Tcz.pl logo

Szukaj

Rada przyjęła strategię rozwoju sportu, ale nie obyło się bez gorącej dyskusji

Na październikowej sesji Rady Miasta przyjęto strategię rozwoju sportu dla Tczewa. Całości towarzyszyła długa i burzliwa dyskusja. Radnych opozycji zbulwersowało to, że wśród priorytetowych dla miasta sportów zabrakło... seniorskiej męskiej piłki nożnej. Dyscyplina została dodana dopiero po poprawce zgłoszonej przez radnego opozycji, Tomasza Tobiańskiego. Przyjęty dokument określa kierunki rozwoju sportu na najbliższe 6 lat.

Przez ostatnie tygodnie w ratuszu trwały prace nad nową strategią sportu do roku 2030, Dokument jest efektem współpracy urzędników, środowisk sportowych i ekspertów z Zakładu Socjologii Sportu i Zdrowia Instytutu Socjologii UG. Na październikowej sesji trafił pod głosowanie. Zanim to nastąpiło, swoją opinię wyrażali radni.

Za opracowanie tej strategii zapłaciliśmy 30 tys. zł - uważam, że to nie jest mało - mówił radny Zenon Drewa - W tej diagnozie brakuje analizy ilościowej i jakościowej sportu młodzieżowego. (...) Informacji, jaka jest rola środków miejskich, sponsorskich, a jaki jest wkład rodziców.

Radny pytał, czy promocja miasta powinna być nadrzędnym celem uprawiania sportu.



Nie godzę się z dyskryminacją grup na poziomie dzieci i młodzieży na etapie środków. Dyscyplina sportowa nie może mieć ogólnego znaczenia. Jasiu Kowalski, który chce zostać Lewandowskim, Messim, czy Ronaldo, musi mieć przekonanie, że jego zamiłowanie do sportu jest tak samo traktowane jak Urszuli Zielińskiej, która wybrała sobie piłkę ręczną, czy pływanie.

Wiceprezydent Tczewa, Joanna Grabowska podkreślała, że strategia była konsultowana przez komisję przez przedstawicieli rady, a także sportowców - Edmunda Antczaka i Mateusza Biskupa.

Nie mogę zgodzić się ze zdaniem, że różnicujemy Jasia, różnicujemy Małgosię, ponieważ ta strategia została opracowana najbardziej elastycznie jak było to możliwe. Każdy klub związany ze sportem młodzieżowym będzie traktowany tak samo - mówiła wiceprezydentka.

W strategii wyróżniono klubu "rokujące", które będą traktowane priorytetowo przez miasto:

Są to piłka ręczna kobiet i mężczyzn, piłka nożna kobiet, pływanie, wioślarstwo, karate, czy boks. Nie zabieramy środków żadnemu dziecku - pan prezydent zwiększył kwotę finansowania sportu juniorskiego na rok 2025 o 93 tysiące. To będzie kwota dla klubów odnoszących największe sukcesy. Piłka nożna nie jest skreślona, bo może być tak, że za rok, dwa lata, któryś klub z piłki nożnej będzie sportem priorytetowym. - dodawała Grabowska.

W strategii zapisano także, że kluby, które mogą ubiegać się o miejskie dofinansowanie, muszą działać na rynku tczewskim co najmniej trzy lata. Miasto może co dwa lata przeprowadzać ewaluację strategii - i korygować cele priorytetowe.

Ten dokument mocno się zmienił podczas naszych prac. Zlecanie dokument podmiotowi zewnętrznemu, który nie do końca zna lokalne uwarunkowania, ma swoje plusy i minusy - mówił radny Jarosław Kowalczyk - Staraliśmy się, żeby nikt nie był pokrzywdzony, żeby docenić tych, którzy wykonali w ostatnich latach ciężką pracę.

Ważne
Najwięcej emocji wśród radnych wzbudził fakt potraktowania w strategii jednego z najpopularniejszych sportów świata - czyli męskiej piłki nożnej - jako "niosącej pewną niepewność, co do swojej przyszłości" - głównie w kontekście promocji miasta. W strategii zapisano, że "Piłka nożna mężczyzn jest dyscypliną bardzo popularną. Jednakże liczba uczestniczących w szkoleniu nie przekłada się ani na wyniki sportowe, ani na przechodzenie zawodników do lepszych klubów, ani do tworzenia bazy kibicowskiej przy seniorskiej drużyny. Problemem jest też ww. "pączkowanie" klubów. Wydaje się, że ta dyscyplina jest najbardziej problematyczna jeśli chodzi o budowanie strategii rozwoju sportu w Tczewie na najbliższe lata. Z jednej bowiem strony mowa o najbardziej popularnej dyscyplinie, która generuje olbrzymie zainteresowanie wśród młodych chłopców. Jednocześnie, jest to dyscyplina najbardziej kosztochłonna, a obecne uwarunkowania w Polsce powodują, że nawet utrzymanie drużyny na poziomie 6 czy 7 poziomu rozgrywkowego generuje ogromne koszty. Szanse na promocję miasta za pomocą klubu z tego poziomu rozgrywkowego są bardzo małe. Dodatkowym zagrożeniem jest obecność w bliskim sąsiedztwie dwóch dużych marek piłkarskich: Arki Gdynia i Lechii Gdańsk (a także bardzo prężnie działających w szkoleniu dzieci i młodzieży Gedanii i Jaguara Gdańsk) - do których młodzi, utalentowani adepci futbolu szybko będą z Tczewa "uciekać"."

W tej strategii zabrakło mi sportu, który chyba jest najbardziej popularny - czyli piłki nożnej męskiej wśród sportów priorytetowych - mówił radny Tomasz Tobiański - Pani prezydent powiedziała, że piłka nożna nie ucierpi, jeśli chodzi o finansowanie, ale w punkcie szóstym strategii mamy wyraźny zapis - w pierwszej kolejności powinny być finansowane dyscypliny z listy priorytetowych (piłka ręczna kobiet i mężczyzn, piłka nożna kobiet, pływanie, wioślarstwo, karate, czy boks - przyp. red). "Sporty profesjonalne w preferowanych dyscyplinach sportowych takich jak piłka nożna kobiet, piłka ręczna kobiet i mężczyzn, wioślarstwo, karate, boks, MMA - powinny być w głównej mierze wsparte przez Gminę Miejską Tczew". To moje zapytanie, gdzie w tym wachlarzu dyscyplin - gdzie jest piłka nożna męska, gdzie jest lekkoatletyka, w której mamy bardzo bogate tradycje.

W odpowiedzi Joanna Grabowska podkreślała, że o 93 tys. zł zwiększono budżet na sport juniorski na dyscypliny priorytetowe.

Ja jestem z tego dokumentu zadowolony - mówił prezydent, Łukasz Brządkowski - Mi brakuje innej informacji - ile miasto wydaje na utrzymanie całej infrastruktury sportowej. Rozumiem, że może być obawa, że piłka nożna mężczyzn nie będzie sportem priorytetowym, że może to stanowić jakieś zagrożenie dotyczące dofinansowania, ale czy kiedykolwiek ktoś zadał sobie pytanie, ile nas kosztuje utrzymanie tych wszystkich boisk? Zauważamy wsparcie sportu w ramach dotacji, nikt nie patrzy na koszty utrzymania infrastruktury. Cała sprawa w państwa rękach - dla mnie to będzie bardzo ważny dokument, który będę realizował w porozumieniu z wami.

W dyskusji radny Tomasz Tobiański odniósł się do zwiększenia o ponad 90 tys. zł dofinansowania na sport juniorski.

To normalna kolej rzeczy - koszty transportu, uposażeń rosną, zatem trudno, żeby dofinansowanie miasta zostało na tym samym poziomie. - mówił rajca. - Królową sportu jest lekkoatletyka, w tej strategii w ogóle się o niej nie mówi. - podsumowywał - Chciałabym prosić o danie szansy temu dokumentowi - tym bardziej jeśli mi przykro, że nikt z przedstawicieli PnP nie włączył się w działania, kiedy był czas na dyskusje. Za dwa lata przeprowadzimy ewaluację i wtedy zobaczymy, czy ten program się sprawdził. - dodawała wiceprezydent.


Do poparcia dokumentu zachęcał radny Michał Wieczorkowski:

Musimy ruszyć z miejsca i nie doprowadzać do sytuacji, że kluby upadają.

Ostatecznie radny Tomasz Tobiański zawnioskował o dopisanie seniorskiej piłki męskiej do listy sportów priorytetowych. Radni głosowali najpierw wniosek o dopisanie. Poprawkę przyjęto. Poniżej wyniki.



W ostatecznym głosowaniu strategia rozwoju sportu została przyjęta ze zgłoszonymi przez radnego opozycji poprawkami.



Pełna treść dokumentu do pobrania poniżej.

Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności! Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
 
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (31)
dodaj komentarz

  • +15

    ..._gość

    05.11.2024, 09:32

    ...

    ...proszę o przypomnienie jednego ważnego faktu z historii sportu naszego miasta, kto jest odpowiedzialny za demontaż, ba mówmy wprost, za likwidację Tczewskiej piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych w przeciągu circa about ostatnich 15 lat??? ...

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx2  #
  • +6

    m_gość

    05.11.2024, 09:58

    Gryf 2009

    to był pogrzeb Wisłu i Unii, dopiero teraz piłka sie odkopuje, na szczęście szkolenie dzieci i młodziezy zostało szybko odseparowane od tego bezideowego projektu

    Cytuj
    IP: 37.31.xx0.xx6  #
    +3

    Gość_gość_gość_gość

    05.11.2024, 21:02

    Najważniejsze jest MMA , boks, karate;;;

    I o to chodziło MMA i walki w klatkach będą finansowane przez nasze pieniądze:(:(((

    Cytuj
    IP: 15.220.xx5.xx2  #
    +1

    xvx_gość_gość_gość

    06.11.2024, 14:09

    Grosza nie powinno miasto dać na MMA. To nie jest sport.

    Cytuj
    IP: 84.38.xx7.xx9  #
  • +8

    Gość_gość

    05.11.2024, 09:39

    Jeżeli stworzy się warunki i możliwości w mieście to powstanie klub piłkarski- męski na poziomie 3-2 ligi. Wychowankowie tczewskich klubów piłkarskich przenoszą się do większych akademii - jest to naturalny ruch zawodników w cały świecie sportu. Czy Mateusz Biskup zdobył medal olimpijski w barwach Unii Tczew? Nie. Czy Pan Antczak pracuje w tczewskich klubach? Nie.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx1  #
  • u_gość

    05.11.2024, 10:03

    To jest "niezłe"

    Dodatkowym zagrożeniem jest obecność w bliskim sąsiedztwie dwóch dużych marek piłkarskich: Arki Gdynia i Lechii Gdańsk

    Odpowiedz
    IP: 78.31.xx6.xx4  #
  • -3

    Sn_gość

    05.11.2024, 10:22

    Ns

    A kto ten Lewandowski bo nie znam typa

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx0  #
  • +5

    Rodaq_gość

    05.11.2024, 10:23

    Minie jeszcze sporo lat zanim seniorska piłka nożna powróci na stałe do Tczewa na poziomie III/II Ligi - dużo mniejszy Starogard, Chojnice czy Bytów mają swoją drużynę, a w Tczewie tylko Kebaby... Nie do pomyślenia jest to, że w mieście, w którym mamy kilka szkółek piłkarskich ( co może być też problemem w wielu przypadkach) miasto nie potrafi zapewnić warunków do utworzenia seniorskiej drużyny, która z pewnością przyciągnęłaby kibiców i sponsorów, a może i potencjalnych inwestorów. Mowa o Lechii, Arce czy Gedanii, a nasze dzieci nie są od nich gorsze, nie mają jednak warunków do prawidłowego rozwoju na miarę swoich możliwości, dlatego oni i ich rodzice decydują się dowozić je do odległych miejscowości. Stwórzcie warunki, a efekty przyjdą same. Potrzeba tylko kogoś mądrego do pokierowania strategią rozwoju i budżetem, kogoś kto pomyśli nie o swoim portfelu tylko o wspólnym, a z tym chyba jest najtrudniej.

    Odpowiedz
    IP: 88.220.xx2.xx0  #
  • +1

    gość_gość

    06.11.2024, 20:19

    Skandal tak duże miasto bez drużyny, kto to zniszczył , dlaczego nasze dzieci muszą jeździć po okolicznych często mniejszych miejscowościach z którymi dawna WISŁA nie grała nawet sparingów bo nie przystawały poziomem piłkarskim. Piszesz o Starogardzie, Chojnicach itd. a co powiecie o malutkich Powiśle Dzierzgoń idzie na IV ligę trener z Tczewa, Grom Nowy Staw idzie na III ligę asystent trenera z Tczewa. Kuź ....wa czy ktoś z naszych wielmoży się wreszcie obudzi. Wstyd, żenada i skandal. Ładne wychowanie przez sport. Tczew, chyba jedyne tak duże miasto bez zespołu na poziomie odpowiednim do aglomeracji.... Dziadostwo... będziemy pamiętać radnych którzy nie lubią sportu. Miasto z dużymi tradycjami sportowymi. Prekursorzy Wisły , Unii przewracają się w grobie....

    Cytuj
    IP: 109.207.xx0.xx0  #
  • -1

    Dn_gość

    05.11.2024, 10:24

    N

    "to był pogrzeb Wisłu i Unii, dopiero teraz piłka sie odkopuje, na szczęście szkolenie dzieci i młodziezy zostało szybko odseparowane od tego bezideowego projektu"

    A GRYF TO LEPSI DZIECI DO 9 ROKU ZYCIA NIE WIEDZA GDZIE ICH BRAMKA BIEGAJĄ W GRUPIE

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx4.xx0  #
  • +3

    m_gość

    05.11.2024, 11:30

    chyba żartujesz?!

    MKS Gryf Tczew regularnie występuje w ligach wojewódzkich, jako jedyna drużyna w Tczewie, 6 wychowanków w ostatnim czasie grało w kadrach Polski juniorów, pozostałe kluby to farsa, bez drużyn w lidze woj. bez kategorii młodzieżowych i rozwalają szkolenie, bo rodzice idą za mrzonkami pokroju katalońskiego szkolenia, lub szkółki Lecha itp. W tczewskim przypadku ilość szkółek przeszkadzała i we wszystkich rocznikach, w których wyżej opisane twory są rodziły były kryzysy. Aby drużyno mogła się skutecznie rozwijać musza być w jednej kategorii wiekowej 2 drużyny A i B a nawet C w jednym klubie, wówczas jest konkurencja, dzieci graj a na miarę swojego poziomu i w miarę rozwoju przechodzą do drużyny silniejszej. Proste jak.... A tymczasem, na świeżości i jakiś obietnic bez pokrycia powstawały kolejne kluby, które poza profilaktyką zdrowotną, nic więcej nie przyniosły. Ktoś powie, że profilaktyka jest ok, ale takie podejście nie rozwija, a wręcz degraduje dyscyplinę. Zanim dzieci się "zejdą" w jeden rocznik większość się zniechęci i przestanie trenować.

    Cytuj
    IP: 37.31.xx0.xx6  #
    +5

    Radd_gość

    05.11.2024, 11:43

    Takie etap szkolenia dzieci - do 10 roku życia, a czasem i później dzieci są wi wieku egocentrycznym, skupieni na sobie i swoich sukcesach. Nie ma tu znaczenia czy to Gryf czy Unia czy jakakolwiek inna drużyna.

    Cytuj
    IP: 88.220.xx2.xx0  #
  • Trener _gość

    05.11.2024, 10:30

    Piłka nozna

    Myślę że w Tczewie powinno zainwestować w łyżwiarstwo figurowe.nie będzie problemu z dofinansowaniem.

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx5.xx5  #
  • +3

    Ziomal z Tczewa_gość_gość

    05.11.2024, 10:43

    W tym Tczewie to wszystko zawija się...

    piłka nożna w tczewiku w wydaniu mężczyzn to szkoda gadać. Lepiej dać kasę na sport młodzieżowy. Promocja miasta po przez kopanie piłki w z-klasie to śmiech na sali. W innych miastach można stworzyć klub na poziomie jak np. w Chojnicach ale u nas to nic się nie da. Dobrze że chociaż kobiety trzymają poziom bo inaczej już żadnej piłki nożnej w tej naszej mieścinie nie byłoby.

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx9.xx4  #
  • +4

    Obserwator _gość

    05.11.2024, 10:47

    Obiekty sportowe

    Panie Prezydencie już Panu odpowiadam jaki jest koszt utrzymania boisk. Tyle ile potrzeba!!! Cały Tczew i jego myślenie. Stadion wybudowany po co ja się pytam skoro miasto nie ma zamiaru utrzymywać ani piłki nożnej ani lekkoatletyki.. Może zróbcie tam jakieś targowisko bo na Ul. Wojska Polskiego to już takie małe..Bułgarzy beda zadowoleni i może uda się ich ściągnąć z Pelplina.Wszyscy będą zadowoleni a w Mieście kasa zostanie.

    Odpowiedz
    IP: 91.94.xx3.xx8  #
  • qq_gość

    05.11.2024, 11:31

    tylko szachy...Polaczki sie nie nadają do grania w piłke kopaną. Niech to w końcu zrozumieją i przestaną sie ośmieszać na arenie miedzynarodowej

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8  #
  • +3

    Mieszkaniec _gość

    05.11.2024, 12:22

    Finansowanie

    Skończmy z tą piłką nożną, od lat próbujemy w całym kraju wmówić że to sport narodowy i niewiele z tego wychodzi, nie mówię żeby przestać finansować bo nie o to chodzi - jest masa Akademii i dzieciaków którzy tego wsparcia potrzebują i na młodzieżową piłkę jak najbardziej przeznaczać środki, ale no w seniorach nie powinna być ona priorytetem, bo i tak z niej nie będziemy słynąć, lepiej stawiać na inne dyscypliny! Choć Gryfa aktualnego w V lidze wspieram i trzymam kciuki za awans do IV ligi.

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx0.xx7  #
  • +3

    Rodaq_gość

    05.11.2024, 13:29

    Jeśli mamy zaprzestać finansowania i propagowania piłki nożnej, która czy ktoś chce czy nie, jest najbardziej popularnym i najbardziej dochodowym sportem na świecie, to po co utrzymywać dziecięce czy młodzieżowe szkółki piłkarskie ? Po co dzieci mają coś zaczynać skoro nie daje im się możliwości aby osiągnąć swój cel ? Równie dobrze wstrzymajmy finansowanie innych sportów, w tym piłki ręcznej, pływania, lekkiej atletyki, gimnastyki itd. Jeśli choćby 10 dzieciaków na 100 uczęszczających na treningi została sportowcami w życiu dorosłym to jest to już ogromny sukces i nie mówię tu wcale o osiąganiu jakiś rekordów czy grze w profesjonalnych i znanych klubach. Czasy mamy takie, że za wszelką cenę musimy utrzymać rutynę aktywności fizycznej od najmłodszych lat. Starzejemy się szybciej niż nam się wydaje, a obecne pokolenie jest wręcz upośledzone ruchowo.

    Cytuj
    IP: 88.220.xx2.xx0  #
  • +6

    Teacher women._gość

    05.11.2024, 13:11

    Strategia.....

    ...a nie brak rzetelnego nadzoru nad zasadnością wydatków ze środków samorządu w formie dotacji? Jak to jest, że klub otrzymuje kwotę 83 tys. i na rzeczywistą dzialalność wydatkuje 41, a cała reszta jest dokumentowana fakturami np. za pobyt 4 osób w hotelu w Poznaniu? Tam nie było żadnych zawodów i żaden dzieciak nawet w Poznaniu nie był! Faktura za "usługę gastronomiczną" jednej z miejscowych restauracji na kwotę przekraczającą 2 tys., a dzieci z tego nie korzystały? Faktycznie jest to koszt poniesiony z racji stypy po członku rodziny jednej z działaczek! Bilety za podróże niczym nieuzasadnione, wczasy, przyjemności, sprzęty różnego rodzaju, a już nie wystarczy na nawet drobne stypendium dla wyróżniających się zawodników! W UM najprawdopodobniej nie są zainteresowani zgłębianiem faktów. Jestem daleka od oskarżania samego Prezydenta, bo od tego ma liczne grono urzędników i swoich zastępców! Jestem przekonana, że dokładne prześwietlenie każdego klubu może zaowocować setkami tysięcy złotych w postaci zwrotu dotacji w części lub całości! A może organy ścigania okażą się być bardziej zainteresowane? Należy się obudzić i wspierać sport na zdrowych zasadach! Napisanie "Strategii" kosztowało 30 tys. a ile setek tysięcy przekazanych organizacjom i klubom zostało "zagospodarowanych" w sposób nie tylko nieetyczny, ale wręcz przestępczy? Należy zadać sobie pytanie, czy włodarze Tczewa pragną oczyszczenia atmosfery i rozwiania wszelkich wątpliwości? A może wygodniej jest przejąć pałeczkę po poprzednikach i udawać, że nic złego się nie dzieje? Wszystko, co napisałam nie jest rzucaniem oskarżeń, a jedynie apelem o dokładne prześwietlenie finansów i rozwianie wątpliwości ....

    Odpowiedz
    IP: 80.52.xx7.xx3  #
  • +4

    Wredna baba..._gość

    05.11.2024, 15:12

    Współzależność...

    To, o czym Pani pisze nie jest fenomenem ostatniego, czy też ostatnich lat! Miasto nie podejmie rękawicy, bo to mogłoby zepsuć statystyki i pozostawić niewypełnione tabelki! A tak mają wymówkę, bo przecież środki zostały zadysponowane i z końcem roku rozliczone! Prawa strona rozliczeń bilansuje się z lewą i z pewnością wszystko się zgadza! Fakty mogłyby zaburzyć dobry sen decydentów i wprowadzić zamieszanie ..... Z pewnością uzdrawiającym byłoby przeprowadzenie dokładnej rewizji finansowej chociażby 3-4 największych beneficjentów dotacji z miejskiej kasy, ale na taką rewolucję nikt nie jest gotowy! Pozostaje więc przymykać oczy i ogłaszać sukcesy. Zarządzający miastem zapozuja do zdjęcia nawet, jeśli gdzieś tam zapłaczą się istoty niekoniecznie godne szacunku i zaufania.... Tak ten świat funkcjonuje!

    Cytuj
    IP: 5.173.xx2.xx9  #

    NIC 1_gość

    05.11.2024, 20:23

    Kasa

    Jak jest sie pewnym podejrzeń to proszę skierować posiadaną wiadomość do odpowiednich organów, w innym przypadku jest to pomówienie i nie ma to nic wspólnego z postawą nawet obywatelską.

    Cytuj
    IP: 185.253.xx6.xx0  #
  • vv_gość_gość_gość

    05.11.2024, 13:33

    Czy wy matołki myślicie, że sport rozwija się dzięki jakimś urzędniczym strategiom?

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx1  #
  • rodaq_gość

    05.11.2024, 14:29

    Oczywiście, że tak. Układy, układziki, dotacje, pozwolenia... Gdyby choć jedną nieruchomość gruntową sprzedaną lokalnemu developerowi przekazać na cel związany z budową stadionu albo centrum sportowego wszystkim żyło by się lżej. Obecnie tczewskie kluby boksują się między sobą kto, gdzie i kiedy może trenować, bo miejsc na mapie Tczewa brak. Stadion przy ul. Elżbiety choć przyjmuje kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet nie ma oświetlenia !!!! O godzinie 16 jest tam kompletnie ciemno o tej porze roku - to jest jakiś ponury żart i ciężko pojąć jak do takiej sytuacji w ogóle ktoś mógł dopuścić. Bez układów, bez strategii, bez pieniędzy nie osiągniesz niczego - nie tylko w sporcie...

    Cytuj
    IP: 88.220.xx2.xx0  #
  • -1

    Jamcion_gość

    05.11.2024, 16:45

    O kim mowa ?

    "To, o czym Pani pisze nie jest fenomenem ostatniego, czy też ostatnich lat! Miasto nie podejmie rękawicy, bo to mogłoby zepsuć statystyki i pozostawić niewypełnione tabelki! A tak mają wymówkę, bo przecież środki zostały zadysponowane i z końcem roku rozliczone! Prawa strona rozliczeń bilansuje się z lewą i z pewnością wszystko się zgadza! Fakty mogłyby zaburzyć dobry sen decydentów i wprowadzić zamieszanie ..... Z pewnością uzdrawiającym byłoby przeprowadzenie dokładnej rewizji finansowej chociażby 3-4 największych beneficjentów dotacji z miejskiej kasy, ale na taką rewolucję nikt nie jest gotowy! Pozostaje więc przymykać oczy i ogłaszać sukcesy. Zarządzający miastem zapozuja do zdjęcia nawet, jeśli gdzieś tam zapłaczą się istoty niekoniecznie godne szacunku i zaufania.... Tak ten świat funkcjonuje!"

    O kim mowa ? To prawda czy pomówienia ?

    Odpowiedz
    IP: 185.167.xx3.xx7  #
  • +1

    Teacher women_gość

    05.11.2024, 19:52

    Deweloper?

    Ale gdzieś to zdjęcia było z Panem Starostą , a nie włodarzem miasta....

    Cytuj
    IP: 37.47.xx4.xx0  #
  • +2

    Kibic_gość

    05.11.2024, 20:01

    Wstyd

    Wielki wstyd, że w mieście liczącym blisko 60 tyś ludzi nie ma klubu piłkarskiego, chociaż by w III lidze :(

    Odpowiedz
    IP: 5.173.xx4.xx2  #
  • Gość _gość

    06.11.2024, 12:48

    3 liga??

    Czy wiesz, że najnizszy budżet klubu w 3 lidze to 3 mln złotych? Miasto powinno wspierać każdy klub sportowy jednak nie być jego głównym sponsorem. Każdy klub ma zarząd, który powinien działać. Szukać sponsorów itp. Większość klubów, która opiera się na dotacjach z miasta po kilku latach znika mówiąc jak nie dacie kasy to my się wycofujemy. Pozdrawiam tych co ani złotówki nie przekazali na sport w naszym mieście!!!

    Cytuj
    IP: 37.47.xx1.xx9  #
  • +2

    Gość!_gość_gość

    06.11.2024, 10:50

    krolowa sportu w Tczewie

    Lekkoatletyka "KRÓLOWA SPORTU" w Tczewie leży już na dwóch łopatkach po tej strategii. Brawo panie prezydencie, brawo panie i panowie radni-bezradni.

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx4.xx2  #
  • +1

    Kibic_gość_gość

    06.11.2024, 11:31

    Dotacje

    A czy ktoś z władz miasta Tczewa mógłby udostępnij kwoty dotacji jakie otrzymują kluby sportowe?

    Odpowiedz
    IP: 31.0.xx5.xx7  #
  • +3

    sobol_gość_gość_gość

    06.11.2024, 12:11

    decyzje

    Były dwa kluby Wisła i Unia posiadały grupy młodzieżowe i był tylko jeden stadion, i tam odbywały się wszystkie mecze od klas najniższych do 3 ligi, i radzono sobie dobrze jako konkurencja tczewska, i często były derby Tczewa na każdy mecz był bilet wstępu, obecnie są trzy stadiony jeden klub seniorski w 5 lidze jako Gryf Tczew, grupy młodych adeptów piłki kopanej Orla Tczew i innych, każda formacja potrzebuje kasy, ale podczas szkolenia wyłaniają się z czasem talenty , więc gdzie taki talent ma kontynuować dalszą karierę, w większości szukają innej opcji po za Tczewem, obecny Gryf zrobił dwa awanse rok po roku i jest w czole tabeli 5 ligi, zmierzam do tego, by wszystkie grupy szkoleniowe odbywały się pod jednym szyldem jako Gryf Tczew, było by łatwiej finansować a zarazem talenty piłkarskie zapoczątkowały by właśnie w tczewskim klubie, klub zarabiałby na siebie na kontraktach zawodników odchodzących z klubu na wyższe cele, obecnie jest szansa awansu Gryfa do 4 ligi, co byłoby sukcesem i droga powrotu na wyższy poziom co posiadały poprzednie kluby Wisła i Unia. Chodzę na mecze Gryfa i widzę sporą grupę kibiców na meczu ze wstępem wolnym. Takim systemem szkoleniowym w jednym klubie działają właśnie dla przykładu podam Ajaks Amsterdam i inne kluby w Europie zarabiają na siebie i odnoszą sukcesy i na brak kasy nie narzekają jak u nas w Polsce i Tczewie, więcej odwagi nie ponosi ryzyka wystarczą dobre chęci na początek. Trzy stadiony w Tczewie powinne być wykorzystane, doprowadzić jeden stadion jako reprezentacyjny miasto Tczew doprowadzić do porządku i zainstalować dobre oświetlenie a kibice są a będzie ich więcej jak będzie awans Gryfa i owocne szkolenie młodzieży

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx8.xxx  #
  • +2

    Bez walki w klatkach!!!! _gość

    06.11.2024, 22:47

    Jak zwierzęta walki w klatkach!!!!!

    Powinien być zakaz ogólnopolski walk w klatkach!!!! Żenujące, że dla przyjemności innych inni dają się okaleczać!!!!! No ale bober spłaca długi:(:(( "Grosza nie powinno miasto dać na MMA. To nie jest sport."

    Odpowiedz
    IP: 15.220.xx5.xx2  #
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.