Pomógł Tobie policjant? Zgłoś go do nagrody

Celem konkursu jest wyróżnienie funkcjonariuszy pomagającym ofiarom przemocy domowej (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomógł Tobie policjant? Zgłoś go do nagrody
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ogłasza III edycję ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu mundurowych, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Pewnie i w Tczewie znajdą się tacy funkcjonariusze.

Celem konkursu jest promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie, podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wsparcie mundurowych podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym, a także zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

W 2010 roku zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji i instytucji będą przyjmowane do 31 maja 2010 roku - elektroniczny formularz zgłoszeń znajduje się na stronie www.niebieskalinia.pl/konkurs/ , zgłoszenia można także nadesłać pocztą ("Niebieska Linia", ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa) podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z formularza zgłoszeniowego do druku).

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z konsultantów Pogotowia "Niebieska Linia", patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie nastąpi do 25 czerwca 2010 roku. Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji i organizatora konkursu w lipcu 2009 roku w czasie centralnych obchodów 90-lecia Policji.

Po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń do III edycji konkursu wśród osób zgłaszających rozlosowanych zostanie 10 nagród książkowych z zakresu problematyki związanej z psychologią i przemocą w rodzinie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (22)
dodaj komentarz

 • +1

  bandzior_gość

  10.05.2010, 07:28

  a co jesli?

  a co jak policjant delokatnie mowiac mnie zdenerwowal?;) niejednokrotnie. gdzie to mozna zglosic ;)

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • +2

  Kamila_gość

  10.05.2010, 07:38

  ??

  Myślałam, że policjant za to, że służy społeczeństwu otrzymuje pensję, a nie nagrodę !!! ale może rzeczywiście jest tak jak narzekają biedulki

  Odpowiedz
  IP: 85.128.xx0.xx6 
 • Zdenerwowany_gość

  10.05.2010, 08:01

  Zdenerwowany na Policję

  Ja też miałem nie przyjemną sytuację z policją Tczewską na koniec wyszło Policjant tez człowiek może się pomylić (odpowiedz przełożonego) ale zwykły obywatel nie może się pomylić musi udowodnić ze się nie myli nagrody jak najbardziej bo są i dobrzy policjanci i mam nadzieję ze to dla nich te nagrody

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx2.xx3 
 • -1

  Casper

  10.05.2010, 09:36

  Nagroda za to, że wykonał to co do niego należało? A skąd pieniądze na te nagrody? Z podatków społeczeństwa. Czy to jest prywatna agencja ochrony, że za każdą dobrą robotę mają dostać nagrodę? W takim razie powinno się wprowadzić także system kar i jeśli pojawi się skarga od obywatela pensja powinna być niższa.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  kasienka_tcv_gość

  10.05.2010, 11:14

  "Nagroda za to, że wykonał to co do niego należało?" a jaka jest, będzie kara za to, że policjant nie wykonał swojego obowiązku? ( np. zdażyła sie pewna sytuacja zgłaszam ją na policję, gdzie słyszę że sprawą zajmie się dzielnicowy i od tego momentu NIKT żaden policjant się tym wgl nie zainteresował dlatego jako obywatele żądamy też kar dla władzy!!!)

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx0 
 • JTP_gość

  10.05.2010, 10:27

  za co?

  policja i pomoc ? śmieszne znam dwóch tczewskich policjantów którzy brutalnie pobili pewnego młodego czlowieka a następnie oskarżyli go o to że to ów młody człowiek pobił ów policjantów ,sprawa trafiła do sądu i młody człowiek zostal uniewiniony z zarzutu a co do ów policjantów to będzie się toczyć postępowanie karne .takich przypadków jest niestety wiele np.sprawa pobitego brutalnie żolnierza o czym pisał "DziennikBałtycki z dnia 11 grudnia2009, ubliżali mu i biło go czterech funkcjonariuszy i najgorsza była policjantka która skakala po jego głowie. Chciałbym przytoczyć choć jedno co mogło by tczewską policje przedstawić w dobrym świetle ale przecierz nie będe zmyślal, jednak zamiast dawać im nagrody -niewiem w sumie za co -wolalbym jako obywatel aby zamontowali na komendzie monitoring bynajmniej nie dochodzilo by w tym miejscu do wszelkiego rodzaju pobić i nadużyć wobec bezradnych ludzi ,a i my obywatele będziemy wiedzieć jak naprawę wygląda praca tczewskiej policji.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx5 
 • +4

  Tcz18W

  10.05.2010, 13:38

  wiecie co?..

  za darmo Policja nikogo nie karze-zawsze jest coś na rzeczy..zaraz zaczniecie o nich mówić zomowcy..szkoda gadać.. POLICJA to bardzo ważny organ wewnętrzny w państwie..

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  kaska_gość

  10.05.2010, 12:29

  dlaczego mają dostawać nagrody za coś co należ do ich podstawowych obowiązków???? a może następny będzie konkurs-wyleczył Ciebie lekarz z kataru??zgłoś go do nagrody!

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx2 
 • +1

  XXXXX_gość

  10.05.2010, 13:07

  POMÓGŁ

  Też chciałbym pochwalić jednego z policjantów nie pamiętam już jak się nazywał ale pomógł mi uszkodzić moją nogę na okres miesiąca. Pokazując swoją siłę i męskość. :)

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx3 
 • straznik texasu_gość

  10.05.2010, 14:29

  moze i wazny

  Masz racje, moze i wazny organ ale niestety dopuszczaja sie licznych naduzyc. Sam tego na sobie doswiaczylem, a po za tym mam mase znajomych, ktorzy rowniez maja nie mile wspomnienia z tym waznym organem:) Tak naprawde, gdyby nie ich mundur dalbym w gebe co niektorym cwaniakom z napisem 'Policja' na plecach ale to juz by byla czynna napasc na funcjonariusza i moze jeszcze jakis palant by mnie zastrzelil, bo 3/4 by sobie wrecz raczej ze mna nie poradzilo. Ktos kiedys powiedzial, ze policja to legalnie funkcjonujaca mafia w Polsce. I cos w tym jest. Bicie na komendach, lapoweczki za mandaty, anulowanie znajomym mandatow itd.. Tak naprawde wymieniac moze wiele przykladow. Znam pelno osob, ktore przynajmniej raz daly w lape policji i znam tez takich, ktorzy regularnie biora. Jakbys sie dobrze popytal wsrod znajomych, to zawsze ktos zna kogos kto wie jak cos na komendzie zalatwic:) W takim niestety kraju zyjemy. Poki nie zmieni sie nasza mentalnosc, nie zmieni sie struktura panstwa. Nie tylko policja ale wszystko inne. PS. Oczernilem troche nasza kochana policje ale znam tez uczciwych policjantow, ktorzy prace traktuja jak pasje. Niestety niewielu.

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • -3

  KSSK1488

  10.05.2010, 15:10

  Niebiscy;/

  Niebieska linia jest niby anonimowa, a nie że ludzie będą się ujawniać dla jakiegoś policjanta, tak jakby miał mało kasy.;]

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  _gość

  10.05.2010, 15:18

  do tcz18w, za darmo policja nie karze hehe... BZDURA!!!, np.pare latek temu znaleziono zwłoki chłopca na trasie tczew -malbork ,został on zamordowany i tczewska policja kriminalna zajela się tą sprawą tak jak się zwykle zajmują .Wrobili w to morderstwo młodego chłopaka z Lisewa (dodam że byla to osoba lekko upośledzona psychicznie ) ,i kazali się tej osobie do tego przyznać i że cyt."jak się przyzna to będzie dostawał papierosy ",chłopak się przyznał i po sprawie ,zamkneli go i po kłopocie .A tymczasem prawdziwy morderca- pedofil zaatakowal ponownie tym razem w Pruszczu Gd.(zgwałcił i zamordował kolejnego chłopca).Na szczęście mordercę zatrzymali i przyznał się on do tego czynu i również i tego za co tczewska kriminalna wrobila kogo innego.(wiedza pochodzi z programu cela numer a takż programu UWAGA), I to nie fikcja lecz fakt chłopak niewinnie przesiedzial niemalo gdzie prawdziwy sprawca mósiał zabić ponownie żeby takie zachowanie (dodam HANIEBNE)tczewskiej polici wyszło najaw! PODOBNYCH SPRAW JEST NIESTETY WIELE A OPINIA PUBLICZNA MALO WIE WSTYD!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx5 
 • +1

  _gość

  10.05.2010, 15:23

  No, ale dlaczego ma za to dostać nagrodę ??

  Odpowiedz
  IP: 85.128.xx0.xx6 
 • Bart_gość

  10.05.2010, 16:43

  -do Gościa Kolego coś Ci dzwoni ale zupełnie nie wiesz w którym Kościele:) Pozdrowienia dla wielbiciela Komiksów:) błahahahah

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx7.xx6 
 • +1

  aaaaaaaaa_gość

  10.05.2010, 16:55

  Pomógł

  Pomoc z ich strony jest wspaniała przyjezdzaja spisuja a czasem nawet z pałki przyfadzola i za co to wszystko za to ze spokojnie sobie stoimy pod blokiem albo siedzimy na boisku i dyskutujemy nierozumie takiego czegos ;/

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  NAGRDA!!!!!_gość

  10.05.2010, 19:32

  Ja chętnie zgłoszę do nagrody policjanta, który 2 maja (niedziela) ok 9 rano uratował mi życie pomagając wymienić oponę.Złapałam gumę na skrzyżowaniu Bajkowego z Jedynką ,na moją prośbę policjant zjechał na pobocze i bez szemrania ,a nawet z wesołymi komentarzami zmienił mi kólko.To pewnie za mało na nagrody,ale właśnie w takich sytuacjach nabieramy zaufania do mundurowych.Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam tego gliniarza.Swoją drogą Pan wzbudził niezłą sensację wsród przejeżdżających.

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx5.xx3 
 • _gość

  10.05.2010, 20:24

  zamiast nagród zainstalować monitoring na komisariacie , bynajmniej pieniądze w błoto nie pójdą

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx5 
 • +2

  czesiu_gość

  10.05.2010, 20:33

  hmmm

  nie wiem dziwne ze tak wszystkich leją za nic, normalnie strach na ulicę wyjść bo krzywo spojrzę i mi policjant z pały przez łeb da, a ci co dostają to takie niewiniątka i tylko stoją pod blokiem albo w jakimś zakamarku na starym i dyskutują kulturalnie jak to ktoś napisał. terefere komu takie kity próbójecie wciskać. Akurat tych kulturalnych co niby dyskutują to lepiej omijac szerokim łukiem jeśli nie chce sie mieć wizyty u dentysty albo w lepszym wypadku zostać tylko wyzwanym od takich i owakich. Zatrzymywała mnie kilka razy policja i zawsze kończyło się na upomnieniu nikt mnie palcem nie tknął, zgodze się ze ta instytucja działa źle i trzeba ją zmienić ale ktoś usłyszał jakąs miejska legende ze kolegi kolega widział jak jednemu na.....li i sobie dzieci to opowiadają i wygadują głupoty. A po za tym w więzieniach też większośc siedzi przecież za niewinność i nikt tam sie nie przyznaje jakim to jest gagatkiem , dla niektórych zawsze winny jest ktoś inny tylko nie oni. Jak ktoś szuka kłopotów z policją to je znajdzie, ja nie szukam i mi nic z ich strony sie nie stało mimo niejednokrotnej styczności.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx8 
 • POSZKODOWANY_gość

  10.05.2010, 20:55

  .....

  A ile razy pałą dostałem na dołku za nic !!!,i monitoring by się przydał na komendzie !!!

  Odpowiedz
  IP: 83.9.xx8.xx6 
 • _gość

  10.05.2010, 21:45

  do czesia . są dwie strony medalu , i gdybyś naprawdę wiedzial jak jest to z pewnością zmieniłbyś zdanie .Nie twierdze że cała tczewska policja jest zla itd.są też i tacy co są normalni i że tak się wyrażę odpowiedni do pracy w policji jednak jest (niestety)ich bardzo niewielu ,a co gorsza niektórzy z nich są pod presją tych złych NIESTETY.przyjąć do policji może się prawie każdy wyjątkiem są karani (choć podobno już i takich zatrudniają),zazwyczaj są to osoby skłonne do przemocy ,agresywne,które nie powinny wogole pracować w policji .Ja to w sumie rozumie bowiem nie każdy chce być policjantem czy też jak to się mówi często "psem", jednak nabór jest taki jaki jest czyli marny bo nikt normalny tam raczej się nie wybiera chyba że z powołania,więc biorą praktycznie każdego a i wydaje mi się że tacy sadyści i sklonni do przemocy są mile widziani.chciałbym aby policja w naszym mieście byla taka jak np. w DANII , tam każdy policjant to policjant a u nas niestety NIE.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx5 
 • -1

  _gość

  10.05.2010, 21:57

  DO BARTA . TY CHYBA Z POLICJI JESTEŚ . po prostu od wielu wielu lat zle się dzieje na ul kASPROWICZA I TYLE,MOŻE NOWY KOMENDANT NA TO JAKOŚ ZARADZI A NIE NAGRODY . NA NAGRODĘ ZAWSZE PRZYJDZIE CZAS O ILE NA TO NAPRAWDĘ ZASŁUŻĄ BO NARAZIE NA NAGRODY O WIELE ZA WCZEŚNNIE! A GDYBY POLICJA BYLA OK TO NAPEWNO W KOŚCIELE BY O TYM DZWONILI ŻE TRZEBA IM NAGRODĘ JAKĄŚ DAĆ HE, SZKODA PISANIA I TAK NIC TO NIE ZMIENI ,

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx5 
 • -1

  _gość

  10.05.2010, 22:02

  ZAMIAST DYSKUTOWAĆ O NAGRODACH NIEWIADOMO ZA CO (LECZ ZA NASZE PIENIĄDZE)LEPIEJ ZBIERAJMY PODPISY O ZAŁOŻENIE MONITORINGU W KOMENDZIE PS. BĘDZIE BEZPIECZNIEJ .

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.