Właściciele ulic nadali im własne nazwy - Skina Ulica i plac Katarzyny

Gniew, ulica (fot. static.panoramio.com)
Tczew - Właściciele ulic nadali im własne nazwy - Skina Ulica i plac Katarzyny
Po raz pierwszy w tym roku na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie wystawiono na sprzedaż jedne z najpiękniejszych zakątków miasta - ulicę Sambora i plac Grunwaldzki. Nowi właściciele nadali im własne nazwy.

Ulica Sambora kupiona została za 300 złotych. Rynek starego miasta natomiast wystawiony na internetowej aukcji WOŚP, sprzedano za 500 złotych. Zgodnie z umową, szczęśliwi nabywcy historycznych miejsc mieli okazję, by nadać ulicom nowe, wymyślone przez siebie nazwy. I tak 14 lutego na murze przy ulicy Sambora zawisła tabliczka z napisem Skina Ulica, której właścicielem został jeden z mieszkańców Gniewu. Plac Grunwaldzki z kolei przybrał tego dnia nazwę Placu Katarzyny, którą nadał mu pochodzący z Warszawy mężczyzna.

Nowe nazwy ulic przywieszone zostały dnia 14 lutego. Następnego już dnia wszystko powróciło do rzeczywistości.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  __gość

  23.02.2012, 08:35

  Jaka kicha, na jeden dzień tylko. Mogły wisieć te dwie nazwy do następnej orkiestry.

  Odpowiedz
  IP: 81.210.xx6.xx8 
 • +1

  wojt_gość

  23.02.2012, 14:02

  no masakra taka kicha że szok mogły se wisieć tabliczki przecież to i tak nie oficjalne.... ktoś se kupił predzej czy później sami miekszkańcy by ją zdjeli ;p

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.