Policjanci uczyli dzieci o bezpieczeństwie w sieci

Policjanci o bezpieczeństwie w sieci (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci uczyli dzieci o bezpieczeństwie w sieci

zobacz galerię zdjęć: 2
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wczoraj spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 i 11 w tym mieście. W ramach akcji „Bezpieczny w sieci” funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję.

Tczewscy mundurowi prowadzą spotkania profilaktyczne pn. „Bezpieczny w sieci”, które są skierowane do uczniów klas pierwszych w szkołach podstawowych. Wczoraj policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 10 i 11 w Tczewie.

- Podczas lekcji z uczniami policjanci mówili o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Mundurowi przypomnieli dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w Internecie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Stróże prawa ostrzegali pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.

Funkcjonariusze w trakcie spotkań uczulali dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślali, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami - to zapewni im bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa mundurowi mówili również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej

Drukuj
Prześlij dalej