu też nie nastąpiła, wręcz odwrotnie. Nie siej katolickiej ciemnoty.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx3.xx4 
 • biblista_gość

  05.06.2019, 10:22

  prawda jest w Jezusie

  "Właśnie tak masz myśleć, wyrzec się Boga i jakiejkolwiek wiary, później wartości moralne znikną, a od tego krótka droga do samozaglady. Smutni ludzie, głupi ludzie"

  czy ja napisałem o wyrzeczeniu się Boga żywego czy nie oddawaniu czci kamieniom? Bóg nie mieszka w budynkach , ale jest żywym , Bogiem , widać ,żeś poganin

  Odpowiedz
  IP: 185.230.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.