"Żyj bezpiecznie". Policjanci z wizytą na Uniwersytecie III Wieku

Słuchacze wzięli udział w wykładzie dotyczącym bezpieczeństwa (fot. mat. policji)
Tczew - "Żyj bezpiecznie". Policjanci z wizytą na Uniwersytecie III Wieku
W sali konferencyjnej biblioteki miejskiej w Pelplinie odbyły się zajęcia pod hasłem "Żyj bezpiecznie". Słuchaczami wykładu prowadzonego przez policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie byli studenci Pelplińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

"Żyj bezpiecznie" - pod takim hasłem w sali konferencyjnej biblioteki miejskiej w Pelplinie odbył się wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia poprowadził policjant z tczewskiej komendy, który poruszył ze studentami kilka ważnych tematów. Uczestnicy wykładu dowiedzieli się między innymi w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem i jak nie dać się oszukać w różnych sytuacjach.

- Omówiono między innymi stosowany przez oszustów sposób na tzw "wnuczka". Tematem zajęć były też bezpieczne zakupy w internecie. Mówiono także jak strzec się przed kieszonkowcami. Zajęcia ilustrowane były prezentacją multimedialną i filmami o tematyce prewencyjnej. Po zakończonym wykładzie studenci podkreślali, że nabyta wiedza niewątpliwie może ich w przyszłości uchronić przed wieloma zagrożeniami. Mówili też, że wiedzą już jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa. - wyjaśnia asp. sztab. Dariusz Górski, rzecznik tczewskiej policji.

Zaplanowano już kolejne zajęcia, które dla słuchaczy Pelplińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprowadzą policjanci. A wszystko po to, by seniorzy mogli czuć się bezpiecznie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +11

  _gość

  15.01.2011, 06:44

  Żyj bezpiecznie

  po zdjęciu wnioskuję, że wykład cieszył się sporą popularnością wśród miejscowej młodzieży.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -9

  Gość_gość

  15.01.2011, 12:40

  Nie wysilaj się

  99% komentujących tutaj ma chirurgicznie amputowane poczucie humoru. Ty im sarkazmem, a oni na poważnie i minusy płyną wartkim potokiem. Taka klasyczna czewska mentalność

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx5 
 • +1

  B_gość

  15.01.2011, 11:00

  hehe

  Najlepszym zabezpieczeniem przed włamywaczem jest skuteczny policjant:D

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx9 
 • +2

  Gość_gość

  15.01.2011, 12:42

  ?

  Najlepszym zabezpieczeniem przed włamywaczem jest agresywny pies (żeby narobił hałasu - nie ma z włamywaczem walczyć), broń dla każdego Polaka (jak już pies ludzi pobudzi to łatwiej jest popsuć włamywacza) i prawo pozwalające bronić własnego domu (jak ktoś nieproszony dokonuje wtargnięcia do mojego domu, to musi się liczyć z tym, że zginie). Ach pomarzyć o wolnym i sprawiedliwym świecie....

  Cytuj
  IP: 84.38.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.